Jak dolecieć na Maderę?

W miarę szybko, bez 5 przesiadek? Niekoniecznie najtaniej, ale w przyzwoitej cenie? Czy pozostają mi "wczasy" organizowane przez jakieś biuro podróży? Wycieczka odpada - nie lubię być uzależniony od grupy ;)
15/07/2013 11:45  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jacryb1 2017-10-25 09:24   
jacryb1 - Profil jacryb1
Nie podałeś swojego miasta, ale np z Wawy są loty: zobacz link
gość_182e5 2017-01-23 17:23   
gość_182e5 - Profil gość_182e5
Tutaj znajdziesz garść dobry porad: zobacz link
gość_80ce3 2016-10-05 11:45   
gość_80ce3 - Profil gość_80ce3
Niektórzy przewoźnicy korzystają z firm pośredniczących w rozstrzyganiu reklamacji dotyczących uszkodzenia bagażu. Często wycena uszkodzeń przez te firmy jest śmiesznie niska. Jak ktoś próbuje się odwołać od tej decyzji to tłumaczenie jest jedno, że są pośrednikiem i to decyzja przewoźnika, a przewoźnik twierdzi, że za wycenę odszkodowania jest odpowiedzialny podmiot obsługujący reklamację i można się tak odbijać od ściany do ściany. Jak pasażer dostanie propozycję odszkodowania 50% wartości pierwotnej ceny to już jest wielka łaska od przewoźnika. Na 80%, nawet przy stosunkowo niedawno zakupionych walizkach nie ma praktycznie żadnych szans.
W przypadku braku możliwości naprawy walizki firmy obsługujące reklamacje kierują do pasażerów korespondencję wymuszającą zakup nowej walizki w ich własnym sklepie internetowym. Nie tylko jest to oczywisty konflikt interesów z punktu widzenia pasażera, ale i świetny interes zarówno dla przewoźnika jak i firmy obsługującej reklamacje. Przy orzekanym możliwie jak najniższym odszkodowaniu - zakup walizki w sklepie, gdzie ceny nie należą do najniższych, a wybór nie powala na kolana. Praktycznie zawsze poszkodowany musi bardzo dużo dopłacić, aby zakupić walizkę o tych samych parametrach i jakości.
Nie dajcie się nabijać w butelkę. Jeżeli ktoś Was zastrasza, że jak nie kupicie walizki we wskazanym sklepie do określonej daty to przyślą Wam walizkę w cenie odszkodowania, jaką sami wybiorą. Jest to niezgodne z prawem!!! Możecie żądać np.: przelewu odszkodowania na konto (patrz: art. 363 § 1 k.c – naprawienie szkody według wyboru poszkodowanego).
Jeżeli nie zgadzacie się z wyceną albo macie wątpliwości, co do obsługi reklamacji zawsze zgłaszajcie sprawę do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów. Chociaż trochę czasu trwa rozpatrzenie wniosku, ale tylko tak można próbować walczyć z tym procederem. Nie odpuszczajcie, bo właśnie na to liczą i przewoźnicy i pośrednicy obsługujący reklamacje.
Patrząc na realia to bardzo przydałby się usługa prawnicza w formie możliwości składania pozwu zbiorowego przez pasażerów w przypadkach zaniżania odszkodowań za uszkodzony bagaż, bo rzadko, kiedy ktoś decyduje się na proces sądowy z linią lotniczą ze względu na dodatkowe koszty i dodatkowy czas. Także może jakaś kancelaria prawnicza wprowadzi taki serwis. Myślę, że miałaby wielu klientów, który skorzystaliby z tej usługi.
andrzejtoulon 2013-08-06 00:23   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
ktgracz, link ktory dales to strona ktora zajmuje sie sprzedaza lub wynajmem mieszkan w Portugalii ogolnie i niekoniecznie sezonowo na wakacje .Wiec normalne jest ze lokatorzy ktorzy wynajmuja mieszkanie na dlugi okres placa mniej niz Ci ktorzy przyjezdzaja na tydzien lub dwa.Inaczej wynajmuje sie mieszkanie dla wczasowiczow a inaczej dla osob zyjacych na stale.Dla przykladu moge ci powiedziec ze sam wynajalem podczas nieobecnosci mieszkanie dla turystow z Anglii na 2 tygodnie w cenie mojego miesiecznego czynszu a i tak stwierdzili ze jest bardzo tanio bo w miejscu turystycznym i przy samej plazy.
andrzejtoulon 2013-08-05 15:17   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
No to fajnie, miłego pobytu życze i wspaniałych wrażeń i czekam do marca :)
przemolot 2013-08-05 14:17   
przemolot - Profil przemolot
Dzięki. Dużo pożytecznych informacji :) Nocleg już mam w Phil's Haven w Funchal. Lecę i wracam TAPem z przesiadką w Lizbonie.
andrzejtoulon 2013-08-05 13:58   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Pensjonat w samym centrum Funchal ( obok centrum handlowego Dolce Vita )
zobacz link
andrzejtoulon 2013-08-05 13:52   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
A tu jest link dla tych bez samochodu.
zobacz link
andrzejtoulon 2013-08-05 13:41   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
No oczywiście że wynajem samochodu. Pierwszy raz jak byłem i mieszkałem w samym centrum Funchal to nie miałem samochodu ale jak wiadomo Madera to nie tylko Funchal a bez środka lokomocji trochę ciężko. Wykupiłem wtedy 2 wycieczki objazdowe i jedną wyprawę na lewadę 25 wodospadów i było to trochę takie zwiedzanie powierzchowne. 3 te wycieczki kosztowały 75 euro (bo rezerwowane przez internet) a Polacy ktorzy byli w hotelu w dzielnicy Lido płacili za każdą wycieczkę 50 od osoby. Następnym razem wynająłem samochód i wyszło 100 euro za za tydzień i swoboda ruchu. Do apartamentu można dojść piechotą z Centrum Camara do Lobos rownież ale zdecydowanie polecam samochód nawet na krótki okres bo można więcej zobaczyć, chyba że ktoś woli siedzieć na all inclusive w Lido ale jak dla mnie to szkoda czasu i pieniedzy.
ktgracz 2013-08-05 12:42   
ktgracz - Profil ktgracz
Na 14 dni samochód, to ujdzie lokalizacja tego apartamentu, ale jak ktoś leci na krótko, to musi raczej szukać czegoś (z reguły 10/15Eur osobo-doba, to hostel odpowiednio z lub bez śniadań) w bliskiej okolicy lub samym Funchal. Widok bajka, ale ze zdj. widać, że położony jest gdzieś między Camara de Lobos a Cabo Girao, więc albo wynajęty samochód albo powrót do mieszkania lokalnymi autobusami wczesnym wieczorem, bo na jakąś 19-20tą. Co do cen, 400Eur za taki luxury jest Ok, choć dla zwykłych T1, T2 250-450Eur już koszt za cały miesiąc :D
zobacz link funchal alugar
andrzejtoulon 2013-07-25 00:04   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Właśnie zarezerwowalem 14 dni w marcu (5 osób) wychodzi 10 euro na osobę za dobę, chyba nawet w Polsce trudno znaleźć nocleg za taką cenę
andrzejtoulon 2013-07-19 14:00   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
A pisze po francusku bo wlasciciel (maderyjczyk) mieszka na stałe pod Paryżem i wynajmuje głównie francuzom.
andrzejtoulon 2013-07-19 13:56   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Nie , za tydzień,i jeszcze pan dał znizke wiec wyszlo na osobe (bylo nas 5 sztuk) za dzień 15 euro.
przemolot 2013-07-19 10:03   
przemolot - Profil przemolot
Wrzuciłem do translatora. Tłumaczenie wyszło trochę "Kali jeść", ale sens oddaje
zobacz link
marcowy 2013-07-19 09:54   
marcowy - Profil marcowy
andrzeju, czy ceny tam podane są za dobę ? nie znam tego języka :)
andrzejtoulon 2013-07-18 12:34   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Mieszkanie na Maderze oczywiście.
andrzejtoulon 2013-07-18 12:31   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Jezeli potrzebujesz noclegu mogę polecić to mieszkanie, widok z tarasu to bajka.
zobacz link
andrzejtoulon 2013-07-18 12:28   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
No to jeszcze lepiej 2 doby, jezeli masz okazję to tak zrób bo naprawdę warto.
przemolot 2013-07-18 12:22   
przemolot - Profil przemolot
Właśnie problem w tym, że doba to za mało na Lizbonę ;) Ale przemyślę propozycję. Mogę przecież dobę zmienić na 2. W końcu bilet powrotny jeszcze nie jest zabukowany
andrzejtoulon 2013-07-18 12:20   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
A na jeden tylko nocleg mogę polecić hotel Ibis Saldanha bo jest bardzo blisko lotniska (przystanek autobusowy 5 min) a i do centrum metrem rownież niedaleko.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy