Ryanair, bagaż podręczny, a torebka damska

mam pytanie: w opisie na stroe ryanair jest napisane: "W kabinie samolotu wolno przewozić nieodpłatnie tylko jedną sztukę bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg oraz wymiarach nie większych niż 55 x 40 x 20 cm " ok przyjmijmy ze mam jeden taki bagaz - plecak spełniajacy te wymogi, teraz pytanie czy w puszcze mnie na poklad z torebka damska? czy torebka sie liczy osobno jako druga sztuka bagazu? aha lece na trasie WRO-stansted i stansted-WRO dzieki za pomoc!
21/03/2008 20:19  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
miras 2008-03-22 19:49   
miras - Profil miras
Ja też kiedyś w KRK widziałem, kobietę, która miała chyba z 5 tobołków, z czego jeden jakieś 1,2m długości. Ja nie wiem jak z tym przeszła przez kontrolę do gate, ale w ostatniej chwili została wyciągnięta z autobusu. Przyznam, było to śmieszne :)))
paolo-79 2008-03-22 19:41   
paolo-79 - Profil paolo-79
marian:hehe;)Vueling ma duze restrykzje co bo bagazu...kazdy kto ma podejrzanie duzy hand bag musi do tego statywu, juz nie raz widzialem jak wychodzilo 2-3 cm,pax musial bagaz nadawac i placic vuelingowe 9€...
marian 2008-03-22 19:37   
marian - Profil marian
a ja w krk kiedyś widziałem jak pewnie pan miał podręczny plecak 90L :) wyobrażacie sobie? i przy odprawie do busa, jedna z ''uprzejmych'' pań tego dnia tam pracujących przytaszczyła stojaczek i mówi z usmiechem proszę... i kolo upchał ten plecak (wystawal na maksa, ale na grubośc dał radę), pózniej nie mógł wyciągnąć i była obawa, że stojak zabierze do samolotu razem z plecakiem :) hehehe.
michalb 2008-03-22 19:25   
michalb - Profil michalb
ja tez mialem problem na lotnisko GRO pani stwierdzila ze moja walizka jest za duzo ,pomimo tego ze byla odpowiedniego wymiaru ale wsadzila ja inna strona do tego "koszyka" do mierzenia i juz bylo ok.
paolo-79 2008-03-22 19:11   
paolo-79 - Profil paolo-79
hamburg:glupia jakas...jesli kobieta moze sbie miec torebke to j moge sobie miec bag z malym mac...nie jest wiekszy jak wiele torebk damskich..kiedy latam FR tylko z hand bag mam trolley + maly bag z kompkiem...kiedy by mi sie tylko jakas Birgit w Lübeck do tego przyczepila...grrrrrrrrrrr.....pogryze!
hamburg 2008-03-22 10:46   
hamburg - Profil hamburg
A Ja mam inne doświadczenia. Leciałem z LBC do BGY i miałem bagaż podręczny (walizkę) i laptop. Pani w boarding kazała mi włożyć laptop to bagażu bo jest tylko JEDEN bagaż dozwolony. Inaczej bym musiał nadać. Ale wiem że na niektórych lotniskach na to nie zwracają uwagi :-)
marian 2008-03-21 23:35   
marian - Profil marian
Spoko, chyba nie ma czym się marwić ...
mleko 2008-03-21 22:38   
mleko - Profil mleko
Torebkę chce moga dziewczyna wziąć. Ja natomiast chce kupić Asusa EeePC i jego wnieść jako bagaż podręczny - ewentualnie jakoś doczepić do niego plecak, żeby szło jako jeden bagaż :)
marian 2008-03-21 21:26   
marian - Profil marian
;))) to samo pomyślałem... Ostatnio moja dziewczyna miała torebkę, parasolkę i jeszcze pakuneczek z rogalikami i nikt nic nie powiedział. A wszystko to oczywiście w FR.
miras 2008-03-21 20:40   
miras - Profil miras
mleko: nie obrażaj się, ale co Ty Twinky Winky jesteś, że chcesz z torebką damską podróżować? ::)))
humbak 2008-03-21 20:22   
humbak - Profil humbak
mleko, formalnie pasazer moze miec bagaz podreczny + maly dodatek w postaci torebki lub parasolki lub plaszcza. Wyjatkiem sa tylko niektore lotniska Wielkiej Brytanii, gdzie mozna miec tylko 1 sztuke podreczna. Teoria mowi, ze FRanca pozwala tylko na 1 sztuke, ale w praktyce nikt nie zawraca glowy, jesli masz plecak + torebke.
mleko 2008-03-21 20:20   
mleko - Profil mleko
mam pytanie: w opisie na stroe ryanair jest napisane: "W kabinie samolotu wolno przewozić nieodpłatnie tylko jedną sztukę bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg oraz wymiarach nie większych niż 55 x 40 x 20 cm " ok przyjmijmy ze mam jeden taki bagaz - plecak spełniajacy te wymogi, teraz pytanie czy w puszcze mnie na poklad z torebka damska? czy torebka sie liczy osobno jako druga sztuka bagazu? aha lece na trasie WRO-stansted i stansted-WRO
dzieki za pomoc!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy