Stacja dla palaczy

Na poznańskim lotnisku udostępniony został smoking meeting point, czyli stacja dla palaczy. To nowatorskie urządzenie w kształcie parasola zaopatrzone jest w specjalny system filtrowania i pochłaniania dymu oraz zapachu papierosów. Produktem filtracji jest czyste schłodzone powietrze emitowane przez stację. Stacja jest wyposażona w wbudowane pojemniki na niedopałki (pojemność do 700 sztuk) oraz popielnice, których konstrukcja powoduje gaszenie ewentualnego samoistnego zapalenia zawartości. Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej z elementem płyty granitowej. Smoking meeting point usytuowany jest przy wyjściu z terminala od strony hali odlotów.
12/03/2008 12:09  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
andrzej500 2008-03-14 22:03   
andrzej500 - Profil andrzej500
teraz wypowiem się ja nałogowy palacz od .... lat, o jej ile lat już palę :(, wszystko o czym piszecie wiąże się nie tylko z zakazami, ale przede wszystkim z kulturą osobistą, palę niestety dużo ale nigdy nie palę u znajomych u których nie pali się w mieszkaniu, nie palę wśród niepalących, w pociągu (rzadko nimi jeżdżę) wybieram przedziały dla niepalących bo nie wyobrażam sobie jechać w przedziale gdzie np 5 osób pali, nie palę na przystankach żeby dym nie przeszkadzał niepalącym, itp itd, po prostu palę w takich miejscach żeby to nie przeszkadzało innym,... Cezary: nie wyobrażam sobie lotu samolotem gdzie pasażerowie palą (pomijając względy bezpieczeństwa) przecież tego nie dałoby się wytrzymać, mam wrażenie po Twoich ostatnich wypowiedziach, że stawiasz kontrę nie dlatego żeby wyrazić swoje rzeczywiste poglądy tylko żeby zawsze być przeciw- no cóż można i tak, ale po co ?
humbak 2008-03-14 20:05   
humbak - Profil humbak
paolo: na jedno i drugie. :o) Ja lubie, ale bez soli i pieprzu a'la LH.
paolo-79 2008-03-14 19:22   
paolo-79 - Profil paolo-79
marian:w Italii 3 lata temu kiedy w planie byl permanentny zakaz-kazdy mowil-to sie w Italii nie uda...zostal ten zakaz wprowadzony, multa jest duza,275euro,i jest respektowane...po roku zakazu liczba sprzedanych papierosow spada w Italii o 25%, po 2 latach 35%!!to sa realne dane.A proposito...sok pomidorowy.fu!to na glod czy pragnienie sie pije?
humbak 2008-03-14 18:40   
humbak - Profil humbak
A proposito soku pomidorowego z sola i pieprzem, co cezary uznaje w Lufthansie za szczyt profesjonalizmu, to uprzejmie informuje, ze Niemcy nie uznaja innego picia owego soku niz z sola i pieprzem i dlatego na pokladzie LH obsluga zawsze pyta czy ktos chce. Tak wiec to, czy dostanie sie sol i pieprz do soku pomidorowego (lub zostanie sie o to przynajmniej zapytanym) zalezy od .. kraju pochodzenia przewoznika. Ne c'est pas?
marian 2008-03-14 18:32   
marian - Profil marian
Racje po częsci ma każdy panowie - ale to zal. chyba od kultury miejsca w którym się zyje lub przebywa (hiszp, irl, ita czy inny kraj) mnie sie podoba to i super ze ludzie sie dostosowali a czy w np w hiszp jest to mozliwe? nie wiem i jakos ciezko mi sobie taki absolutny zakaz tam wyobrazic :) i chyba nie ma co sie rozwodzic dluzej na temat fajek ...
humbak 2008-03-14 10:53   
humbak - Profil humbak
cezary: Drobna roznica - "swinstwa z jedzenia" nie smierdza mi na odleglosc, w odroznieniu od "swisnstw" z papierosow. Gdyby uzywanie papierosow nie powodowalo rozprzestrzenianie sie paskudnego smrodu, to bylbym pierwszym, ktory by pozwolil wszystkim palaczom palic do woli. A niech sie truja, ale po co ja mam to wachac? cezary: I takze zanosze prosbe, abys mi nie pisal na priv, podobnie jak koledzy ponizej, gdyz ciagle tylko sie wyzalasz, rzucasz inwektywami, zartami malo smiesznymi, za to drazniacymi, jak rowniez fragmentami swojego zycia, ktore moze by mnie zainteresowaly, gdyby o nich napisal Michal Witkowski. Dzieki!
miras 2008-03-14 09:11   
miras - Profil miras
paolo: porządny człowiek z Ciebie skoro nigdy nie paliłeś. A ja tam lubię do czasu do czasu zaciągnąć się dymkiem :)
tomekk-81 2008-03-14 08:57   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
cezary: mam tę samą prośbę co paolo-79: nie pisz mi maili na priv, tym bardziej z takimi wyrzutami. THX
paolo-79 2008-03-14 08:46   
paolo-79 - Profil paolo-79
ciao;)ja nie pale i nigdy nie robilem tego...w Italii od 3 jest zakaz permanentny,w efekcie mozna palic tylko w swoim domu i na ulicy...mimoze dymu nie lubie to uwazam to przesada...w restauracjach i instytuziach zakaz powinien byc...ale bar,pub,disco jest po to aby lud zrobil wieczorem tam to czego czeka caly dzien...zakazy w pub'ach to za duzo..tak mysle...w katalonii jest wolne prawo,kazdy lokal sam decyduje..i polowa ma zakaz,polowa nie...ah,cezary,ile razy musze prosic abys nie pisal mi na priv,tym wiecej ze jak zwykle rzucasz inwektywami!?Ty naprawde masz jakis gleboki problem!
marian 2008-03-14 08:34   
marian - Profil marian
Czasami sie da odczuć :) ale, nie zmienię zdania - zakaz palenia w pubach (definitywnie) kazdy lubi swoje...
ziberro 2008-03-14 08:32   
ziberro - Profil ziberro
marian: nie wierzę, że nie poczułeś całego spektrum nowych aromatów, jakimi można od niedawna delegować się w całej IRL. Poza tym, wejścia do pubów są teraz wręcz usłane kipami - vide dubliński Temple Bar.
marian 2008-03-14 08:26   
marian - Profil marian
oj cezary cezary: to uwierz mi, że nie to było powodem - nie siedzę tu aby ciułać grosz do grosza. Przestałem bo źle się z tym czułem, a wcześniej w PL nie paliłem, tylko w IRL. I po 2 latach powiedziałem koniec - i tak juz zostało.
ziberro 2008-03-14 08:23   
ziberro - Profil ziberro
W pubach zdecydowanie bardziej wolę smród papierosów, niż wszechobecnego potu, przetrawionych wiktuałów, gazów i niemytych "stałych bywalców". Kanjpy są po to, aby w nich palić.
cezary 2008-03-14 04:51   
cezary - Profil cezary
marian: akurat guzik prawda. Nie wierze Ci. Chodzi o to że na wyspach brytyjskich paczka papierosów kosztuje koło 30 złotych (w przeliczeniu z Funciaków) i zwyczajnie szkoda Ci wydawać forsę na papierosy.
marian 2008-03-14 04:42   
marian - Profil marian
Oj nie zgadzam się Cezary. Sam kiedys paliłem, ale jakies pół roku temu powiedziałęm stop. Teraz czuję się świetnie ale do czego zmierzam: kapitalnym pomysłem jest zakaz palenia, np. w IRL w pubach jest zakaz i mysle ze to zaje... pomysł. Gdy wchodze do knajpy w PL i widze łunę dymu to mnie cofa od razu. I życzę sobie więcej takich miejsc ''zakazanych'' bo nie każdy chce śmierdzieć dymem z fajek. popieram *100 :) Gratuluje pomysłu dla Poznania!
cezary 2008-03-14 04:21   
cezary - Profil cezary
Terror niepalących wobec palaczy papierosów jest śmieszny. W jedzeniu zjadacie więcej świństw rakotwórczych (barwniki, konserwanty, etc) ale to jakoś nikomu nie przeszkadza.
Zakaz palenia na lotniskach i w samolotach jest bzdurą.
tomekk-81 2008-03-12 13:40   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
dziękuję za uszanowanie tych, którzy nie palą :)
tomekk-81 2008-03-12 13:27   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Gratulacje!! Świetny pomysł :)
adams 2008-03-12 12:09   
adams - Profil adams
Na poznańskim lotnisku udostępniony został smoking meeting point, czyli stacja dla palaczy. To nowatorskie urządzenie w kształcie parasola zaopatrzone jest w specjalny system filtrowania i pochłaniania dymu oraz zapachu papierosów.







Produktem filtracji jest czyste schłodzone powietrze emitowane przez stację. Stacja jest wyposażona w wbudowane pojemniki na niedopałki (pojemność do 700 sztuk) oraz popielnice, których konstrukcja powoduje gaszenie ewentualnego samoistnego zapalenia zawartości.

Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej z elementem płyty granitowej. Smoking meeting point usytuowany jest przy wyjściu z terminala od strony hali odlotów.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy