easyJet wystartował do Paryża

15 lutego linie easyJet zainaugurowały loty z Krakowa do Paryża. Angielski przewoźnik do światowej stolicy mody latać będzie codziennie. To pierwszy niskokosztowy przewoźnik, który z Krakowa będzie wozić pasażerów na największe i położone najbliżej centrum Paryża lotnisko – Charles de Gaulle. To już 10 destynacja easyJet z Krakowa. Do tej pory ta linia lotnicza łączyła Kraków głównie z miastami na wyspach - Belfastem, Bournemouth, Bristolem, Edynburgiem, Liverpoolem, Londynem (Gatwick), Londynem (Luton) i Newcastle. Wyjątkiem w tej siatce połączeń był Dortmund, teraz dołączył do niego Paryż. Uruchomienie połączenia na trasie Kraków – Paryż to z jednej strony konsekwencja otwarcia bazy operacyjnej przewoźnika we francuskiej stolicy, ale również efekt rosnącej popularności naszego miasta w krajach Europy Zachodniej.
15/02/2008 20:14  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomekk 2008-02-18 13:38   
tomekk - Profil tomekk
ORY jest bliżej centrum (4 strefa) niż CDG (5 strefa). I zgadzam się, ORY bardziej sympatyczne, CDG to moloch i jest tam delikatny bałagan. Dla osób nieobeznanych z lataniem CDG może stanowić pewne wyzwanie ;) Poza tym na CDG miałem po raz pierwszy okazje korzystać z dziwnego mixa - wysiadaliśmy na CDG do rękawa po czym ... wsiedliśmy do autobusu. Dziwne ;) Możliwe, że miało to związek z Schengen? Lot powrotny już tylko autobus i schodki.
adams 2008-02-17 23:21   
adams - Profil adams
hamburg: tylko, ze ja tego wątku nie pisałem, lecz wkleiłem ze źródła...jakim jest strona web balic!
miras 2008-02-16 14:17   
miras - Profil miras
hamburg; dobrze Ci się wydaje. ORY jest bliżej centrum, o ile można powiedzieć że Paryż ma centrum :))
bavok 2008-02-16 14:04   
bavok - Profil bavok
No jasne że lepiej latać na ORY, mniejsze lotnisko, mniej syfu i ogólnego bałaganu jaki panuje na CDG. Jeśli ktoś leci do Paryża to najlepiej na ORY :D
hamburg 2008-02-16 13:08   
hamburg - Profil hamburg
adams: mi sie wydaje ze ORY jest blizej centrum Paryza niz CDG.
bavok 2008-02-16 12:59   
bavok - Profil bavok
Przecież kiedyś było info o tym że będize nowe połączenie EZY z KRK do CDG. Bez przesady żeby było info o każdej inauguracji połączeń ;)
maciek_krk 2008-02-16 12:20   
maciek_krk - Profil maciek_krk
W Lyonie ma bazować 3 a319 i tyle samo w CDG.Tylko dlaczego nie ma informacji o rozpoczęciu lotów na główniej stronie pasażer.com? Jak zamykają trasy z KRK to od razu jest info.
jaris 2008-02-16 11:59   
jaris - Profil jaris
LO ma groźnego konkurenta na trasie do CDG który także oferuje niezłe ceny na loty do Paryża (już od 100zł w jedną stronę). EZY umacnia swoją pozycję we Francji, już wkrótce uruchomi kolejną bazę w Lyonie i jako pierwszy LCC uruchomi loty krajowe.
bavok 2008-02-15 23:02   
bavok - Profil bavok
No to niech LOT przeniesie loty do KTW ;)
maciek_krk 2008-02-15 20:36   
maciek_krk - Profil maciek_krk
Dziś samolot przyleciał i odleciał ze średnim LF wynoszącym 80%
adams 2008-02-15 20:35   
adams - Profil adams
Moze konkurencja z easyjetem skłoni LOT do zmniejszenia cen biletów!
wojtek 2008-02-15 20:26   
wojtek - Profil wojtek
Wydaje mi się, że w związku z tym przy kolejnych cięciach połączeń Lotu, będziemy mogli przeczytać KRK-CDG. easyJet i LOT od dzisiaj toczą bezpośrednią walkę na tej trasie (godziny wylotów są podobne).
adams 2008-02-15 20:15   
adams - Profil adams
15 lutego linie easyJet zainaugurowały loty z Krakowa do Paryża.

Angielski przewoźnik do światowej stolicy mody latać będzie codziennie. To pierwszy niskokosztowy przewoźnik, który z Krakowa będzie wozić pasażerów na największe i położone najbliżej centrum Paryża lotnisko – Charles de Gaulle.

To już 10 destynacja easyJet z Krakowa. Do tej pory ta linia lotnicza łączyła Kraków głównie z miastami na wyspach - Belfastem, Bournemouth, Bristolem, Edynburgiem, Liverpoolem, Londynem (Gatwick), Londynem (Luton) i Newcastle. Wyjątkiem w tej siatce połączeń był Dortmund, teraz dołączył do niego Paryż.

Uruchomienie połączenia na trasie Kraków – Paryż to z jednej strony konsekwencja otwarcia bazy operacyjnej przewoźnika we francuskiej stolicy, ale również efekt rosnącej popularności naszego miasta w krajach Europy Zachodniej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy