Mniej tras LOTu - forum do artykułu

"O ile na kilku trasach europejskich LOT przynosi pokaźne zyski, to w ubiegłym roku, po raz pierwszy od sześciu lat, przestał zarabiać na połączeniach transatlantyckich" - no właśnie na kilku trasach czyli na tych, gdzie nie ma liberalizacji rynku, czyli astronomiczne ceny biletów np. z WAWy do Moskwy...
20/02/2008 17:26  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-02-21 10:49   
hamburg - Profil hamburg
szot: tak tylko od samej wiedzy nie przybedzie pasazerow. Ci pasazerowie ktorzy decyduja sie na LOT, Malex itp. to sie wybieraja to krajow wschodniej Europy....tylko jezeli maja leciec gdzies na inny kontynent wybieraja linie jak LH, BA, AF, KLM, UA, NWA, CO, AA, SAS, AY
szot 2008-02-21 10:41   
szot - Profil szot
tomekk: no wiem, że to grupa Lufthansy...
tomekk 2008-02-21 10:38   
tomekk - Profil tomekk
hamburg: przykład skody jest nieśmiertelny :) Ale to my wygraliśmy wojnę, wiesz jakie jest polskie podejście ... ;)
tomekk 2008-02-21 10:36   
tomekk - Profil tomekk
szot: bój się Boga, przecież Air Dolomiti to właściwie jest Lufa Regional. To niby niecywilizowana? :)
szot 2008-02-21 10:29   
szot - Profil szot
hamburg: ale np. ogromna liczba Niemców wie doskonale co mówi im nazwa/marka LOT a czy akurat cała Europa i każdy? hmmm, marka LOT jest rozpoznawalna w Europie i mimo wszystko z wypowiedzi znajomych spoza Polski wiem, że linia ta kojarzy się z linią bardziej cywilizowaną np. dla Hiszpanów niż "jakieś" Air Dolomiti... tak naprawdę LOT, CSA i Malev są markami linii "wshodnich" rozpoznawalne w zachodniej części EUropy...
hamburg 2008-02-21 09:53   
hamburg - Profil hamburg
tomekk: No dobrze...moze troche przesadzilem. Niech najpierw sprywatyzuja. Ale chcem miec ten sam wynik jak to bylo u Skody. Kazdy w Europie powinnien wiedziec co to jest LOT ;-) // No AB nie jest takim LCC (przynajmiej nie typowym). Tak wlasciwie to jest tradycyjna linia z niskimi cenami. Dostaje darmowy cartering na pokladzie. Laczaone loty...nawet z liniami ktory nie sa wjednym sojuszu (np. LH). Jedyna rzecz co przypomina mi LCC to wybor lotnisk STN i BGY. Reszte lotnisk to raczej takie gdzie tez tradycyjne linie lataja.
humbak 2008-02-20 23:51   
humbak - Profil humbak
jsg: No to to samo, bo jest to faktycznie rewelacjne. Jak bylem rok temu na Malcie, t sie zajadalem, a takze wzialem ze soba ciut. Teraz musze wiecej zabrac! Mam tylko nadzieje, ze idioci na security nie beda tego uznawac za zel.
jsg 2008-02-20 23:25   
jsg - Profil jsg
stenus: jak kształt zwał tak zwał. Jeżeli to to samo o czym myślimy, to jest to rewelacyjne. raczyłem się tym serm jak byłem na MLA.
humbak 2008-02-20 23:24   
humbak - Profil humbak
Uwielbiam lotnisko w OPO. Wlasnie dzis znow na nim bylem i nawet zwiedzilem w koncu salonik biznesowy. Bardzo wszystko jest milo zrobione. Szkoda, ze WAW tak nie ma... tomekk: Jak bedziesz mial za duzo, to przeciez od czego ja jestem? Ja nic nie bede wiozl plynnego z duty free. Tylko ow serek maltanski.
jsg 2008-02-20 23:24   
jsg - Profil jsg
stenus: jak kształt zwał tak zwał. Jeżeli to to samo o czym myślimy, to jest to rewelacyjne. raczyłem się tym serm jak byłem na MLA.
humbak 2008-02-20 23:22   
humbak - Profil humbak
jsg: Ja bym je raczej nazwal niskimi cylinderkami, ale chyba mowimy o tym samy. :o)
jsg 2008-02-20 23:18   
jsg - Profil jsg
stenus: A co to maltański ser pieprzowy? Takie małe spłaszczone kulki, podobne trochę do białego sera?
tomekk 2008-02-20 23:17   
tomekk - Profil tomekk
Ja z kolei planuje duże zakupy Porto na lotnisku w OPO :) Mam nadzieje, że mi to przepuszczą w BGY przez security, oczywiście szczelnie zapakowane zgodnie z przepisami UE ;)
humbak 2008-02-20 23:14   
humbak - Profil humbak
Cudownie! Poraczymy sie maltanskim serem pieprzowym, ktory mam zamiar wlasnie sprowadzac tymi rejsami. :O)
tomekk 2008-02-20 23:03   
tomekk - Profil tomekk
stenus: of course yes :) See you on board :)
humbak 2008-02-20 23:02   
humbak - Profil humbak
tomekk: A skorzystasz z OPO-BGY-KRK by FRancuszka owego 27 lutego? :o))))
szot 2008-02-20 23:00   
szot - Profil szot
tomekk: no tak to się zgadza, ale szkoda, że zrezygnowali z partnerstwa code share z 4U a tak mogło to interesująco wyglądać, ale chyba ktoś z zarządu wolał osobno skrobać rzepkę...
jsg 2008-02-20 23:00   
jsg - Profil jsg
tomekk: i za to FR lubię. Obniżył, i znacznie, ceny biletów. w tradycyjnych linicah też mają dobre ceny, czasami trzeba trochę poszukać. W VII 2006 kupiłem bilet BA na LHR-OSL-LHR za 68 GBP. Potem niestety rzą UK podwyższył wylotowy podatek pasażerski, niestety. Ale i tak udało mi się polecieć BA na trasie LGW-ZRH-LGW za 83 GBP.
miras 2008-02-20 22:59   
miras - Profil miras
A gdyby jeszcze C0 wprowadziło ten sam program lojalnościowy co 4U to byłoby super. A prpos 4U w dniu urodzin przysłali mi mail z informacją że doładują moje konto 28 boomerangami i do dzisiaj tego nie zrobili ;]
humbak 2008-02-20 22:59   
humbak - Profil humbak
Mysle, ze LOT nie upadnie, gdyz gdyby do tego dochodzilo, to zobi sie z nim to, co zrobili Szwajcarzy ze Swissem. Coz, pogodzimy sie zfaktem, ze "Niemiec bedzie nam zaloge germanic". Jakby to miala byc jakas szalona sprawa. Bysmy mogli juz przestac z tymi obawami przed Niemami. Chociaz nie powiem, ze mnie sie marzy Singapore Airlines lub Air New Zealand jako wlasciciel LOTu. A nawet Air China. Ehhh, marzenia scietej glowy... :o) Pozdro z Walencji!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy