Czas na transfer w Dublinie

Kupilem sobie kilka dni temu bilet na lot Ryanaira do OPO, skuszony promocją za 10L/10E/40zl. Transfery byly dosyc optymalne. Jednak dzis patrzę na rozklad FR i zauważylem, że przelożyli polączenie z DUB do KTW o ponad godzinę wcześniej. Stąd moje pytanie - wystarczy 50 min na transfer, zakladając, że odprawię się elektronicznie i będę podróżowal jedynie z bagażem kabinowym? Jak z punktualnością lotów na lotnisku w DUB - często są opóźnienia ze wzgledu na "traffic" ? Ryanair korzysta z rękawów czy dowożą ludzi autobusem na plytę? I jeszcze jedno pytanie związane z tematem - czy jeśli FR nie poinformuje mnie o zmianie terminu lotu przysluguje mi jakieś odszkodowanie? Dzięki za wszelkie info.
12/03/2008 10:08  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
krisg 2008-06-16 23:27   
krisg - Profil krisg
Udało mi się zdążyć :) !!! Samolot z Porto przyleciał 20 minut przed czasem więc miałem w sumie 70 minut. Faktycznie, tak jak to mówił Stenus i Marian, nie ma swobodnego chodzenia po stronie airside. Trzeba przejść przez długi most tam i spowrotem aby leciel dalej Ryanairem. Znaki na ścianach mówią, że przejscie może zająć 10 minut. Jak dla mnie jest to całkiem możliwe (do najdalszego gate'u). Ja chodziłem z zegarkiem w ręku aby zmierzyć czasy, gdyż komuś mogą sie tu przydać. Od wyjścia z samolotu, przez "most", odprawę, security i spowrotem do gate'a przejście zajęło mi 27 minut. Idąc szybkim krokiem, nie biegnąc. Jednak przy odprawie paszportowej nikogo nie było (a były otwarte tylko 2 stanowiska - wystarczy jeden samolot aby dość sporo czekać - vide STN gdzie czekałem 25 minut). Jeśli miałbym komuś radzić to 50 minut obstawiłbym jako absolutne minimum na przesiadkę w DUB z FR na FR. Parę tipów, dość oczywistych ale też mogą się przydać. 1. W samolocie usiądź w pierwszym lub ostatnim rzędzie, tak abyś pierwszy wyszedł z samolotu - wyjście w DUB jest przodem i tyłem - to chyba standard w Ryanairze. 2. Biegnij do odprawy paszportowej - tam może być kolejka (Iralndia nie jest w Schengen). W korytarzach są automatyczne "walkway'e", które jeśli nie są zapchane mogę przyśpieszyć bieg. 3. Przy taśmach bagażowych kieruj się do wyjścia (a nie do transferu jak się może wydawać) a potem od razu po schodach (ruchomych) do góry, do hali odlotów. Security jest po bokach chekinów. Droga do Pirsu D jest na prawo (za security). 4. Podobno samoloty do DUB, które wykonują loty po południu lubią się spóźniać (poprzez kumulację spóźnień we wcześniejszych godzinach). Weź to pod uwagę, jeśli lecisz na krótkim odcinku, gdzie pilot nie ma możliwości nadgonić. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś cenne rady niech też się nimi podzieli - może się komuś przydać.
krisg 2008-03-13 12:30   
krisg - Profil krisg
Dzięki wszystkim za odpowiedź - przydatne informacje. Wolalem jednak chuchać na zimne i za ok 90 zl (brutto) kupilem bilet na niedzielę - tak na zapas ;).
marian 2008-03-12 19:53   
marian - Profil marian
Stenus ma racje. Od kiedy jest pirs D to trzeba chodzić i chodzić - strasznie dużo i długo :) moj samolot z NCE był dziś opóniony o jakieś 20min. Ale nie jest powiedziane, że KTW będzie dokładnie on time. Chyba czasu bedzie wystarczająco dużo, jesli nic sie nie przytrafi...
humbak 2008-03-12 16:18   
humbak - Profil humbak
A ja wiem, bo DUB znam jak wlasna kieszen. Niestety od czasu, gdy zostal otwarty pirs D, w ktorym dziala FRanca, to nie ma mozliwosci zostac w strefie airside, bo trzeba pzrejsc cala dugasna trase do paszportow i potem wyjsc na landside i potem przez security i dalej ponownie dlugasna droge do gate'u, tyle, ze z drugiej strony szyby. Opisany skrot byl mozliwy przed otwarciem pirsu, gdy Franca korzystala z dyktowego pirsu tymczasowego. Natomiast 50 min powinno byc ok, pod warunkami, ze sie rejs nie spozni, ze nie ebdzie kolejki na security (w razie czego pdejdz do Fast Track - Biznes i domestic i popros, zeby puscili, bo masz zaraz odlot). Niestety rejsy do DUB z reguly bywaja opoznione, ale nie wiem, czy to dotyczy wszystkich. Opoznienione sa najczesciej ostatnie danego dnia. W kazdym razie zycze szczescia i mocnych nerwow. Mialem tak kiedys w BRS, gdzie mialem rozkladowo 50 min na przesiadke (ale lotnisko zdecydowanie mneijsze), po zmianie rozkladu okazalo sie, ze mam 1h10min, a w sumie sie okazalo, ze Fanca przyleciala 30 min wczesniej, wiec nawet zaszedlem do saloniku biznesowego, wiec czasu mialem mase. Mam nadzieje, ze tak bedziesz mial w DUB. Ale lotnisko duuuuzo wieksze.
wojtal 2008-03-12 15:31   
wojtal - Profil wojtal
Wydaje mi sie Hamburg nie ma racji. Po wyjściu z samolotu nie ma mozliwości wejść bezpośrednio do strefy odlotów FR. Trzeba przejść tę całą dość długą drogę do terminala lotniska i z powrotem tę samą do strefy odlotów. Choć jest to ten sam korytarz to kierunki oddzielone są szybą na znacznej długości. Na ten cały przemarszwraz z kontrolą bezpieczeństwa potrzeba min. 30min i to biegusiem. Sprawdzone 3 tygodnie wstecz na 5-etapowym kółku.
krisg 2008-03-12 12:46   
krisg - Profil krisg
Czyli nie wygląda to tak źle, pod warunkiem, że lot z Porto nie będzie opóźniony. Ktoś z forumowiczów lecial na trasie OPO-DUB ? Mimo, iż nie będzie to reprezentatywne, fajnie się będzie dowiedzieć, że wszystko poszlo sprawnie i na czas (lub nie) ;)...
jsg 2008-03-12 12:33   
jsg - Profil jsg
ooo hamburg sie pojawil. Witam Pana!
hamburg 2008-03-12 12:30   
hamburg - Profil hamburg
krisg: Tak, jezeli wychodzisz z samolotu do Terminalu to jestes juz w Terminalu Ryanair. Tam tez wszystkie loty Ryanair sie odbywaja. Jezeli odprawisz sie online to mozesz zostac w tej hali i czekac na boarding twojego lotu ;-)
aynis 2008-03-12 11:27   
aynis - Profil aynis
Ryanair rozda 1 milion darmowych biletów na podróż w kwietniu, jeśli ich koń wygra jutro wyścig 'Ryanair Chase'...
aynis 2008-03-12 11:12   
aynis - Profil aynis
A dziś wylot z GDN do DUB o 7:20 rano opóźniony - czyżby samolot c0 się zepsuł?
krisg 2008-03-12 11:09   
krisg - Profil krisg
W Dublinie są jakieś wydzielone gate'y obslugujące Ryanaira?
disorder 2008-03-12 10:37   
disorder - Profil disorder
Jak nie przysolą slota, to będziesz miał duże szanse na przesiadkę. Kartę pokładową masz w ręku, z samolotu pójdziesz do strefy Ryanair, gdzie zmieszasz się z paxami odlatującymi. W sumie będziesz na miejscu - przy gate.
wojtek 2008-03-12 10:23   
wojtek - Profil wojtek
W Dublinie idzie się "z buta" do samolotów FR. Jeśli tylko o godzinę przełożą Ci lot to niestety nie należy się żadne odszkodowanie. Zmiana o +/- 3 godziny daje możliwość zmiany na inny termin, trase, zwrot pieniędzy itd (jeśli się mylę -> poprawiać :-)). Myślę, że jeśli poprzedni lot będzie punktualny i jeśli się sprężysz to zdążysz w ciągu tych 50 minut.
krisg 2008-03-12 10:16   
krisg - Profil krisg
Kupilem sobie kilka dni temu bilet na lot Ryanaira do OPO, skuszony promocją za 10L/10E/40zl. Transfery byly dosyc optymalne. Jednak dzis patrzę na rozklad FR i zauważylem, że przelożyli polączenie z DUB do KTW o ponad godzinę wcześniej. Stąd moje pytanie - wystarczy 50 min na transfer, zakladając, że odprawię się elektronicznie i będę podróżowal jedynie z bagażem kabinowym? Jak z punktualnością lotów na lotnisku w DUB - często są opóźnienia ze wzgledu na "traffic" ? Ryanair korzysta z rękawów czy dowożą ludzi autobusem na plytę? I jeszcze jedno pytanie związane z tematem - czy jeśli FR nie poinformuje mnie o zmianie terminu lotu przysluguje mi jakieś odszkodowanie? Dzięki za wszelkie info.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy