Warszawa - Mediolan Bergamo?

Umknęło chyba mojej uwadze, że od czerwca Wizzair będzie latał z Warszawy do Mediolanu Bergamo 3 razy w tygodniu - ceny od 120zl...
04/03/2008 10:53  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
marqoos_pl 2008-03-05 13:07   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
MOL ma Merca w Dublinie, ktory jest zarejestrowany jako taksowka wlasnie dlatego, zeby uniknac stania w korkach. Nie zawsze jest to mozliwe, ale w wiekszosci tak. Taksowki moga jezdzic przeciez po 'bus line', wiec w sumie oszczedza sporo czasu. To samo ma w Londynie, gdzie tez taksowka moze wszedzie dojechac i uniknac korkow. W sumie calkiem sprytne. I nie rozumiem oburzenia, czemu nie mialby sam prowadzic samochodu. Jak lubi, to niech jezdzi.
ziberro 2008-03-05 12:56   
ziberro - Profil ziberro
Okej, pewnie macie racje. No ale i tak najgorzej jest właśnie na M50 i wylotówkach, bo w centrum korków raczej nie ma. Czy warto MOLowi robić z siebie pajaca, dla kilku minut oszczędności ?
jsg: co to za książka ? Chętnie bym zerknął.
gral 2008-03-05 12:51   
gral - Profil gral
moga, moga. codzien jak stoje w korku to taksowki smigaja kolo mnie :( (a na M50 nie ma bus lane).
jsg 2008-03-05 12:48   
jsg - Profil jsg
ziberro: wydaje ze MOL-owi chodzilo o taksowke. Te moga jezdzic po bus-liniach i parkowac w centrum
ziberro 2008-03-05 12:47   
ziberro - Profil ziberro
maxx: taa... bilety po 0,01 euro - ważne na wyloty między 16.00, a 16.15 w co trzeci czwartek miesiąca z wyłączeniem świąt, imprez sportowych i dni ustowowo wolnych od pracy. Wyrosłem już z tych promocji ;-)
ziberro 2008-03-05 12:43   
ziberro - Profil ziberro
Ale przecież taksówki nie mogą jeździć bus line'ami. W centrum jakieś udogodnienia pewnie są, ale jadąc np. M50 stoi w korku jak inni.
Mi znajomy tłumaczył, że po prostu inaczej rozlicza się samochód służbowy, inaczej kierowce, jeszcze inaczej samochód niesłużbowy ale służący jako firmowy itp.
Ja się na tym nie znam, więc możliwe że gadał głupoty i może faktycznie MOLowi chodziło tylko o możliwość parkowania w centrum ;-)
gral 2008-03-05 12:29   
gral - Profil gral
ziberro: od stewarda FR slyszalem o tej taksowce MOL-a ale nie w wersji podatkowej tylko antykorkowej. I jest to bardzo prawdopodobne, korki w tym miescie sa duze a taksowka pojedziesz pasem dla autobusow bez korkow (plus wjazd tam gdzie inni nie moga np. sama o'connell street to w jedna strone bus & taxi only)
jsg 2008-03-05 12:14   
jsg - Profil jsg
ziberro: Te (i inne) informacje znalazlem w ksiazce o Ryanairze. Bardzo ciekawa lektura.
maxx 2008-03-05 11:56   
maxx - Profil maxx
ziberro: nasz znajomy z portalu ma bilety po 0.01 :)
ziberro 2008-03-05 11:31   
ziberro - Profil ziberro
jsg: z kolei moja koleżanka, która pracuje w biurze Ryanaira w Dublinie, jest póki co bardzo zadowolona. Zarabia niemało, ma pełen pakiet socjalny i bilety dla siebie i znajomych po 8 euro. Przyznam się z resztą, że w czerwcu też tam aplikowałem, ale znajomy z dublińskiego Grafronu szczerze mi pracę we FRancy odradzał. Pewnie każdy kij ma dwa końce...
jsg 2008-03-05 10:56   
jsg - Profil jsg
ziberro: Fantazji nie mozna mu odebrac. Podobnie jak zakazal pracownikom w biurze ladowac komorki. I nie kupuje dlugopisow bo wg niego wszedzie sa.
ziberro 2008-03-05 08:16   
ziberro - Profil ziberro
jsg: Paolo mnie ubiegł, ale oczywiście chodziło o prezesa FRancy. A'propos jego tupetu: spacerując któregoś razu po O'Connellu, widzę jak ciśnie się jakaś taksówka między przechodniami. W środku oczywiście MOL - ale w fotelu kierowcy. Myślę sobie - to już tak słabo FRacna przędzie, że prezio na taksówce dorabia ? Oczywiście okazało się, że cwaniak zarejestrował swoje auto jako taksówkę, bo wiąże się to z pewnymi podatkowymi przywilejami.
jsg 2008-03-05 00:29   
jsg - Profil jsg
paolo-79: Dzięki. A tak swoją drogą to MOL na tupet! I te jego zagrywki i drobne role w jakie się wciela. Na poziomie Upadłego Anioła klasy Z.
paolo-79 2008-03-05 00:27   
paolo-79 - Profil paolo-79
jsg:Master Of LowCosts...pan boss i guru FR Michael O'Leary...u nas MOL ;)
jsg 2008-03-05 00:20   
jsg - Profil jsg
Finnair ma ceny akceptowalne. Wczoraj sprawdzalem bilet to HKG. BA (bezposredni) to 504 GBP, a Finnairem via HEL 496 GBP. Ciut taniej, i to z przesiadka.
jsg 2008-03-05 00:18   
jsg - Profil jsg
ziberro: Co to jest MOL?
ziberro 2008-03-05 00:17   
ziberro - Profil ziberro
Finnair ma ceny relatywnie zbliżone do narodowych przewoźników innych krajów, no i lata głównie z/do Helsinek.
Mnie raczej zastanawia to, dlaczego nie promuje się pozastołecznych miast i regionów ?
Laponia, jeziora, lasy, skocznie narciarskie - potencjał jest ogromny. Podobno MOL robi niezłe pieniądze na lotach z Tampere, myślę że W6 na lotach do Turku też wyjdzie całkiem nieźle. Ot i cała siatka fińskich połączeń.
jsg 2008-03-05 00:06   
jsg - Profil jsg
ziberro: Własnie. Może Finnair ma rozsadne ceny albo Finowie nie lubia LCC?
ziberro 2008-03-05 00:06   
ziberro - Profil ziberro
No to wracając do tematu - pytanie zagadka: dlaczego LCC nie latają do Finlandii ?
jsg 2008-03-04 23:54   
jsg - Profil jsg
hamburg: zgadza się w Japonii to Kunachan a na Słowacji Macko Uško. I to tyle! Bo mnie admin zbanuje...he he
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy