Strajk na Okęciu

Protestują pracownicy personelu naziemnego na lotnisku Warszwa-Okęcie. Rzecznik Polskich Portów Lotniczych Artur Burak powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że nie są odprawiani pasażerowie linii Central Wings, EuroLOT i PLL LOT. Pracownicy LOT Ground Services rozpoczęli swój protest o 6-ej. Ich strajk oznacza, że nie ma odprawy zarówno przy stanowiskach biletowych, jak i przy bramkach. A zatem pasażerowie muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami rejsów. Nieoficjalnie pracownicy personelu naziemnego zapowiadają, że ich strajk potrwa do ósmej.
06/02/2008 09:24  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Cezary 2008-02-06 22:23   
Cezary - Profil Cezary
Z licznych moich lotniczych doswiadczeń służby naziemne bagażami walą jak kamieniami o ścianę. Służby naziemne LOT nie są wyjątkiem. Niszczą nam bagaże i jeszcze żądają
podwyżek ? Zwykła granda.

Do służ naziemnych LOT ! Jak byście się czuli jak toś Pana/Pani walizką kopie, wali, upuszcza z kilku metrów na ziemię ???????????
Cezary 2008-02-06 22:00   
Cezary - Profil Cezary
TomekK: do opóźnień rejsów w LOT ostatnio dochodzi bez specjalnej przyczyny. Nie trzeba do tego strajku. A ten strajk chyba był "dziki" skoro niezapowiedziany. Nie wiem jak wygląda to od strony prawnej ale za dzikie strajki odpowiadają finansowo organizatorzy czyli zwiazki zawodowe.
Ostatnio leciałem z SZZ przez WAW do LHR. Samolot miał odlecieć o 5:50. Wszyscy pasażerowie karnie siedzieli w samolocie kuz o 05:45. Bez specjalnej przyczyny odleciał o 6:20 i na Okęciu wylądowałem o 7:20. Z WAW w Terminalu 1 wywoływali mnie już przez megafony bo samolotem do Londynu miałem odlecieć 0 7:45. Dobiegłem świnskim truchtem do gate i dotarłem (oczywiście autobusem) do samolotu. Niestety mojego bagażu nie zdążyli przeładować. Doleciał kolejnym samolotem i do Londynu i z lotniska do drzwi domu dowiozła go firma lotniskowa LHR. Tyle że LOT stłukł flaszkę polskiej wódki jaką miałem w prezencie. Była zapakowana w środku dużego plecaka między ciuchami. Jak oni to zrobili to nie wiem. Wszystko musiałem wrzucić do pralki. Kopali w plecak czy co ?
A do Londynu samolot wystartował punktualnie. Słyszałem w mediach że na piątek strajk zapowiada personel pokładowy. Fajnie..
NIECH TO WRESZCIE KUPI LUFTHANSA. Nagle wszystko bedzie działać jak należy.
hamburg 2008-02-06 21:46   
hamburg - Profil hamburg
Nie chcem sobie wyobrazic co tam musialo sie dziac.....juz jak jest ,,normalny´´ dzien to jest to koszmar. Full ludzi....chaos...a jak jeszcze taki strajk....Boze. Niech pospiesza sie z T2. Do tej pory na ktorych lotniskach ja bylem to WAW po AOC jest najgorszym lotniskiem.
tomekk 2008-02-06 10:05   
tomekk - Profil tomekk
SZOT: właśnie nie wiem o co chodzi, nie było ogłoszonej wcześniej akcji protestacyjnej. Może ktoś z kręgów bardziej "okęciowych" wie coś więcej?
tomekk 2008-02-06 09:59   
tomekk - Profil tomekk
W środę rano w godzinach od 6 do 8 z powodu akcji protestacyjnej w spółce LGS, doszło do opóźnienia 21 rejsów samolotów odlatujących z Warszawy. Rejsy przylatujące do Warszawy obsługiwane są przez firmę WAS, konkurencyjną wobec LGS .
SZOT 2008-02-06 09:34   
SZOT - Profil SZOT
Czyli co, strajk z zaskoczenia po prostu zmówili się, że dziś rano przyjdą do pracy ale nie będą się z niej rozliczać? no ładnie... a jaki był powód strajku? przeciążenie, za dużo pracy/obowiązków, nie nadążają?
tomekk 2008-02-06 09:32   
tomekk - Profil tomekk
I po strajku - info ze strony lotniska:
Strajk pracowników LOT Ground Services zakończony
O godz. 8.00 strajk pracowników firmy LOT Ground Services został zakończony.
Odprawy linii Centralwings, Eurolot i Polskich Linii Lotniczych LOT zostały przywrócone.
Jeszcze raz podkreślamy, że strajk dotyczył wyłącznie pracowników LOT Ground Services zajmującej się obsługą linii lotniczych Centralwings, Eurolot i Polskich Linii Lotniczych LOT.
SZOT 2008-02-06 09:26   
SZOT - Profil SZOT
Mój boże, Okęcie to ma pecha na całego!
tomekk 2008-02-06 09:25   
tomekk - Profil tomekk
Protestują pracownicy personelu naziemnego na lotnisku Warszwa-Okęcie. Rzecznik Polskich Portów Lotniczych Artur Burak powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że nie są odprawiani pasażerowie linii Central Wings, EuroLOT i PLL LOT.
Pracownicy LOT Ground Services rozpoczęli swój protest o 6-ej. Ich strajk oznacza, że nie ma odprawy zarówno przy stanowiskach biletowych, jak i przy bramkach. A zatem pasażerowie muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami rejsów.
Nieoficjalnie pracownicy personelu naziemnego zapowiadają, że ich strajk potrwa do ósmej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy