21 pasażerów nie poleciało

W skrócie: 21 pasażerów lotu Wizzair z Cork do Gdańska utknęło w terminalu po odprawie. Na dole po przejsciu odprawy przed wyjściem na płytę lotniska znajdują się drzwi z zamkiem elektronicznym i najwidoczniej były zamknięte. Pasażerowie czekali 20 min na kogoś z obsługio aby otworzył te drzwi. Samolot odleciał bez tych osób a co najdziwniejsze obsługa handlingowa zgłosiła zakończenie odprawy i że wszyscy pasażerowie zostali odprawieni. Rzecz miała miejsce we wtorek 19 lipca, lot W6 1614 zobacz link
21/07/2011 16:16  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2011-07-23 12:06   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Zaloga na niektorych lotach liczy pasazerow bardzo dyskretnie. Pozniej ta liczba jest porownywana z liczba kart pokladowych, ktore zostaly okazane przy boardingu (nie koniecznie przy check-in). Czesto sie zdarza, ze pasazerowie przechodza przez check-in, kontrole bezpieczenstwa, a potem (z roznych powodow) nie przychodza do samolotu. Jednak nie powiem, bo raz na LHR zdarzylo mi sie, ze przejscia byly zamkniete i nikt z obslugi nie raczyl ich otworzyc. Rowniez po kilkunastu minutach okazalo sie, ze ktos omylkowo zamknal jedna, a otworzyl inne i pasazerowie z dwoch samolotow (przylatujacego i odlatujacego) sie po prostu wymieszali. Widzialem, ze jeden z pracownikow dostal za serie uwag przelozonej (w dosyc niedyskretny sposob). *** W opisanym przypadku jednak obsluga handlingowa powinna byla wyslac kogos, kto poszuka tych 20 osob. Najwyrazniej sie jednak nikomu nie chcialo.
humbak 2011-07-23 09:50   
humbak - Profil humbak
Owszem, zawsze mogą się zdarzyć pomyłki, ale nalatałem się tyle Ryanair czy Wizz Air, że widziałem, że samolot nie odleci zanim nie będzie się zgadzać liczba pasażerów zliczona przez przynajmniej 3 z członków załogi pokładowej. Jeśli się coś nie zgadza, samolot stoi i się szuka. Bagaż musi lecieć z pasażerem, sam nie może. Jakkolwiek mój bagaż kiedyś przyleciał samotnie Lufthansą z FRA do KRK, bo mnie nie wpuścili na pokład, ale o bagażu jakby zapomnieli.
kero 2011-07-23 09:20   
kero - Profil kero
humbak zapewniam Cię, że moja wiedza w "lataniu" opiera się na kilku zaledwie lotach. Nawet nie bardzo wiem jak mogłem sobie na nie pozwolić bo po za polskim językiem nie znam żadnego.
Używam natomiast (stosunkowo często) rozumu:-)
humbak 2011-07-23 02:10   
humbak - Profil humbak
kero: Dotknąłeś sedna sprawy - niewiele wiesz. :o)
kero 2011-07-22 08:51   
kero - Profil kero
Nie wiem jakie zasady obowiązują w kwestii liczenia pasażerów. Jeśli przyjąć, że liczy się osoby i porównuje z liczbą osób, które przeszły przez gate to dlaczego na Reina Sofio szukano mojego uczestnika skoro na Teneryfę nie poleciał więc i z powrotem przez bramkę też nie przechodził?
Absolutnie jestem daleki od przesądzania bo niewiele wiem, opisuję tylko własną sytuację.
adamlubin 2011-07-22 08:25   
adamlubin - Profil adamlubin
pasażer.com: jest szansa na uzyskanie stanowiska Wizzair w tej sprawie? My kiedys czekaliśmy na odlot prawie godzinke bo nie zgadzała sie ilość osób odprawionych z ilością osób siedzących na fotelach. Panie liczyły, liczyły w końcu spytały sie czy wszyscy lecą na pewno w tym kierunku , potem sprawdzały wszystkich po kolei dokumenty i kary pokładowe. Wyszło na to że pani na lotnisku na odprawie policzyła jednego infanta jako dorosłego - i w koncu zgadzało sie i moglismy lecieć.
czester 2011-07-22 08:16   
czester - Profil czester
Ale mówisz o biletach, czy o kartach pokładowych? Bo to, że bilet jest dla kilku osób a leci mniej, to norma. Przecież wiele osób kupuje bilety i potem nie przychodzi na lotnisko. Ba, niektórzy się odprawiają on-line i też nie przychodzą. Chodzi mi o liczenie przez stewardesę, ile jest osób w samolocie - za każdym razem jak leciałem, to po zamknięciu drzwi ktoś z załogi przechodził i liczył. Jedyna liczba, z jaką może porównać, to ile osób przeszło przez "gate" na lotnisku.
kero 2011-07-22 07:42   
kero - Profil kero
To nieprawda, że pasażerowie są zawsze liczeni. W ubr. w listopadzie leciałem na Teneryfę bez jednej osoby (bilety dla 4 a leciały3) i nikogo to nie zainteresowało ani w Gdańsku ani w Londyn Luton. Dopiero wracając na Reina Sofia szukano "mojego" brakującego pasażera. Ponownie w Londyn Luton także nikt się jego brakiem nie interesował.
Dlatego twierdzę, że nie było liczenia.
Teraz w lipcu widziałem rzeczywiście liczenie pasażerów.
czester 2011-07-21 18:35   
czester - Profil czester
Ciekawe. Przecież zawsze załoga liczy pasażerów, czy się liczba zgadza z tą podaną przez obsługę lotniska. Kiedyś się liczba nie zgadzała i czekaliśmy 20 minut aż doszli, że się jedna karta pokładowa nie zeskanowała i nie została policzona.
A poza tym nie ma tak, że jak pasażer się nie pojawi, to trzeba wypakować jego bagaż? Tu wygląda, że bagaże w najlepsze poleciały...
marad_co 2011-07-21 16:16   
marad_co - Profil marad_co
W skrócie:
21 pasażerów lotu Wizzair z Cork do Gdańska utknęło w terminalu po odprawie. Na dole po przejsciu odprawy przed wyjściem na płytę lotniska znajdują się drzwi z zamkiem elektronicznym i najwidoczniej były zamknięte. Pasażerowie czekali 20 min na kogoś z obsługio aby otworzył te drzwi. Samolot odleciał bez tych osób a co najdziwniejsze obsługa handlingowa zgłosiła zakończenie odprawy i że wszyscy pasażerowie zostali odprawieni. Rzecz miała miejsce we wtorek 19 lipca, lot W6 1614
zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy