FR-ycowe Łodzi

Czy nie wydaje się Wam, że FR bardzo monopolizuje LCJ? Kiedyś latali tam i SK, i CO ale się wycofali.
21/02/2008 18:56  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk-81 2008-02-22 17:06   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Znamy widocznie innych Łodzian.
Wiadomo, że LCJ nie przegoni KRK i KTW oraz KRK i KTW Warszafki,ale co prawda, to prawda że kompromitacja stolicy jest.
yach 2008-02-22 16:10   
yach - Profil yach
tomekk-81: nie tylko, a przede wszystkim. Często bywam w Łodziz przyczyn towarzyskich więc znam ceny, płące i realia. Ale będźmy realistami. Tak jak LCJ nie przegoni nigy KRK 0 KTW, tak te lotniska (ani żadne inne) WAW, póki tu jest stolica i urzędy.
tomekk-81 2008-02-22 15:45   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
yach: nieprawda, ze Łodzianie, którzy mają kasę, to tylko Ci, którzy pracują w Wawce. Masz słaby obraz rynku pracy w Łodzi. Znam wielu, którzy nieźle tu zarabiają, a ja też nie narzekam.
Warszawskie lotnisko zapycha sie powoli i nie potrafi oddać terminalu w ustalonym terminie (total kompromitacja) więc niech pilnuje się bo Katowice i Krak gonią :)
yach 2008-02-22 15:36   
yach - Profil yach
Generalnie Łódź podupada. W ciagu 10 lat straciła 100 tys. mieszkańców i jest już mniejsza od Krakowa. Do Łodzi latały Cimber Air i EAE, ale nie opłacało się bo LF był w porywach do 5-8 osób na lot. Linie tradycyjne nie mają po co tu latać, bo WAW blisko, a ci ci mają kasę w łodzi to ci, ktorzy pracują w Wwie. Dletego LCJ może sie rozwińąc jako LCC-cargo airport + czartery, ale duży nigdy nie będzie z uwagi na bliskość WAW. Trzeba sie z tym pogodzić.
tomekk-81 2008-02-22 14:19   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
No właśnie, tak jak germanwings nazwał Katwice near Kraków. Wstyd racja. Zrobiony został Salon Buisnessowy na lotniskuspecjalnie pod Lufę, a Lufka nie przyszła. Ja mogę pogadać z Lufką, podoradzać władzom Lotniska i może przyjdzie ;)
hamburg 2008-02-22 14:03   
hamburg - Profil hamburg
tomekk-81: zgadzam sie Lodz ma potecial. Nie zdiwil bym sie jak by FR nazwal Lodz--> Warszawa(Lodz) ;-))) // ale wstyd ze to jedyne lotnisko w PL ktore nie ma zadnego polaczenia z tradycyjnym przewoznikiem. Kiedys bylo glosno ze LH bedzie wchodzic do Lodzi...i co sie stalo? Nic. Szkoda.
tomekk-81 2008-02-22 13:41   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
"Władze portu łódzkiego zbierają niezbędne pozwolenia, by rozpocząć obsługę transportu towarów. Na razie większość towarów np. do fabryki Della dowożona jest koleją lub samochodami. - To się zmieni, tym bardziej że będziemy tańsi niż port warszawski, z którego pociągami trafia do naszego regionu większość towarów - podsumowuje w "Rzeczpospolitej" prezes Łaszkiewicz.
źródło - Rzeczpospolita"

No i proszę, okazja do rozwoju jest tylko trzeba ją złapać!
MARKETING+PR= Krok do przodu
tomekk-81 2008-02-22 13:32   
tomekk-81 - Profil tomekk-81
Moim zdaniem Łodzi i łódzkiemu lotnisku brakuje MARKETINGU. Potencjał jest dobry jeśli chodzi o położenie geograficzne, liczbę mieszkańców w okolicy itp. ale potrzeba świeżego powiewu młodych ludzi, znających się na marketingu i otwartych na świat, elastycznych, niezakompleksionych ...
Z urodzenia jestem Kujawiakiem, od 6 lat mieszkam w Łodzi i jest mi tu bardzo dobrze, ale smutno patrzeć jak traci szanse na rozwój.
PS. Nie zdziwiłbym się gdyby FR osadził się na stałe w Łodzi.
hamburg 2008-02-22 08:48   
hamburg - Profil hamburg
jsg: no fakt pociag jest lepszy...ale w Skandynawii taki maly ruch ze sie raczej nie stoi w korkach. ;-) Pozdrowie ;-)
jsg 2008-02-22 00:15   
jsg - Profil jsg
Ciekawy jestem czy po FR-owym sukcesie, FR zechce latac do IEG? Może otworzy połączenie LCJ-IEG?
jsg 2008-02-21 22:10   
jsg - Profil jsg
hamburg: dla mnie pociąg jest najlepszym rozwiązaniem, bo w korkach raczej nie stoi. Apropos pozdrów mój ukochany STO ode mnie.
hamburg 2008-02-21 22:08   
hamburg - Profil hamburg
a ja akurat sie jutro wiebieram do NYO. Ja lubie Skandynawie....nibi tam jest zimno...ale zato w kafejkach i restauracjach jest bardzo przytulnie. Lubie taki nastroj ;-) jsg: a czemu nie idealnie...jest autostrada i bus (choc troche drogi...ale jak wszystko w Skandynawji ;-))
tomekk 2008-02-21 22:06   
tomekk - Profil tomekk
miras: o widzisz, to druga poza frytkami moja słabość kulinarna :) jsg: niestety, nie lubię Skandynawii i już, do mojej listy dołączam jeszcze wysokie podatki i wszechobecne służby państwowe wtrącające się do wszystkiego i wszystkich (polecam film Elling ;)). Wszelako nie wypowiadam się tylko na podstawie obejrzanych filmów, spędziłem po jednym miesiącu w Norwegii i Szwecji - jak dla mnie wystarczy :).
jsg 2008-02-21 22:01   
jsg - Profil jsg
tomekk: toś mi podpadł z tą Skandynawią. I to bardzo ;-)))) Mam sentyment do STO, bo mieszkałem tam rok. Pamiętam jak FR otworzył połączenie z NYO-STN. Jeden Anglik z labu kupil bilet i zastanawiał jak sie tam dostać. Śmiechu było co niemiara! A tak na poważnie to dojazd na NYO tez nie jest idealny. Samo NYO leży 70 km od STO, a mimo to rozwija sie prężnie. Z tą Skandynawią to był oczywiście subiektywny żart ;-)))
miras 2008-02-21 22:00   
miras - Profil miras
tomekk; jesli jesteś już przy frytkach, to nie zapominaj, że Belgia produkuje najwięcej gatunków piwa na świeci :)
tomekk 2008-02-21 21:57   
tomekk - Profil tomekk
jsg: nt. VST nie wypowiadam się, nie lubie Skandynawii (poza kinem), nie czuje klimatu, drogo, zimno, nudno itp. ;) CRL - blisko Bruksela, stolica UE (no powiedzmy ;)), znowu autostrady -bezpłatne i oświetlone w nocy w Belgii -- za to ich lubię (a także za sieć restauracjii Leon Brussels i za to, że podobno Belgowie wymyślili frytki).
A tak serio - to są moje prywatne i bardzo subiektywne opinie i dywagacje.
jsg 2008-02-21 21:50   
jsg - Profil jsg
katowiczanin: uups. Pomyliłem z NYO.
katowiczan 2008-02-21 21:48   
katowiczan - Profil katowiczan
jedno połączenie z Vasteras do Stansted nazwiesz rozwojem?
jsg 2008-02-21 21:42   
jsg - Profil jsg
tomekk: a co powiesza na VST i CRL?
miras 2008-02-21 21:37   
miras - Profil miras
Z tym HHN to jest róznie. Jeśli chodzi o Liege i Maastricht to te dwa miasta mają swoje lotniska a i z tych dwóch miast zdecydowanie bliżej jest do Eindhoven, Kolonii niż do Hahn.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy