Warszawa: Nowa kabina dla palaczy

Warszawa: Nowa kabina dla palaczy Kabina Double High Plaza dla osób palących została zainstalowana na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nowa, dwukrotnie większa od dotychczasowych kabin dostępnych w warszawski porcie może pomieścić od 24-28 osób.Nowa kabina dla palących jest pierwszym tego typu obiektem zainstalowanym w terminalu lotniskowym na całym świecie. Jak zapowiadają władze lotniska Double High Plaza...
08/11/2012 10:13   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hariko 2012-11-13 16:56   
hariko - Profil hariko
najgorsze jest to, ze wychodzacy z tzw kabin "palacze" , smierdza znacznie gorzej tytoniem i dymem papierosowym!
pcharasz 2012-11-10 11:03   
pcharasz - Profil pcharasz
Takie tarasy się sprawdzają w ciepłych krajach (np. lotnisko Chang Yi), w zimniejszych - niekoniecznie. Zdanie o wybiegu dla psów jest nie na miejscu.
andrzejtoulon 2012-11-10 02:13   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
wroord.chyba troche za pozno na przebudowywanie hali odlotow,ale rzeczywiscie fajnie by bylo gdyby taki taras na swiezym powietrzu moglby istniec. Dotychczas jeden taki spotkalem w Funchal na Maderze i naprawde fajna sprawa , ze wzgledu na duza powierzchnie (taras jest dlugi) palacze nie przeszkadzaja niepalacym.
gosc_1564d 2012-11-09 23:48   
gosc_1564d - Profil gosc_1564d
Na zewnatrz nic sie nie wydostaje a i w srodku nie czuc dymu
wroord 2012-11-09 20:16   
wroord - Profil wroord
A na ile te kabiny sa szczelne, na zdjeciu widac dolem dziure. Nie lepiej na dworze zrobic cos takiego?
john45 2012-11-09 10:37   
john45 - Profil john45
co za marnowanie pieniędzy. Zamist tego powinni zrobić coś w stylu: wybiegu dla psów pragnących zapalenia paierosa. Spokojnie taki wybieg na powietrze moglby miec miejscy przy bramce 1 w WAW.
spotter10 2012-11-09 08:36   
spotter10 - Profil spotter10
Nie, no oczywiste jest że obecne rozwiązanie jest niebo lepsze niż palenię pokątne. Jestem za wolnością i jeżeli ktoś chce na własne życzenie się truć, to niech to robi. Nie mam zamiaru mu tego zabraniać. Ale jestem za wprowadzeniem ograniczeń i nałożeniem dużych danin z tego tytułu.
kelso00 2012-11-08 19:23   
kelso00 - Profil kelso00
brawa dla tego lotniska...licze na podobne rozwiazania na innych..
pcharasz 2012-11-08 16:36   
pcharasz - Profil pcharasz
Spotter10, rozumiem część twoich argumentów, ale jednak, patrząc na to czysto pragmatycznie - wydaje mi się że obecna sytuacja jest lepsza, niż tak jak to było wcześniej - palacze palili w toaletach. Myślę, że nie tylko komfort palaczy, ale i tych niepalących był wtedy niższy. Również dlatego uważam, że opłat za wejście być nie powinno. Natomiast, może wzorem Monachium czy Zurychu, to producenci papierosów opłacaliby utrzymanie takiej palarni, w zamian za reklamę? (w środku, nie widoczną na zewnątrz oczywiście!!)
andrzejtoulon 2012-11-08 15:20   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Zostawiajac jednorazowo 1000 zloty w sklepach lotniskowych na papierosy na pewno nie bede mial skrupulow zapalic sobie jednego przed odlotem jezeli jest taka mozliwosc... Tez chyba place przez TVA na sluzbe zdrowia w Polsce mimo ze nie zarabiam, nie pracuje i nie lecze sie tutaj.Zasada zyj i daj zyc innym jest taka prosta a jednak dla niektorych nieosiagalna.
pszn 2012-11-08 14:58   
pszn - Profil pszn
spotter10, nie będę się wdawał w polemikę bo to nie jest temat na rozmowę na tym forum, tylko ewentualnie w pubie przy piwie i paczką szlug:)
Powiem tylko, że mi także przeszkadza palenie w typowych restauracjach np. do obiadu, ale mimo wszystko będę bronił wolności do palenia - nie w imię swojej wygody, ale w imię swojego światopoglądu.
A sama kabina wygląda obleśnie:( Widziałem ją już kilka miesięcy temu. Może wtedy była zamknięta - nie sprawdzałem, bo od razu jak ją zobaczyłem to odechciało mi się palić. Jedyny jej cel to chyba ostracyzm społeczny palaczy - kabina jest szklana i znajduje się dokładnie na samym środku przejścia, tak aby każdy mprzechodzą mógł spojrzeć z pobłażliwością na palaczy i może jeszcze wytknąć ich palcem...
gosc_4f2fa 2012-11-08 14:42   
gosc_4f2fa - Profil gosc_4f2fa
fajnie, ze sa te kabiny, cieszy mnie to.
humbak 2012-11-08 14:17   
humbak - Profil humbak
* Komentarz moderatora: Trochę kultury!
spotter10 2012-11-08 14:14   
spotter10 - Profil spotter10
pszn -> zapytałeś faktycznie trochę prowakacyjnie, ale odpowiedź jest TYLKO jedna: NIE! Bo niepalący nie trują ani siebie ani nikogo innego. A co do odpłatności za korzystanie z kabin - chcąc na lotnisku napić się np. piwa płaci sie ogromny haracz, bo piwo w sklepie kosztuje 3 pln, na mieście 8 pln, zaś na lotnisku 16 pln. Dlaczego więc palacze mają się truć "za darmo"? Tak naprawdę nie powinny byc takie małe kabiny, ale wydzielona część terminala, z jakimś bar'em, do którego by się najzwyklej w świecie wchodziło za opłatą a do każdego sprzedawanego produktu byłaby dopłata, np. piwo za 18 pln a nie za 16 pln. Bo w końcu jeżeli ktoś chce mieć taki komfort, aby jeszcze do papieroska napić się piwka, niech płaci. Sorry, ale jestem zagorzałym przeciwnikiem ułatwiania życia palaczom. Jeżeli chcą, niech sobie palą. Ale niech nie mają tak łatwo.
pszn 2012-11-08 14:03   
pszn - Profil pszn
Ehhh:( Co się porobiło z wolnościami obywatelskimi:( Lecisz sobie np. do USA i po kolei najpierw cię rozbiorą, później zamkną w jakiejś kabinie, a po wylądowaniu pobiorą odciski palców i zrobią zdjęcia jak kryminaliście... Do czego to dalej może doprowadzić?
Dziwie się ludziom nawet tym niepalącym - jak chętnie odbierają wolność innym nie zdając sobie sprawy że za chwilę jakiś inny urzędas zapuka do nich i zamknie ich w jakiejś metaforycznej komorze...
Z drugiej strony, zapytam prowokacyjnie - może należy zrobić odwrotnie tj. w całym terminalu rozstawić popielniczki, a niepalących pozamykać w kabinach?
gosc_ce3e4 2012-11-08 13:08   
gosc_ce3e4 - Profil gosc_ce3e4
@spotter 10 zgadzma się powinny być płatne bo akurat palenie to nie podstawowa czynność jak np. toaleta a na niepełnosprawność to raczej nie świadomy wybór osób.. Dlatego powinni postawić płatne kabiny np. wielkości budki telefonicznej na monety np. 5 zł i 2
gosc_77e32 2012-11-08 13:00   
gosc_77e32 - Profil gosc_77e32
Co za bełkot, jaki pierwszy na świecie. Pierwszy tak ****, że nie ma gdzie usiąść, to owszem. Zurych czy Monachium mają duże, przestronne kabiny, gdzie można przysiąść z kawą i samych miejsc siedzących jest z 20. Ba, nawet w GDN jest świetna duża sala i stoisko z papierosami zaraz obok.
W DUS jest kabina ze stolikami kawiarni zza szyby, nie ma problemu żeby kupić tam piwo i wypić paląc.
Więc faktycznie, jedyny taki na świecie jest w WAW.
japko69 2012-11-08 12:28   
japko69 - Profil japko69
spotter10 - jest jeszcze jeden fakt, który przemawia za tym, by tych kabin nie bylo. One są niby hermetyczne itp. a śmierdzi obok jak z pełnej popielniczki.
spotter10 2012-11-08 12:19   
spotter10 - Profil spotter10
Wiecie, dyskusja odn. palaczy jest zawsze ciężka i nietypowa. Moim zdaniem władze lotniska źle zrobiły instalując kabiny, bo to jest promowanie uzaleźnienia. Obecnie walczy się z tym nałogiem właśnie przez zakaz palenia w miejsach publicznych jak i podnoszenie akcyzy. I to drugie jest bardziej dotkliwe dla palaczy a mimo to nadal puszczają z dymem miliony, jeżeli nie miliardy PLN rocznie! Dlatego też uważam, że palarnie powinny być jednak płatne. I nie dlatego, że za ich utrzymanie płacą Ci co nie palą, ale tylko dlatego, że skoro sami palacze decydują się truć i skracać swoje życie, to przynajmniej niech się dokładają do swojego późniejszego leczenia. I opłata pobierana z palarni powinna pokrywać koszt ich utrzymania, koszt dzierżawy terenu oraz opłatę dla NFZ'u! Bo jednak wciąż wpływy z akcyzy i VAT za papierosy są niższe niż koszty leczenia palaczy.
hops 2012-11-08 11:31   
hops - Profil hops
@ humbak, tak jak przewoźnik płaci za każdego pasażera opłatę PRM (czyli obsługę pasażerów niepełnosprawnych), nawet jeśli takowych nie ma.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy