Szalona Środa w LOT

Szalona Środa w LOT Trwa Szalona Środa w LOT. W godzinach od 18:00 do 23:59 kupimy bilety tańsze o 50% na wybranych trasach.Dziś w ofercie znajdziemy przeloty z Warszawy do:Barcelony od 345 PLNBrukseli od 345 PLNFrankfurtu od 335 PLNKopenhagi od 345 PLNMonachium od 335 PLNMoskwy od 345 PLNTallina od 295 PLN.Promocją objęty jest okres podróży w zależności od kierunku:1.07 - 30.08.2012:...
02/05/2012 18:05   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pcharasz 2012-05-03 17:25   
pcharasz - Profil pcharasz
Ej, serio, a w PKP to się nie zdarza że nie dojedziecie do celu? Mi się zdarzyło wielokrotnie. A w LO i w ogóle w żadnej linii nie zostałem nigdy nie wpuszczony na pokład z powodu overbookingu. W LO dwa razy dostałem za to darmowy upgrade do biznesu, w UA raz. Jedyny raz kiedy była możliwość że nie wejdę na pokład była z Lufthansą w HGK, ale to jakoś rozwiązali. A jakby nie rozwiązali, to wiem, że dostał bym pokój w hotelu i vouchery na jedzenie. W PKP czy innym PKS tego nie dostaniecie. A overbooking, mimo, że jest raczej rzadkością, może się zdarzyć w każdej linii lotniczej i nie jest złodziejstwem, jest regulowany odpowiednimi przepisami. Jasne, też bym wolał, żeby go nie było ale i wtedy pewnie bilety by musiały podrożeć. Jeżeli chcecie go uniknąć, to po co latać samolotem, przecież wszędzie w Europie można dojechać PKSem, nie więcej niż jedyne 36 godzin i będziecie (może) u celu. Do Azji czy Afryki też na siłę można drogą lądową dojechać, gwarantowane "dotarcie do celu w określonym czasie". Heh.
gosc_6ff5f 2012-05-03 12:36   
gosc_6ff5f - Profil gosc_6ff5f
po co tlumaczyc jezeli ktos jest uparty i tak tego nie zrozumie?
Niech jedzie PKP - tam przeciez nie ma overbookingu (gdy wszystkie miejsca sa zajete a korytarze zapchane usiadzie sobie na podłodze przy kiblu), bo przecież komfort tam jest większy niż w samolotach LO...
Polak typowy
gosc_486d9 2012-05-03 08:39   
gosc_486d9 - Profil gosc_486d9
Wystarczy odprawić się 24 godziny wcześniej online, żeby nie mieć problemów z overbookingiem
gosc_267a8 2012-05-03 08:27   
gosc_267a8 - Profil gosc_267a8
kobek: ROTFL zamieść jeszcze definicję LF, TW i przeanalizuj systemy bagażowe.

A szwindel LOtu i tak pozostanie.
kobek 2012-05-02 23:54   
kobek - Profil kobek
Overbooking wynika z optymalizacji dostępności miejsc w samolocie. Często firmy kupują bilety w taryfie flex i dokonują zmian na chwilę przed wylotem. Po co to miejsce ma lecieć puste jeżeli można je sprzedać komuś innemu. LF 100% jest dość rzadko spotykany dlatego ryzyko jest stosunkowo małe. Kiedy już się zdarzy to linia z reguły oferuje upgrade do biznesu albo alternatywny lot, generalnie stara się iść klientowi na rękę. Zdarza się to zarówno w LOT jak i w innych liniach, nawet w charterach, nie ma tutaj reguły. Weź też pod uwagę, że po obserwacji sprzedaży biletów linia często podstawia większy model samolotu jeżeli dany rejs lepiej się sprzedał. Zarządzanie dostępnością miejsc nie jest zero-jedynkowym procesem.
gosc_82060 2012-05-02 22:56   
gosc_82060 - Profil gosc_82060
4tech: na prawdę uważasz, że jeśli złodziejstwo praktykuje znaczna część to przestaje to być złodziejstwem? widziałeś kiedykolwiek akcję złodziei w tramwaju to są mistrzowie potrafią 30 staruszków dziennie oskubać kobek: i dlatego raz leciałem LOTem i miałem stracha czy spotkam ten wszędzie spotykany overbooking [na polski dla niekumatych, sprzedaż czegoś czego się nie posiada]. Innymi liniami leciałem jakoś bez strachu.
4tech 2012-05-02 22:11   
4tech - Profil 4tech
jakie złodziejstwo i jaki szwindel? Overbooking praktykuja wszystkie linie lotnicze bez wyjatku ( nie wliczając w to linii LCC) a chyba mistrzem w samym sobie jest AA ( American Airlines) które na trasach krajowych ( USA) potrafi mieć do 30 pax na overbooking :)
kobek 2012-05-02 22:10   
kobek - Profil kobek
Przecież nikt Cię nie zmusza do latania samolotem. Jeżeli uważasz, że to niepewny środek transportu to nie korzystaj. Rozporządzenie, które przytoczyłem nakłada na przewoźników obowiązek wypłacenia odszkodowania oraz zapewnienia alternatywnego środku transportu w przypadku overbookingu. Nie słyszałem o podobnych rozporządzeniach przy innych "pewniejszych" środkach transportu.
gosc_9ac6a 2012-05-02 21:54   
gosc_9ac6a - Profil gosc_9ac6a
Moim celem nie jest kupno biletu na jakikolwiek środek transportu jako cel sam w sobie, tylko dotarcie do celu w określonym czasie. Dlaczego mam kupować bilet na LOT którym nie polecę a będę musiał czytać coś co nie jest moim celem? Wybieram pewniejsze środki transportu.
gosc_e0477 2012-05-02 21:44   
gosc_e0477 - Profil gosc_e0477
kobek: chuligaństwo i mordobicie jest jest znane od dawna i jest na to odpowiedni paragraf co nie znaczy że mam akceptować szwindle i złodziejstwo. Trzeba dobrze znać swoje prawa.
kobek 2012-05-02 21:38   
kobek - Profil kobek
Aktualna promocja czy cena zakupu nie mają wpływu na to czy trafisz na overbooking czy nie. Takie samo ryzyko przy biletach za 300 zł co przy tych za 2500 zł. Zagadnienie overbookingu dotyczy wszystkich linii bez wyjątku. Na szczęście przepisy regulują przysługujące pasażerowi prawa. Zachęcam do lektury Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r. Dobrze znać swoje prawa.
gosc_dc41b 2012-05-02 21:22   
gosc_dc41b - Profil gosc_dc41b
czy jak kupię bilet mam szansę znaleźć się na pokładzie? Nie akceptuję "ogólnie" praktykowanego overbookingu, przepraszam. :))
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy