Lecisz do Hiszpanii? Zapłacisz więcej

Lecisz do Hiszpanii? Zapłacisz więcej Masz bilet lotniczy do Hiszpanii? W niektórych liniach będziesz musiał dopłacić do swojego biletu. Podatek lotniskowy wzrósł tam średnio o 19 proc. To jeden z elementów walki z kryzysem.Wysokość dodatkowej opłaty różni się w zależności od lotniska. Według Krajowego Stowarzyszenia Agentów Podróży i Touroperatorów (ECTAA) opłaty wzrosły o 19 proc., jednak na niektórych...
07/07/2012 10:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_2dcf2 2012-07-17 11:41   
gosc_2dcf2 - Profil gosc_2dcf2
@ktgracz: Dziękuję za pomoc. Zrobię tak, jak mówisz i będę drążył temat na lotnisku - nic innego mi nie pozostaje.
ktgracz 2012-07-17 11:33   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_7f1f2: nie mam szklanej kuli, więc skąd niby wiedzieć, że 200km.. Proste - zostaje infolinia. Nie tak różowo jest z tym, że to czyjaś karta, ale trudno :/ Ja po nie-dodzwonieniu się danego dnia (różne godziny od 10 do 16tej) zrobiłbym tak, że doładowałbym konto tej karty (przed 13.07) z nawiązką. Jak w dzień przed wylotem na infolinii nic się nie dowiedziałem, kasy z karty nie wzięli, to drążę temat lotu powrotnego na lotnisku w dniu wylotu z PL. /// Dla mnie i towarzyszy podróży (kobieta optymistka) takie akcje, to No-stress. Jak wizyta u dentysty - sprawa-do-załatwienia: low-cost, to statystycznie 1/10 lotów także ten specyficzny urok komplikacji w podróży, których "oczekuję" kupując bilet. Kobieta jak jest panikara może się czasami mocno gorączkować, ale wtedy się im o tym nie mówi, dopóki sprawy się do końca nie załatwi. !Suerte!
gosc_7f1f2 2012-07-17 11:03   
gosc_7f1f2 - Profil gosc_7f1f2
@ktgracz: Szczerze mówiąc, niewiele zrozumiałem z Twojej wypowiedzi. Co ona oznacza? Że bez przeszkód mogę wylecieć, ale już z przylotem będzie problem? Do mojego lotniska wylotu mam 200 km w jedną stronę, więc raczej nie widzi mi się tam jechać osobiście i rozmawiać z "człowiekiem"... Poza tym za bilet nie zapłaciłem osobiście - zrobił to za mnie znajomy, którego teraz już nie chciałbym fatygować.
ktgracz 2012-07-17 11:00   
ktgracz - Profil ktgracz
kasjanek, humbak: przecież liczy się to jaka jest dziura w budżecie DZIŚ (czasem rozumiane jako: za naszej kadencji), a nie (Einstein cenił wyobraźnie nad wiedzę, czy dyplomy - nawet jak każdemu jest dana, w wielu imploduje jak się jej nie ćwiczy) co będzie za pół czy 1.5 roku ;) // Zadajesz pytanie jakiemuś podwładnemu: hmm, a ile osób rocznie odlatuje z MAD, BCN? - 25 i 17mln. Panie ministrze. 42mln. x10Eur do da nam prawie pół miliarda Euro wpływów. Yes, Yes, Yes!
ktgracz 2012-07-17 10:45   
ktgracz - Profil ktgracz
gosc_7ea3b: to jest podatek wylotowy! Lecisz do PMI i po przylocie na lotnisku bierzesz za ryja obsługę w punkcie Ryanair (niby ich baza, to może kogoś na lotnisku tam trzymają) - zamiast dzwonić nie-przez-Skype. Ew. może na Twoim lotnisku wylotu w PL też ktoś od FRancy jest, więc trzeba zajrzeć raz-drugi w tygodniu i konkretnie-stanowczo raz, a dobrze to załatwić z człowiekiem, a nie infolinią. PS. Infolinia FR niczym się (poza kosztem za połączenie - jeżeli nie dzwonisz do UK przez jakiegoś VOIP'a) nie różni od polskiego zakładu energetyki PGE i innych instytucji -> trzeba próbować kilka razy (nie w wknd) dzwonić, różne dni w tygodniu, o różnych porach dnia, a nie 3-4x dzwonić w ciągu jednej godziny, gdy to akurat obsługa zrobiła sobie przerwę ;)
gosc_7ea3b 2012-07-17 10:11   
gosc_7ea3b - Profil gosc_7ea3b
To jest paranoja... Nikt nic nie wie, na stronie Ryanair nie ma żadnych informacji, linia telefoniczna nie odpowiada (mimo że czekałem 6 min, a koszt minut to 2 zł), na faxy i listy nie odpowiadają... Po prostu ręce opadają! Jeżeli dojdzie do tego, że z powodu jakichś je****** 2 euro (lecę do Palmy) nie polecę na wakacje i stracę 2000 zł za niewykorzystane bilety lotnicze oraz rezerwacje w hotelach, to po prostu wyjdę z siebie.
gosc_23096 2012-07-17 00:04   
gosc_23096 - Profil gosc_23096
czy od kogoś już pobrali tą opłatę?
gosc_427d9 2012-07-09 19:40   
gosc_427d9 - Profil gosc_427d9
Może ktoś wytłumaczyć "Dodatkowa opłata będzie pobrana z tej samej formy płatności jaka została użyta podczas dokonywania rezerwacji." czy to oznacza, że mogą sobie sami ściągnąć z tej karty którą się płaciło za bilet?
sauvi 2012-07-09 15:47   
sauvi - Profil sauvi
Easyjet likwiduje baze w Madrycie.
A swoja droga, poza Madrytem i Barcelona gdzie doplaty sa slone, wynosza one na ogol ponizej 2 Euro, np. Girona 0.42 Euro. To nie sa kwoty, ktore moglyby spowodowac zalamanie ruchu lotniczego.
pszn 2012-07-09 15:27   
pszn - Profil pszn
Czy to dotyczy też Easyjeta?

Swoją drogą chyba niezbyt dobry pomysł aby inwestorów i turystów zniechęcać do latania do swojego kraju tylko dlatego żeby walczyć z kryzysem. Takie działania mogą odbić się nagatywnie na Hiszpanii i za rok przyleci do nich mniej turystów.
paolo-79 2012-07-09 02:33   
paolo-79 - Profil paolo-79
Vueling dla kazdego kto doplaca ten podatek, daje voucher na 10 euro. W TFS na przyklad podatek urosl tylko o 1,95 euro wiec 10 euro voucher rekompensuje calkowicie.
humbak 2012-07-09 02:25   
humbak - Profil humbak
kasjanq: Dobrze mówisz. Zaiste Rajoy ma ciekawe sposoby na walkę z kryzysem. Ale w najgorszym razie znowu poprosi Brukselę o kasę...
humbak 2012-07-09 02:23   
humbak - Profil humbak
Ale to raczej wzrosła cena biletu Z Hiszpanii, a nie DO Hiszpanii. Czy też paxy płacą "opłatę przylotową"?
gosc_01fd1 2012-07-08 09:12   
gosc_01fd1 - Profil gosc_01fd1
Czyli co, trzeba doładować kartę i czekać aż coś z niej ściągną?.....
spooks 2012-07-07 23:25   
spooks - Profil spooks
Równie dobrze mogliby napisać w swoich regulaminach że będzie należała się dopłata jeżeli w dniu wylotu temperatura będzie wyższa niż 15st C. Mam nadzieję że odpowiedni urząd się tym zajmie...
as77 2012-07-07 22:07   
as77 - Profil as77
Myslę, że lotniska to odczują. Ryanair może jako pierwszy zrobić "odpowiednie kroki", tnąc trasy i częstotliwość rejsów... Podwyższenie opłat nie służy nikomu.
gosc_1c79d 2012-07-07 19:02   
gosc_1c79d - Profil gosc_1c79d
WizzAir

"7.2.2 Wizz Air zastrzega sobie prawo, na co Klient wyraża zgodę poprzez zaakceptowanie niniejszych Ogólnych Warunków Przewozu, żądania od Klienta zapłaty wszelkich nowych, bądź obowiązujących w wyższej wysokości, podatków, opłat, obciążeń lub innych opłat (w tym Opłat za Inne Usługi) związanych z podróżą Klienta, wymaganych przez władze państwowe lub inne organy władz lub przez zarządzających portami lotniczymi, jeśli zmiana taka zaszła pomiędzy datą wydania Planu Podróży, a datą podróży, w razie konieczności z mocą wsteczną. W razie nieuiszczenia tych opłat, Wizz Air ma prawo odmówić przewozu Pasażera wymienionego w danej rezerwacji zgodnie z Artykułem 12. "

Przeczytajcie i nie dzwonicie na infolinię.
gosc_d1864 2012-07-07 18:37   
gosc_d1864 - Profil gosc_d1864
No to trzeba wybierać inne kraje... I tyle!
usuniety 2012-07-07 17:27   
usuniety - Profil usuniety
Swoją drogą to ciekawa ta walka z kryzysem, ograniczając transport do i z kraju, zachęcając turystów by wybrali inny kraj pobytu itd...
shorty 2012-07-07 15:43   
shorty - Profil shorty
pewnie w warunkach jest napisane ze oplaty moga sie zmienic z przyczynnie zaleznych od nich :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy