Wakacyjny wzrost w PLL LOT

Wakacyjny wzrost w PLL LOT Dynamika przewozu w PLL LOT w lipcu na rejsach międzynarodowych  średniego zasięgu wzrosła o ponad 7 %, a na rejsach krajowych o 4,4% w porównaniu do lipca 2010 roku. - Nasz optymizm wynikający z zadowalających wyników pierwszego półrocza nie był przedwczesny – powiedział Marcin Piróg, prezes PLL LOT. - Wyniki lipca i sierpnia potwierdzają skuteczną...
07/09/2011 17:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adamk 2011-09-12 11:17   
adamk - Profil adamk
o trochę polityki przed wyborami.
kubab222.jeszcze czas na politykę szkoda dzieciństwa
nederland 2011-09-12 10:53   
nederland - Profil nederland
kubab to masz przechlapane.
rudi 2011-09-12 07:41   
rudi - Profil rudi
4tech: ale ja pisałem o porzednikach - nie tylko o bezpośrednich poprzednikach. Niezależnie jak ósmy samolot został kupiony, to Lot miał wtedy swoją wizję przyszłości i lepiej albo gorzej - ale jednak rozwijał się. Zarówno na dalekim jak i na bliskim zasięgu. I tak było aż do dzisiejszej władzy - ale może już tego nie komentujmy dalej, bo moderator i tak wydaje już groźne pomruki. A w jakim stanie jest Lot na koniec obecnej kadencji - wszyscy i tak widzą to i bez słów. Dziś musimy się cieszyć z małego plusa w środku lata, mimo że i tak wiadomo że zaraz zrobi się z niego kolejna wielka strata roczna. To tak, żeby wrócić do tematu artykułu...
4tech 2011-09-11 23:41   
4tech - Profil 4tech
rudi, hm to pozwolisz że coś zacytuję z Twojego postu;" To poprzednicy przecież podpisali kontrakt na 787 i płacili regularnie raty, dopóki nie zmieniła się ekipa", chyba jednak napisałeś o B787? A ósmy B787 zamowiony został w ramach opcji do pierwotnej umowy. Z tego co wiem to LO nie płaci żadnych rat za B787 natomiast posiada gwarancje bankowe na jego zakup ( ale tu mogę się mylić).
usuniety 2011-09-11 23:32   
usuniety - Profil usuniety
Tak Nederlandzie, a tak dla jasności mój ojciec ma wiele wspólnego z tą partią i startował też z tej opcji:)
nederland 2011-09-11 23:30   
nederland - Profil nederland
kubab222? w takim wieku już masz swoje opcje polityczne :0?
rudi 2011-09-11 23:27   
rudi - Profil rudi
4tech: Ale ja nigdzie nie napisałem, że to PIS podpisał kontrakt 787. Nigdzie też nie wychwalam ani PISu, ani żadnej innej opcji. A co do kontraktu 787, to żeby już być tak bardzo dokładnym: 7 samolotów rzeczywiście zamówiono za czasów SLD, a ósmy jednak za PISu...
usuniety 2011-09-11 23:11   
usuniety - Profil usuniety
A ja tam wolę PiS, a po drugie to wszyscy po jednych pieniądzach.
4tech 2011-09-11 23:03   
4tech - Profil 4tech
rudi, powtarzasz ten sam błąd co inni. Umowę na B787 podpisano za czasów SLD, nie wiem dlaczego większość ubzdural sobie ze to za czasów PiS. B787 ( oby jak najszybciej) w wielkim skrócie i przenośni nijako w pakiecie z F16. //// adamlubin, gdyby nie poprzednie zaniechania poprzednich zarządów LO w latach 2005-2007, uleglosc wobec ZZ ale nie tylko, tworzenie stołków dla stołków i wiele innych rzeczy dziś sytuacja narodowego przewoźnika byłaby inna. Dodaj do tego tragiczna umowę z LH na cs na trasach z PL gdzie LH zarabia krocie tylko dlatego ze LO jej za to płaci nawet gdy obsługuje trasę swoim samolotem ( podpisana za czasie PiSu) a która chciał w pierwszej kolejnosci wypowiedzieć Mikosz wyłania się inny obraz niż to powszechnie widać. I należy tylko się cieszyć ze jest minimalny zysk ( choć na koniec roku o tak będzie minus).
nederland 2011-09-11 23:00   
nederland - Profil nederland
no błagam Cię, przynajmniej było spokojnie, a katastrofa kaczyńska to tylko nazwa, nazwa tego, czy preferuje się rządy pro-europejskie czy pro-żulerskie.
adamlubin 2011-09-11 22:31   
adamlubin - Profil adamlubin
rudi: wiesz tu wiadomo że wszystko co złe to wina PiS, kolej, drogi, kryzys itd a 4 lata to mało... na pewno w kolejnych 4 bedzie dobrze ale pod warunkiem że wygra sie wybory. Komentarz moderatora: Forum Pasazer.com to chyba nie najlepsze miejsce do wygłaszania polityki...
rudi 2011-09-11 22:28   
rudi - Profil rudi
To nie do końca tak 4tech: obecna ekipa polityczna zrobiła niezwykle dużo dla utopienia Lotu. Przypomnij sobie tylko rok 2008 i stratę w niewyobrażalnej wcześniej wysokości (bodajże 800 mln zł). Poprzednicy nie mieli z tym nic a nic wspólnego. To była w 100% zasługa tych nowych geniuszy. Zwróć jeszcze uwagę, że te dzisiejsze działania sanacyjne to też w dużej części polegają na zamykaniu otwartych niedawno bezsensownych połączeń. Nie nazywaj też "przejadaniem" inwestowania w przyszłość, czyli w nową flotę. To poprzednicy przecież podpisali kontrakt na 787 i płacili regularnie raty, dopóki nie zmieniła się ekipa. I dalej już poszło.... Komentarz moderatora: A może tak skończysz wygłaszać tezy polityczne, że oni to, a tamci to już super cacy? W biznesie nic się nie dzieje z dnia na dzień. Decyzja podjęta np. w 2004 roku może odbić się tzw. czkawką w 2011 itd.
4tech 2011-09-11 22:14   
4tech - Profil 4tech
rudi, no właśnie w tym sęk ze poprzednia ekipa (polityczna) nie zrobiła nic tylko przejadala zyski a obecna ekipa (do Mikosza) robiła jeszcze mniej. A z pustego nie nalejesz.
rudi 2011-09-11 22:05   
rudi - Profil rudi
No wiesz, 4tech: to jest właśnie teoria tych "uzdrowicieli", że oni podobno od czterech lat coś po kimś naprawiają. Tyle tylko, że w cztery lata to nie tylko linię lotniczą, ale nawet i cały kraj możnaby wydobyć z kryzysu. A tu niestety na odwrót: straty zaczęły rosnąć dopiero po ostatnich wyborach.
4tech 2011-09-11 21:49   
4tech - Profil 4tech
rudi, tylko zapomniales dodać ze ktoś przed Mikoszem zarządzał firma a jeszcze wcześniej inni zarządzający z innego rozdania politycznego przejedli cały wypracowany zysk lub go po części "rozdali" w ramach obietnic.
rudi 2011-09-11 21:41   
rudi - Profil rudi
Na tamtym forum przeraźliwie wieje nudą i oni głównie dyskutują o kolorach serwetek w klasie biznes i kształcie paska na kadłubie samolotu. To od czasu kiedy zaczęli cenzurować wszystko co nie jest zgodne z ich światopoglądem. Zresztą chyba do dzisiaj oni tam oddają boską cześć temu prezesowi Lotu, który w zeszłym lipcu miał zaledwie 1,5 mln zł zysku i potem największą bodajże stratę operacyjną na koniec roku. A te 28mln w tym roku? No pewnie, że to jest lepiej niż 1,5 mln w zeszłym, ale znasz chyba przypowieść o rabinie i kozie - ona tu bardzo pasuje...
mimis 2011-09-11 21:03   
mimis - Profil mimis
Rudi, ty jak zwykle... tylko niekoniecznie na tym forum. No więc: zysk operacyjny w lipcu niewielki, większość zysku tegorocznego z przekształceń kapitałowych (czyt. wyprzedaży majątku itp.), ALE zysk operacyjny za lipiec tego roku to 28mln, a za lipiec 2010 1.5mln - czyli jest poprawa.
rudi 2011-09-11 09:00   
rudi - Profil rudi
PR PR PR PR !!!
Przeczytajcie uważnie tę informację prasową: zaledwie 28 mln w lipcu to jest przecież katastrofa! Linia lotnicza zarabia właśnie w lecie, po to żeby miała z czego tracić w zimie. Przy tak skromnym plusie w lipcu, na koniec roku będzie znów gigantyczny minus. Ale to wyjdzie na jaw dopiero po wyborach. A przed wyborami Lot jest rentowny! No nie?
mietek 2011-09-08 08:16   
mietek - Profil mietek
Wyniki bardzo dobre i oby tak dalej!
nederland 2011-09-08 01:09   
nederland - Profil nederland
Ah ten tajemniczy gracz, Turkish i LF :D Chociaż w sumie coś Adria Airlines wspominała, że chce kupić lot, i PONOĆ Er Zambia, ale nie wiem właśnie ;/
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy