MOL: Niektórzy pasażerowie to idioci

MOL: Niektórzy pasażerowie to idioci Michael O'Leary jedzie po bandzie... Szef Ryanaira nazwał protestujących przeciw opłatom za kartę pokładową "idiotami" i kazał im się "od...". O sprawie pisze Daily Mail. Suzy McLeod lecąca z rodziną z Alicante do Bristolu musiała zapłacić 236 funtów za to, że nie odprawiła się przez internet i nie wydrukowała swojej karty pokładowej. Jak tłumaczy była na wakacjach i...
07/09/2012 13:27   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_61228 2012-09-11 10:43   
gosc_61228 - Profil gosc_61228
A dla mnie Ryan jest najgorsza linia lotnicza pod sloncem. Nie chodzi mi o siatke polaczen... no moze ze lata pomiedzy jak najmniejszymi lotniskami gdzie dojazd do nich zajmuje naprawde duzo czasu. Sam lot tez bez jakis zastrzezen. Najwiecej argumentow na nie pojawia sie przy podejsciu do pasazera i traktowania go jak zlo konieczne. Doswiadczylem watpliwej przyjemnosci ich podejscia do pasazera podczas odprawy w Lodzi. Bagaz glowny byl przewazony o jakies pol kilograma (15,5) a podreczny to byla w zasadzie torba na laptopa. Do pani nie docieraly rozsadne argumentu o tym ze przeciez nic prawie nie mam w podrecznym. No i jeden but i pare koszulek poszlo do laptopa i juz bylo ok. A doliczanie oplat to juz masakra - oplata za oplate karta doliczana do kazdego pasazera - gdzie tu sens ??? Innych przykladow mozna mnozyc i najgorsze jest to ze czasami nie ma alternatywy dla Ryana i trzeba zacisnac zeby i niestety wybrac TO. Ale jezeli chodzi o Boze Narodzenie to po sprawdzeniu polaczen okazalo sie ze w czasie kiedy kupowalem bilety to KLM okazal sie duzo tanszy od Ryana z czego jestem b. zadowolony (loty z Edi). I na koniec dodam ze b. duzo osob zrezygnowaloby z tej linii gdyby mieli jakakolwiek alternatywe.
gosc_0efc6 2012-09-10 17:03   
gosc_0efc6 - Profil gosc_0efc6
Majkel dal sobie pare tygodni temu 30% podwyzke - i kto powie ze nie zasluzyl??!!
marqoos_pl 2012-09-10 14:59   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Jeszcze nam do tego regulacji KE brakuje. Pasazer kupujac bilet FR (czy to robi sam czy przez osobe trzecia) zgadza sie na warunki przewozu. Jak mu nie pasuje - jak zawsze - NIE MA OBOWIAZKU podrozowania Ryanair'em. MOL skomentowal to moze kontrowersyjnie, ale za to bardzo dosadnie. Przez cos takiego (caly ten rumor) moze chociaz czesc pasazerow pomysli nastepnym razem lub chociaz poczyta, na co sie zgadza. Wg. mnie zasady FR sa bardzo przejzyste i to nie jest ich wina, ze ktos jest ignorantem lub leniem.
dareck 2012-09-10 14:06   
dareck - Profil dareck
wroord: Jeszcze by tego brakowało, żeby KE decydowała w jaki sposób prywatne firmy mają docierać do ludzi... Skoro FR ogranicza się do Internetu a mimo to ma dziesiątki milionów stałych klientów, to chyba nie jest tak źle z tym dostępem do sieci? Odprawić się w FR można z 15-dniowym wyprzedzeniem, a jak ktoś planuje dłuższy pobyt to chyba przez 2 tygodnie jest w stanie znaleźć jakąś kawiarenkę internetową i dokonać stosownej odprawy? //// Jedyną rzeczą, którą powinna uregulować KE jest kwestia doliczania stałej "prowizji" od płatności, bo konieczność dorzucania kilku EUR do ceny biletu na każdy odcinek lotu dla każdego pasażera ma się nijak do rzeczywistych kosztów obsługi transakcji...
gosc_02eec 2012-09-10 12:37   
gosc_02eec - Profil gosc_02eec
Ostatnio podróżując FRem dwukrotnie trafiłem na zakręcone rodzinki z dziećmi, które zamiast przejść prze priority ustawiły się na końcu ogonka.Oczekiwali , że stewka wyczaruje im miejsca razem. Babka , którą poproszono o zmianę miejsca :"Bo co , bo oni mają dzieci , ja się nigdzie nie przesiadam!!!" ;))
marcowy 2012-09-10 09:19   
marcowy - Profil marcowy
ale spójrzcie co się dzieje na naszym małym skromny forum.. a tak jest na całym świecie po każdym głupim tekście MOL..i o to chodzi
docentfurm 2012-09-09 23:34   
docentfurm - Profil docentfurm
poki co MOL daje możliwość latania tanio chyba, że się jest niedorajdą, pakuj się z glową, bierz swoje kanapki z jajkiem na pokład zamiast jęczeć, że tak drogo na pokładzie, itp, itd...nie pierwszy i nie ostatni raz MOL zachował się kontrowersyjnie ale to on robi biznes z zyskiem ponad 400 mln euro po opodatkowaniu, a nie prowadzi charity typu LOT, Lufthansa, BA, Iberia, KLM, Air France i wiele innych
waw-gru 2012-09-09 22:08   
waw-gru - Profil waw-gru
nie wyobrażam sobie lecieć tym czymś... w pewnym wieku już tylko flagowi przewoźnicy z Okęcia. i melanż w lounge'u :)
humbak 2012-09-09 22:02   
humbak - Profil humbak
Ale w czym problem? Kupując bilet, akceptujemy warunki przewozu. Pani owa nie przeczytała? Typowe. Jak większość pasażerów...
olo 2012-09-09 21:43   
olo - Profil olo
nie musisz miec nai komputera ani karty, wiele osob kupuje bilety inym osobom, wiele osob kupuje w biurach, etc etc, wnusczka babci etc etc
gosc_0dcb5 2012-09-09 19:56   
gosc_0dcb5 - Profil gosc_0dcb5
@wroord
Ale żeby zakupić bilety na stronie FR MUSISZ MIEĆ INTERNET.
Wobec tego MUSISZ TEŻ WYDRUKOWAĆ KARTĘ Z INTERNETU.
Jak by KE coś zrobiło, bilety podrożały by masakrycznie a ludziom by się to nie spodobało.
Zresztą jeżeli nie masz karty pokładowej to możesz ją wydrukować w kawiarence
wroord 2012-09-09 14:54   
wroord - Profil wroord
Ciekawe ze KE, ktora ma regulacje na wyszystko o wysokosci klamki w drzwiach do wielkosci pomidorow ignoruje dyskryminacje przez FR ludzi bez komputera, ktorzy nie moga w domu wydrukowac karty pokladowej...
ktgracz 2012-09-09 12:32   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_8d9dc: jakby jeden z wielu El Presidente LOTu (po tym by oczywiście wyleciał, bo pamiętajmy jest tam tylko z NOMINACJI z ramienia kasty, która jest akurat u steru, a taki S. Jobs mógł być gburem i nikt go za to nie wywali, bo to On ROBIŁ KASĘ w firmie) tak by opisał pasażera ja bym ich nie spalił na stosie, bo mało mnie obchodzi co myśli o mnie obca osoba - bliscy to co innego i os. na których nam zależy to co innego! // Naród może by go spalił na stosie i po takiej wypowiedzi do Włoch zaczęli by latać Alitalią, do Paryża AF, a Londynu BA itd. w zbliżonej niepromocyjnej cenie (rzędu 600-800-1000zł RT) do LOTu. Co innego gdy mieszkasz w BZG, WRO, RZE czy nawet stolicy i chcesz polecieć gdzieś na północ od Londynu (BHX, MAN, GLA/EDI). Masz do wyboru te same 600-800-1000zł RT i lot z WAW (z regionalnych dolicz czas na dojazd do centrum regularnych lotów z PL -> WAW) z min. jedną przesiadką, albo znienawidzony FRancowaty (lub ew. nie lepszy Wizz) 2.5h lot bezpośredni z lotniska do którego masz 30min. jazdy samochodem! za 1/2 - 1/3 ceny!! Wielokrotnie, ktoś leci do/z UK one-way, wtedy linia tradycyjna jest już tylko dla tych co się zaparli i uparli by nie latać LCC, bo różnica w cenie jest już miażdżąca. W Polsce dla ortodoksów (którzy zawsze i wszędzie mówią NIE powietrznemu PKS-owi typu FR i Wizz) jest tylko a) KRK (EasyJet) i b) POZ/SZZ ma opcję medium-confort w postaci lotu z BER EasyJet/AB/LH, a i tak ino trza tam jeszcze 1-2h jechać :) // Tanio, bezpośrednio z każdego lotniska w PL na dogodnie położone lotniska Zach. Europy plus wszystko w cenie biletu, bez opłaty za płatność/ transakcyjnej - takie cuda tylko w... OLT Express ;)
humbak 2012-09-09 00:08   
humbak - Profil humbak
Może sobie pozwolić. Pracował na to latami.
gosc_8d9dc 2012-09-08 21:37   
gosc_8d9dc - Profil gosc_8d9dc
Ciekawa rzecz ale znaczna cześć piszących odpuszcz MOL bo to MOL. Jakby powiedział tak prezes Lotu to naród spaliły go na stosie. Taki zasmarkany relatywizm.
ktgracz 2012-09-08 14:31   
ktgracz - Profil ktgracz
dareck: właśnie z tego powodu, który podałeś powiem, to samo: gł* koza xD // Nie jest moją klientką, a nawet jakby była... jak mam monopol na danej trasie lub np. jestem jedynym dostawcą prądu w danym regionie, to jak mam ochotę mogę sobie "pozwalać" -- nie pasuje?, nie korzystaj z naszych usług i żyj po ciemku :)) // Dodam, że leciała z rodziną, więc po dwu-kroć G.K. bo nawet nie wie, że w reg. ma bonus w postaci, że przewoźnik odmówi wpuszczenia na pokład jak pasażer nie zrobił odprawy on-line. Narzekać na FB by mogła, gdyby wybuliła te 236GBP, a FR zamknął gate i nie zdążyła. Przy odpowiednim zamieszaniu jest to możliwe. // Komentujący i lajkujący jej wpis na FB nie się wezmą w pracy za robotę, a nie głupoty bo im .uk GDP spada :P
forplay 2012-09-08 13:44   
forplay - Profil forplay
@docentfurm - MOL miał rację - ale zachował się jak prostak... znaczy jak zawsze
gosc_c35a9 2012-09-08 13:16   
gosc_c35a9 - Profil gosc_c35a9
I dlatego moja noga nie wchodzi na pokłady Francowatego MOLa
gosc_86df2 2012-09-08 12:54   
gosc_86df2 - Profil gosc_86df2
docentfurm...całkowicie zgadzam się, sam niejednokrotnie spotykam się nacodzień z ludzmi którzy nie czytają albo nie czytają ze zrozumieniem a potem mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.. tak samo jak jest w regulaminie "jedna sztuka bagażu podręcznego" a niejednokrotnie widzi się jak przy gate-cie kłótnie, że jak to i wogóle
docentfurm 2012-09-08 12:43   
docentfurm - Profil docentfurm
najłatwiej jest swoją głupotę upublicznić i szukać aprobaty wśród podobnych sobie, że to wszyscy są winni tylko nie ja....sorki, MOL ma rację...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy