Alitalia proponuje kompromis

Alitalia proponuje kompromis Po gigantycznej wpadce w miniony weekend Alitalia zaproponowała dziś (24.10) kompromisowe rozwiązanie problemu rezerwacji dokonanych na japońskiej stronie przewoźnika. Przypomnijmy, że w wyniku błędnej konfiguracji systemu rezerwacyjnego przez kilka godzin możliwy był zakup biletów na dowolne rejsy z siatki połączeń Alitalii w cenie obniżonej o 25 000 jenów czyli ok. 240...
24/10/2012 20:52   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2012-10-27 01:03   
michalb - Profil michalb
gosc_45d75 poczytaj trochę o prawie międzynarodowym zanim zaczniesz pisać brednie
michalb 2012-10-27 00:56   
michalb - Profil michalb
widzę ze goście coraz to nowsze teorie wymyślają które nie maja nic wspólnego z prawda. Nikt nie kupił biletu za 0 zł wiec proszę nie siać popeliny to ze ktoś nie zapłacił karta ani gotówką nie znaczy ze kupił za 0 zł. Sa rożne metody płacenia za zakupy miedzy innymi : gotówką, karta, kuponami itd.W tym wypadku ludzie płacili kuponami i nie było potrzeby w niektórych przypadka dopłacać karta.
adamlubin 2012-10-26 11:51   
adamlubin - Profil adamlubin
to może jeszcze trzeba w IS zgłosic ten fakt... podatek od wzbogacenia- apropo Alitalii toz to rok temu Polskibus też zamieszał sie w rezerwacja i wystaiwł bilety za 0zł 7czerwca 2011r i cóż zrobili... uznawali rezerwacje skoro były sprzedane i wystawione bilety.
gosc_b7d58 2012-10-26 10:00   
gosc_b7d58 - Profil gosc_b7d58
adamlubin_jakbyś wczytał się w to co napisałeś to byś zobaczył pewną nieścisłość. Jakie ma znaczenie, że cena była wyższa niż 0zł przed zastosowaniem kodu zniżkowego? Liczy się cena ostateczna, która wynosi 0 zł. I na taką kwotę miała zostać zawarta umowa. Zgodnie jednak z prawem większości państw świata nie może nastąpić sprzedaż na kwotę Ozł! To jest umowa darowizy!
adamlubin 2012-10-26 09:37   
adamlubin - Profil adamlubin
Ależ te bilety za 0zł nie sa sprzedane za 0zł tylko wyraźnie na saudiairlines jest napisana cena- 0 jest po zastosowaniu ogólniedostepnego kodu zniżkowego , a że częśc rezerwacji była poniżej 0zł to nie wina osoby która zastosowała kod. Jak z noclegami w Wimndu czy innych serwisach z noclegami itp ileż to razy rozpisywano się że sa kody pomnieszające ostateczna kwote do zapłaty do darmowego noclegu - i co , noclegi były ważne. Za 0zł pare lat temu Ryanair zrobił promocje - i to było wtedy za free- niejeden pamieta.
gosc_12492 2012-10-26 08:52   
gosc_12492 - Profil gosc_12492
gosc_a5d77 Spróbuj sprzedać Mercedesa za 0zł. Haha, będziesz miał wówczas do czynienia z umową darowizny, a nie umową sprzedaży. A nawet jakbyś wystawił go przez pomyłkę za złotówkę na allegro to jako prawnik powiadam Ci, że nie ma opcji by sąd nie był po twojej stronie i nie uznał transakcji. Po za tym moim zdaniem linia mogłaby pod względem prawnym wybrnąć z tej sytuacji, ale by nie stracić swojej reputacji zdecydowała się na tak radykalny krok. Ja osobiście nie chcę brać udziału w tego typu procedereach, bo uważam że to jest zwykłe cwaniactwo i oszustwo. Stąd też prawo stoi po stronie Alitalii, zarówno polskie jak i międzynarodowe, ale wy i tak tego nie zrozumiecie - łowcy tanich okazji.
gosc_b8d80 2012-10-25 22:31   
gosc_b8d80 - Profil gosc_b8d80
Kompromis??? Wolne zarty! Łaski nie robia - maja obowiazek dotrzymania zawartej umowy.
gosc_a5d77 2012-10-25 22:00   
gosc_a5d77 - Profil gosc_a5d77
@humbak. Dokladnie 100% racja. Poza tym wydaje mi sie, ze sprawa jest prosta z punktu widzenia prawa - kupiles czy "nabyles" produkt za 0 lub 1 EUR i chocby wart byl milion, to umowa zostala zawarta. Kropka. Niezaleznie od przyczyn "pomylki" czy po prostu nieodpowiedzialnosci sprzedawcy. Nie mozna z puntku widzenia prawa sie z niej wycofac bez zgody obu stron. Zastanawia mnie tylko postawa Alitalii - czy oni nie zatrudniaja prawnikow? Przeciez to oczywiste, ze jesli przez pomylke zawre umowe sprzedazy i SPRZEDAM mercedesa za 0 PLN, to transakcja jest nieodwracalna.
humbak 2012-10-25 21:35   
humbak - Profil humbak
Trudno to nazwac "propozycja". To raczej narzucenie pewnych warunkow.
humbak 2012-10-25 21:34   
humbak - Profil humbak
gosc_63de9: Promocja NIE była wyraźnie na rynek japoński. Poza tym więcej rezerwacji zrobiono w Niemczech. To Niemcy tez powinni się fstydzic? :P
gosc_ddca6 2012-10-25 20:14   
gosc_ddca6 - Profil gosc_ddca6
Ośmieszyli to się informatycy Alitalii i przede wszystkim dzial marketingu i zarzad, probujac nieudolnie wybrnac z tej sytuacji. Wstyd mi za takich jak gosc_63de9, ktorzy nie rozumieja na czym polega profesjonalizm. Pracownicy Alitalii wykazali sie skrajna nieodpowiedzialnoscia brakiem jakiejkolwiek wyobrazni. Linia poniosta straty WYLACZNIE z powodu nieudolnosci swoich pracownikow, ktorzy powinni wyleciec z pracy tego samego dnia. A tym, ktorym udalo sie kupic bilet w tej promocji gratuluje refleksu :-)
gosc_63de9 2012-10-25 17:21   
gosc_63de9 - Profil gosc_63de9
promocja była WYRAŻNE dla RYNKU JAPOŃSKIEGO - dla mnie to wstyd i żenada że wiele osób pokazało polaka cfaniaka - własnie to pokazało naszą mentalność mi jest wstyd że jestem Polakiem chwilami przez takie coś ... NIC NIE MA ZA DARMO dla mnie to zwykłe takie polskie świństewko daja to biorę jak za komuny - ośmieszyliśmy się trochę jako naród w tej promocji
gosc_7a78b 2012-10-25 14:58   
gosc_7a78b - Profil gosc_7a78b
dokładnie , moim zdaniem ALITALIA powinna anulować wszystkie rezerwacje w ramach tej " japońskiej promocji " nigdy nie było bezpłatnych biletów w tradycyjnej lini - ci co kupili za " 0 " MUSZĄ być totalnie wyliczeni i naiwni
humbak 2012-10-25 14:05   
humbak - Profil humbak
Gdybym "kupił" WAW-GVA via FCO, to bym "zapłacił" 100 zł i bym teraz miał rezerwacje uznaną. A ja "nabyłem" WAW-GVA via FCO VCE-WAW (bo tak potrzebowalem) za darmo. I duppa. :P:P
forplay 2012-10-25 10:16   
forplay - Profil forplay
@gosc_6976d - jesteś żenujący. ||| W sprawie ceny 0 a 0.01 - przynajmniej w Polsce nie można kupić nic za 0zł - zgodnie z prawem towar musi kosztować przynajmniej jeden grosz. Dlatego w marketach nie masz drugiego produktu za darmo tylko za 1 grosz. Telefon dostajesz za złotówkę przy przedłużaniu umowy - chociaż pobranie tej złotówki przez kuriera jest droższe niż wartość tej transakcji. Po prostu za darmo nie jest TRANSAKCJĄ
gosc_6976d 2012-10-25 09:21   
gosc_6976d - Profil gosc_6976d
i baaaardzo dobrze - łowcom promocji heheheeheee zastanowcie sie dwa razy następnym razem zanim będziecie chcieli naciągnąć kogoś na straty!!!
adamlubin 2012-10-25 07:17   
adamlubin - Profil adamlubin
To teraz można się zastanowić jaka racje bytu maja kupony zniżkowe w innych serwisach rezerwacyjnych powiedzmy takie Wimndu- przecież często są tam kody zniżkowe pomniejszające rezerwacje do 0 eu/zł, wtedy wszystko jest ok-po prostu przyjęto zniżkę i po sprawie-zarezerwowane za 0zł. Pewnie od dziś wszystkie takie rezerwacje nie będą miały racji bytu, czy to hotel czy bilet lotniczy czy wynajem auta.
lmajchrowski 2012-10-25 04:01   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
A z jakiej strony mozna sie dowiedziec o takich promocjach ??
gosc_9a8bc 2012-10-25 00:17   
gosc_9a8bc - Profil gosc_9a8bc
gosc_45d75: nie za darmo. Cena była podana, a ktoś płacił kuponem, bądź raczej kodem rabatowym;) to tak jakby mieć w ręce kupon rabatowy na 240 euro, idziesz do sklepu i kupujesz coś za 100 euro płacąc tym kuponem;)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy