Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.

lub

Alitalia w rękach Air France

Stojące na krawędzi bankructwa włoskie linie Alitalia zgodziły się na ofertę przejęcia przez Air France-KLM za 138 mln euro. Decyzja ta musi jeszcze zostać zaakceptowana przez odpowiednie władze i urzędy antymonopolowe.

01/01/1970 01:00,  
<>

gość_e8067 - Profil
gość_e8067

andrzej500: dobre :D PS. Starj włoski polega na skrupulatnym wypełnianiu wszystkich procedur i czynności, powoli, aż dochodzi do sytuacji, że instytucja nie jest w stanie funkcjonować w tak wolnym tempie.
17/03/2008 13:07  

cezary - Profil
cezary

andrzej500: co to jest GSu ? Mam głupie skojarzenie z GRU, Łubianką i CCCP :)
16/03/2008 23:02  

Cezary: ja mam takie powiedzenie: czasy GSu się skończyły nikt nikomu łaski nie robi, zmień GS na AZ i już będzie ok, jest taki czas że nic na siłę, nigdzie nie jest zapisane że AZ musi latać do końca świata i jeden dzień dłużej, może Włosi też pojmą że to już ta pora: zmiana lub.....
16/03/2008 22:51  

cezary - Profil
cezary

Już widzę jak Włosi poddają się nowym zasadom pracy zarządzonym przez nowego właściciela. Nie z Włochami takie numery !
// Strajk włoski to właściwie jest tam normalnym trybem pracy. powoli.. spokojnie i żeby tylko się nie napracować.// Na kanapkach np w innych linach lotniczych jest zazwyczaj informacja co jest w środku. Tak jest nawet w 'Podniebnym barku' na Okęciu.
16/03/2008 22:48  

Cezary: ale współpraca a kupno i wprowadzenie nowych wcale nie włoskich zasad to dwie różne rzeczy, nie bądź czarnowidzem, nowy właściciel nowe zasady i będzie porządna linia, ..... Tomekk: strajk włoski to oni w AZ mieli cały czas bez ogłaszania :) lecimy do KRK? ee może nie i już MXP-KRK cancelled :( a co do stewarda jak nie robił tych kanapek to skąd miał wiedzieć?? czepiasz się i tyle a chłop nieświadomy :) :)
16/03/2008 22:40  

aguirre: MOze VE zostanie wchloniety w strukture Transavii?
16/03/2008 22:34  

To ciekawe, nie chcą 'krajowego' Air One a wolą AirFrance ;) A gdzież patriotyzm ? Jak sądzicie, co stanie się z VE ? Ten 'dynamicznie rozwijający się przewoźnik niskokosztowy' ma aż 4 maszyny. W każdym razie AZ nie był nigdy brany przeze mnie pod uwagę z powodui braku 'pewności lotu'. To ich łączy z C0 ;).
16/03/2008 22:31  

cezary - Profil
cezary

Zupełnie mnie to już nie interesuje. Niech strajkują. Dawno zdecydowałem że Alitalią latał nie będę. Głównie z powodu beznadziejnej obsługi naziemnej jak i pokładowej. Jesli Air France i KLM znowu dadzą sie naciąć na współpracę lub kupno tych linii to czarno widzę przyszłość Sojuszu Sky Team. Już raz KLM współpracowały z Alitalią. Potem sie pokłócili. Teraz nagły powrót ? Nie rozmumiem... i co mnie to tam... Mam inne ulubione linie lotnicze. Na szczęście jest wybór.
16/03/2008 22:22  

Strajk włoski, czy ogólnie "strajk" ?;)
16/03/2008 21:46  

Ciekawy ejstem kiedy pierwszy strajk w AZ na uczczenie nowego wlasciciela? :o) hihihih
16/03/2008 21:42  

ostatnio jak leciałem AZ bardzo niemiły steward rzucał ludziom kanapki na kolana, a ludzie pytając czy są kanapki "z czymś innym" odpowiedział: ja tylko je rozdaję, nie wiem , bo ich nie robiłem :D
16/03/2008 21:33  

Jeśli przejmą, to będą mieli trochę do "posprzątania" w AZ. Myślę,że AZ to wielki, ale zmarnowany potencjał.
16/03/2008 21:24  

Mysle, ze to nie tak, ze kE sie zgodzi, bo "nikt inny Alitalii nie chce", bo to nie prawda. Pzrede wszystkim Alitalie chce AirOne, ale Alitalia nie chce AirOne, a z kolei rzad wloski jakos pzrelyka AF/KL, choc AF/KL za bardzo nie chce. Dla KE najwazniejsze bedzie to, ze pzrejecie AZ pzrez AL/KL nie spowoduje powstanie monopolu na lotniskach FCO/MXP (co bylo przyczyna odmowy KE wobec prob kupna EI przez FR, gdyz powstanie monopol na DUB).
16/03/2008 15:10  

KE powinna się na zgodzić, bo nikt inny Alitalii nie chce... A czy 138 mln EUR to dużo czy mało jak za (w sumie dużą) taką linię lotniczą? Tylko to pewno kupują wraz z jej długami, które są kilka razy wyższe... I stenus dobrze powiedział - biedne AF-KL... :)
16/03/2008 14:32  

miras - Profil
miras

Tylko czy Komisja Europejska zgodzi się na takie przejęcie?
16/03/2008 14:00  

Biedne Air France-KLM...
16/03/2008 13:33  

Stojące na krawędzi bankructwa włoskie linie Alitalia zgodziły się na ofertę przejęcia przez Air France-KLM za 138 mln euro. Decyzja ta musi jeszcze zostać zaakceptowana przez odpowiednie władze i urzędy antymonopolowe.
16/03/2008 13:07  

<>

Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska