Trzy lata Ryanair w Polsce

Dublin, 20 marca 2008: Ryanair, numer 1 wśród tanich linii lotniczych w Europie, jest zachwycony mogąc dziś świętować trzecią rocznicę działalności na polskim rynku. W ciągu tych trzech lat Ryanair zadowolił w Polsce ponad 4,5 miliona pasażerów, dostarczając im najwyższą jakość usług – najniższe ceny, punktualne loty i najniższe statystyki zgubionych bagaży. Irlandzki przewoźnik rozpoczął swoją działalność w Polsce 24 marca 2005 roku, wprowadzając pierwsze tanie połączenie z Londynu-Stansted do Wrocławia. W dalszej kolejności Ryanair uruchomił regularne loty do Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Poznania, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Katowic oraz Warszawy. Dziś oferuje 50 całorocznych tras z 10 polskich miast do Anglii, Szkocji, Irlandii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Tylko w 2008 roku Ryanair dostarczy na polski rynek ponad 3 miliony pasażerów. Fakt ten przyczyni się do powstania 3000 nowych miejsc pracy, przyniesie polskiej gospodarce zyski w wysokości 650 milionów zł, a pasażerowie zaoszczędzą ponad 1,5 miliarda złotych przestając rezerwować drogie bilety LOT. Ryanair dysponuje obecnie najbardziej ekologiczną flotą 163 zupełnie nowych Boeingów 737-800 i oferuje usługi najwyższej jakości. Irlandzki przewoźnik jest najbardziej punktualną linią lotniczą, nie gubi bagaży i nie odwołuje lotów. Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair na Europę Środkową powiedział dzisiaj: „Przez ostatnie trzy lata Ryanair oferował polskim pasażerom najniższe ceny biletów oraz najwyższą jakość usług. W tym czasie: - LOT co kilka miesięcy skupiał się na wymianie prezesów, co z całą pewnością nie przełożyło się na poprawienie jego jakości usług czy obniżenie cen; - Centralwings obiecał pracę personelowi pokładowemu w Gdańsku, a gdy kandydaci złożyli wypowiedzenia w swoich firmach, zostawił ich na lodzie, dodatkowo zamykając trasy na których nie był w stanie konkurować z Ryanair; - Sky Europe wycofał się z Polski. Nic dziwnego – żadna z tych linii nie może konkurować z tanimi lotami Ryanair. Ryanair dokłada wszelkich starań, aby dostarczać pasażerom najniższe ceny i najwyższą jakość obsługi oraz rozwijać swoją sieć połączeń, tak aby wkrótce wyprzedzić LOT w liczbie pasażerów odprawianych w Polsce. Obecnie roczny ruch Ryanair w całej Europie jest ponad 10-krotnie wyższy niż LOT! Aby uczcić sukces na polskim rynku Ryanair oferuje w tym tygodniu tysiące biletów za jedyne 40 zł z podatkami i opłatami lotniskowymi na połączenia ze wszystkich 10 polskich lotnisk. Oferujemy tak atrakcyjne tanie połączenia, że nawet ludzie z LOT, Centralwings, czy Sky Europe powinni urządzić sobie wyścigi po te tanie bilety!
20/03/2008 16:26  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
paolo-79 2008-03-21 17:30   
paolo-79 - Profil paolo-79
mikerus:bravo.kropka
mikerus 2008-03-21 17:01   
mikerus - Profil mikerus
pasazer, można wypowiadać się obiektywnie, albo subiektywnie. Na temat subiektywnych odczuć związanych z podróżowaniem LCC nie ma co rozmawiać - i tak nie dojdzie się do porozumienia. Stosując Twój tok rozumowania możesz wysnuć tezę, że np. najtańszy lot Londyn-Dublin kosztuje 10000zł, bo Ty musisz najpierw dostać się do Londynu akurat swoim prywatnym helikopterem za 9900zł... Doliczanie kosztów podróży do miejsca wylotów jest nonsensem! Dla Ciebie taniej dostać się na Okęcie niż do Wrocławia, a dla mnie taniej jest się dostać na Strachowice(jeśli nie mamy zniżek, to za najtańszą podróż zapłacimy dokładnie tyle samo, tj.98zł return by PKP;)). Jeśli ktoś mieszka w Mombasie, to taniej dostanie się do MBA, niż do WRO czy WAW! Zrozum, że nie wszyscy mieszkają w Warszawie, i nie każdy musi latać z Okęcia! Pasazer.com to jeszcze nie pasazer.waw.pl, i patrząc z perspektywy mieszkanca Polski(nie Wawy. Przypominam jeszcze raz, Polska to nie synonim Warszawy!!!), to FR jest na ogół tańszy. W tym roku były trzy promocje 0,01E, jedna promocja 25zł, a Ty podniecasz się cały czas JEDNĄ promocją C0. Bądź obiektywny! Powiedzmy, że 70% pasażerów lata zawsze z bagażem głównym, ale to nie zmienia faktu, że pozostałe 30% ma jedynie podręczny i oni nie dostaą żadnego bonusu w postaci tańszego lotu w C0!
adams 2008-03-21 15:53   
adams - Profil adams
ciasto i ciasteczka i prezent dla kogoś :)
hamburg 2008-03-21 15:45   
hamburg - Profil hamburg
adams: To co wieziesz? Przemycasz na pewno narkotyki hihihihihi :-)
hamburg 2008-03-21 15:44   
hamburg - Profil hamburg
adams: No mi raz zgubili w BA...ale 3 godziny później wylądowała w HAM...i dostałem zato bilet do LHR return w BA. Bardzo się z tego ucieszyłem :-)
adams 2008-03-21 15:41   
adams - Profil adams
paolo-79: akurat to nie wiozę polskich "delizii" tylko co innego :-> od razu mówie ze nie zadne trunki jakies tam wódki, wina tylko ciasto. hamburg:zapakowałem w pudełko plastikowe i mysle ze bagaz bedzie wyglądał w nalezyty sposób nie bedzie z nim problemów:-> jeszcze nigdy nie miałem problemów z bagazem w LCC tylko raz w Alitalii nie dość ze rejs był odwołany to jeszcze walizka sie zagubiła i krążyła po świecie przez 1 tyd.:(
paolo-79 2008-03-21 15:39   
paolo-79 - Profil paolo-79
hamburg:istotnie;)zostalem za granica jednej i drugiej patrii;(((
hamburg 2008-03-21 15:38   
hamburg - Profil hamburg
Biedny paolo :-) Na święta został sie za granicą a zachciało mu sie polskiego jajeczka :-)))))))
paolo-79 2008-03-21 15:37   
paolo-79 - Profil paolo-79
pasazer:cokolwiek:)
paolo-79 2008-03-21 15:31   
paolo-79 - Profil paolo-79
adams:mozesz przeslac troche tych poskich delizii troche w strone bcn?;)))
adams 2008-03-21 15:29   
adams - Profil adams
pasazer: nie kazdemu potrzebny bagaz rejestrowany więc moze zapłacic to 40 PLN a nie 48 PLN więcej. Jak Ci potrzebny to kupujesz jak nie potrzebny to odrzucasz, PROSTE? :->
hamburg 2008-03-21 15:28   
hamburg - Profil hamburg
adams: No to żeby ci nie popsuli. Ja raz dobrowolnie nadałem i popsuli mi :-)))) A do tej pory ani jednej informacji. Np. typu ,,otrzymaliśmy pana faks itp.'' :-/
adams 2008-03-21 15:25   
adams - Profil adams
hamburg: lece na tydzień i wiose przysmaki polskie więc musze nadac trolleya ;-)
hamburg 2008-03-21 15:24   
hamburg - Profil hamburg
paolo-79: Są takie lotniska :-) Ja je widziałem w Rumunii (CLJ i BBU). Mysle że do porowniania z polskimi lotniskami to mamy w Polsce naprawdę luksus i przejrzyste lotniska :-))))))
hamburg 2008-03-21 15:20   
hamburg - Profil hamburg
adams: a no to jak tak :-) A jak sie czujesz wydając tyle kasy za bagaż? :-) / pasazer: Zwróć na to uwagę że nie każdy potrzebuje nadawać bagażu do luku. Ja lecę FR tylko na weekend lub na jakiś mały wypad kilkodniowy i wystarczy tylko bagaż podręczny. Ale i też masz racje. Jak wybieram sie na dłuższe wakacje to prędzej wybieram tradycyjnego przewoźnika ( znaczy się jak policzę całe koszty podróży np. opłata za bagaż, dojazd do lotniska lub do centrum miasta)
paolo-79 2008-03-21 15:17   
paolo-79 - Profil paolo-79
WARSZAAAAWAAAAAAAA..srodek swiata...po pierwsze w warszaaaawwwwwieeeee nie ma WARUNKOOOOOWWzobacz link LCC.nie widzialem ani w PL ani w EU cos takiego jak ETIUUUDDDAAAAA....Kurnik przy ET to jest Madrid Barajas T4;)3 tygodnie temu mialem wieeeeelki pleasure leciec DY z ET do FCO...19.wiek.nie ma tasmy bagazowej...4 loty na raz..kolejka na zewnatrz,wywalone oczy moich kolegow z Italii ktorzy bagaz musieli SAMI poniesc do tasmy w innej czesci tego baraka...shock!!!w sali oczekiwania na lot 500 osob,1 stol przy cafeterii coffe heaven...nic dziwnego ze FR nie chce latac na takie lotnisko...pasazer:bilety za 10eur/40PLN sa w FR ZAWSZE,trafisz na takie bilety na roznych z 600 tras tej linii KAZDEGO DNIA...u nich jest 365 day promocja...
adams 2008-03-21 15:12   
adams - Profil adams
hamburg: przelot 25PLN, bagaz 48PLN=73PLN dlatego taka niska cena łącznie z bagazem :->
adams 2008-03-21 15:07   
adams - Profil adams
pasazer:zachwalasz C0 jak tylko mozesz ze mozna u nich kupic za 49 PLN bilety, tylko na jakiej kolwiek trasie w tym momencie wskaz mi te bilety?. Tylko raz w tym roku dali tak tanie bilety jak na ich mozliwosci a ty w kazdym wątku piszesz ze mozna kupic za tą niską cene przelot jakby ta promocja 49 all inclusive trwała wiecznie...
mikerus 2008-03-21 14:53   
mikerus - Profil mikerus
A jak tam ceny C0 w aktualnej promocji? Do tego pewność lotu i brak opóźnień? Czy Twoje peany nie są bezpodstawne?!:)
hamburg 2008-03-21 14:51   
hamburg - Profil hamburg
adams: Tak, tylko kiedy rezerwowałeś bilet że tak mało zapłaciłeś za bagaż? Jak leciałem do BUD to też za bilet zapłaciłem 19 Euro (z bagażem i VISA Classic) Teraz bym przynajmniej za ten bilet zapłacił 27 Euro.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy