Nowa opłata w Wizz Air

Wizzair wprowadza nową opłatę. Chodzi o usługe ekspressowego dostania nadanego bagażu w porcie docelowym. Po zakupie tej usługi bagaż nadany przez pasażera należy do pierwszych ktory będzie podany na taśme w porcie docelowym. Usługa kosztuje dodatkowo 2€ za bagaż i jest dostępna na lotach z Budapesztu do Londynu Luton, Brukselii Charleroi, Cluj-Napoca i Göteburgu pomiędzy 10.03 a 10.04.
10/03/2008 13:03  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2008-03-11 18:20   
jsg - Profil jsg
a jak sie samolot spozni to nie daja nagranie w stylu: FR najpunktualniejsza linia na swiecie przyleciala dzisiaj pozniej bo lotnisko sie zbiesilo, czarny kot przebiegl przez pas startowy lub inny badziew...
cezary 2008-03-11 18:06   
cezary - Profil cezary
aynis: ostatnio nie dość że mój plecak nie doleciał na czas do Londynu tradycyjną (bo w Warszawie nie zdązyli przeładować z samolotu na samolot) renomowaną linią to jeszcze zniszczono jego zawartość.
Nie dochodziłem odszkodowania bo nie miałem ochoty na te wszystkie formalności a i plecak jest już wysłużony.
Niestety takie historie się zdarzają.
aynis 2008-03-11 17:58   
aynis - Profil aynis
Ja już dwa razy wymieniałam bagaż, raz w W6, drugi raz w EZY. Nie nadawał się do niczego po takiej podróży... Nie chciałbyś wiedzieć co robi obsługa naziemna z bagażami osób, które się spóźniły na lot i trzeba wyciągać ten bagaż z luku...
hamburg 2008-03-11 17:52   
hamburg - Profil hamburg
aynis> A ja wlasnie dzisiaj pierwsz raz sie z tym spotkalem a juz nie raz wyladowalem przed czasem :-) Ale do tego pierwszy raz sie z tym spotkalem ze w drodze do samolotu moze im sie tak popsuc walizka hahahaha
aynis 2008-03-11 17:47   
aynis - Profil aynis
O tak, za każdym razem jak lądują przed czasem albo punktualnie, to puszczają to nagranie :)
hamburg 2008-03-11 17:39   
hamburg - Profil hamburg
oh....a to zapomnialem opowiedziec. Dzisiaj jak wyladowalismy w BUD 15 min przed czasem i zatszymania sie samolotu nagle z glosnikow....wielka fanfara.....i tekst: ,,Gratulujemz panstwo....wyladowaliscie przed casem. Dobrze panstwo wybralo FR....najpunktualniesza linia na swiecie i bla bla bla.....czy juz ktos sie z tym spotkal?
yach 2008-03-11 17:33   
yach - Profil yach
ale w tym ostatnim przypadku opłata za sprząrtnięcie po Tobie 10€ za osobę i segment lotu. Do tego opłata za prawo do skorzytsania z wc, zwiększenie lub zmniejszenie nawiewu, za prawo by usiąść koło soby z ktorą lecisz i za przewóz bagażu podręcznego (oczywiście droższa niż normalnego). Do tego za wcześniejszy zakup biletu opłata wuyrónawcza rekompensujaca zmiany kursó walut, cen etc. No i na koniec extra opłata za odlot i przylot o czasie. albo i wcześniej
hamburg 2008-03-11 17:29   
hamburg - Profil hamburg
mi dzisiaj pod czas lotu wpadly fajne dodatkowe oplaty dla LCC :-) 1. oplata za jazde autobusem lub rekaw do samolotu. Nie placisz nic jezeli pojdziesz na nogach :-) 2. oplata za dowoz bagazu do luku bagazowego. Nie placisz tej oplaty jezeli twoj bagaz do nadania samodzielnie wlozysz do luku :-) 3. Oblata za obsluge cateringowego. Nie plcisz tej oplaty jezeli sam odbjezesz swoj napoj czy przekaske :-)
yach 2008-03-11 16:54   
yach - Profil yach
hamburg myślę, że następnym pomysłem W6 będzie opłata za nadanie bagażu tym samym samolotem, którym leci pasażer oraz za podwiezienie autobusem do samolotu i za skorzystanie ze schodów. Pani Kazmer powie, że przecież jak ktoś chce, to niech skacze ;) a jak komuś zależy na bagażu, to niech płaci, bo to linia pasażerska a nie cargo ;)
miras 2008-03-10 14:58   
miras - Profil miras
Już widzę jak w praktyce będzie działała ta usługa z bagażem. ;] Tak samo jak speedy boarding na lotnisku KRK.
jsg 2008-03-10 14:58   
jsg - Profil jsg
oj tak. Jednym slowem te oplaty LCC-ow sa zenujace...
jsg 2008-03-10 14:53   
jsg - Profil jsg
aynis: FRanek kiedys powiedzial ze wprowadzili by oplaty jakby stwierdzili ze obnizy to koszty obslugi lotu. Co do orzeszkow - to moga to byc monkey peanuts
jsg 2008-03-10 14:51   
jsg - Profil jsg
ja bym jeszcze dorzucil: 6) doplata za dywan na pokladzie samolotu 7) doplata za usmiech stewardesy/stewarda 8) doplata za caloksztalt
aynis 2008-03-10 14:50   
aynis - Profil aynis
pasazer: zapomniałeś o opłacie za korzystanie z toalety... Na tym też by trochę zarobili! No i orzeszki dla pilota ;)
tomekk-81 2008-03-10 14:02   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
W6 ma chyba tych samych akrobatów marketingowych od wymyślania nowych opłat, co Fr od reklam... :P
hamburg 2008-03-10 13:29   
hamburg - Profil hamburg
mialem na mysli usluge...nie obsluge ;-)
hamburg 2008-03-10 13:27   
hamburg - Profil hamburg
Jak widac to W6 narazie wyprobuje ta obsluga. Jak sie okaze sukcesem (czego nie mysle) to dodadza ta usluge na inne trasy. Ale usluga durnowata.....a przede wszystkim ciekawe czy bedzie tak stosowana jak powinna. Jak tylko dam przyklad z GDN. Jak przylecialem samolotem z CPH to byli tez pasazerowi ktorzy lecieli BC, czili ich bagaze powinny byc wypuszczane pierwsze (bo tez maja taka naklejke) ale jednak dopiero gdzie pomiedzy innymi bagazami pojawily sie bagaze z BC......
aynis 2008-03-10 13:19   
aynis - Profil aynis
A że Ryanair na to nie wpadł pierwszy :) Oficjalnie można już chyba ogłosić konkurs na najgłupsze nowe opłaty... Może następna opłata będzie za pierwszeństwo wyjścia z samolotu?
hamburg 2008-03-10 13:16   
hamburg - Profil hamburg
Wizzair wprowadza nową opłatę. Chodzi o usługe ekspressowego dostania nadanego bagażu w porcie docelowym. Po zakupie tej usługi bagaż nadany przez pasażera należy do pierwszych ktory będzie podany na taśme w porcie docelowym. Usługa kosztuje dodatkowo 2€ za bagaż i jest dostępna na lotach z Budapesztu do Londynu Luton, Brukselii Charleroi, Cluj-Napoca i Göteburgu pomiędzy 10.03 a 10.04.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy