Koniec tańszych zakupów "na Liban"

Koniec tańszych zakupów Jeszcze do jutra można zaoszczędzić 45 zł na każdej rezerwacji biletów LOT-u. Jak to zrobić? Wystarczy na stronie przewoźnika wybrać Egipt, Liban lub Syrię jako swój kraj. Wtedy do ceny przelotu nie zostanie doliczona opłata za wystawienie biletu, która wynosi właśnie 45 zł od rezerwacji. Już jutro (30.8) opłata ma zostać przywrócona. LOT tłumaczy, że był to celowy zabieg...
29/08/2011 19:05   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gral 2011-09-01 10:58   
gral - Profil gral
oj tam oj tam :P
nederland 2011-09-01 00:47   
nederland - Profil nederland
gral! nie chwal się :D
michalb 2011-08-31 23:44   
michalb - Profil michalb
gralu ,faktycznie, masz racje
gral 2011-08-31 23:30   
gral - Profil gral
to chyba tylko wam w UK i IE. Bo ja juz ze 20 biletow roznych linii kupilem na expedii (US) i nigdy nic nie doliczyla.
michalb 2011-08-31 22:24   
michalb - Profil michalb
expedia dolicza 15 euro
4tech 2011-08-31 22:12   
4tech - Profil 4tech
mecenas, no nie wiem. Expedia doliczyła mi 10GBP za wystawienie biletu ( prawda nie w LO a w AZ ale doliczyła):)
mecenas 2011-08-31 21:07   
mecenas - Profil mecenas
nederland: jesli chodzi o courtesy cancel to mowie o cheaptickets.com i orbitz.com. na cheaptickets testowalem m.in. z biletami lotu (jedno klikniecie i zwracaja kase na karte - masz na to 24h od kupna). expedia tez nie dolicza oplaty za wystawienie biletu, ale nie ma courtesy cancel.
4tech 2011-08-31 19:21   
4tech - Profil 4tech
"niewolnica ISAURA" to przy tym pikuś, Pan Pikuś:)
nederland 2011-08-31 19:15   
nederland - Profil nederland
Mecenas mówisz o expedii?
pitterek 2011-08-31 19:07   
pitterek - Profil pitterek
Poszedł bym jeszcze dalej i powiedział, że przez Dominika podnieśli teraz ceny :) średnio o pię dych, aby kanał dystrybucji netowy też płacił tyle co inni, przy okazji dostało się zwykłym kupowaczom u agetów.
mecenas 2011-08-31 15:32   
mecenas - Profil mecenas
nie do konca rozumiem, czemu wszyscy nad ta kwestia boleja. dalej mozna kupowac bilety z dokladnie taka sama znizka przez zagraniczne strony (zakupy "na liban" i tak byly denominowane w dolarach), przy czym na czesci z nich mamy dodatkowo 24-godzinne courtesy cancellation policy gdybysmy sie rozmyslili albo znalezli cos tanszego..
broker 2011-08-31 13:53   
broker - Profil broker
Być może tak.
michalb 2011-08-31 11:18   
michalb - Profil michalb
Dziwne ze kilkanascie tygodni można było używać tego błędu do kupowania biletów i Dominikowi to nie przeszkadzało ? Skoro chciał być tak sumiennym redaktorem ,dlaczego nie zapytał wcześniej? Czy to jest zbieg okoliczności ze po zadaniu pytania przez Dominika ta niby "promocja" znikła ?
marqoos_pl 2011-08-31 11:02   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
*pitterek* - dokładnie, każda linia w ciągu kilkunastu minut może sprawdzić, ile biletów zostało wystawionych z Libanu, Syrii czy Nowej Kaledonii. Są to podstawowe dane statystyczne, które każda linia zbiera. Nie jest żadnym problemem sprawdzić, ile z tych biletów zaczynało się w tych krajach. Niektóre linie lotnicze celowo takie błędy "trzymają w systemie" właśnie po to, żeby "się o tym gadało". Zwiększenie sprzedaży czy liczby potencjalnych klientów zazwyczaj jest głównym celem (czasami ukrytym). Jestem przekonany, że nie Dominik nie był jedynym, który zapytał LOT, dlaczego tak jest. Z doświadczenia wiem, że wielu klientów dzwoni z pytaniem "dlaczego tak jest" jeżeli nie jest pewien. Najwyraźniej było sporo takich zapytań, więc sprawa została zamknięta. I nie jest to żaden wyjątek. /// *mleko* - tutaj nie ma zupełnie żadnego znaczenia, czy ktoś zapytał bezpośrednio, czy nie. Mogł to być klient, dziennikarz czy agent pytający o taką drobnostkę. Jak wspomniałem wcześniej, we wszystkich liniach obowiązują mechanizmy do przeszukiwania netu i wyłapywania wszelkich "newsów" o nich. Doskonale wiesz, że wszystkie te "błędne promocje" pojawiają się i znikają. Takie artykuły jak ten tutaj nic w tym nie przeszkadzają/pomagają. Po prostu (o czym doskonale wiesz) przychodzi czas i dana oferta (czy zamierzona czy też nie - tutaj tego nie oceniam) po prostu się dezaktualizuje. Będzie inna za miesiąc czy dwa. /// Zwalanie na portal X, że "to ich wina, że się skończyło" jest śmieszne. Równie dobrze ktoś to mógł wypatrzyć na "portalu Y" i tam podjąć decyzję, że należy takie "oferty" zlikwidować. Nikt z Was (to się wszystkich tyczy) żadnego dowodu, że decyzja LOT-u była spowodowana pytaniem o godz. 11.24 czy postem z dnia poprzedniego o godz. 22.45. Żadna komisja śledcza rozprawiająca o nieistotnych faktach nie jest potrzebna, bo i tak nie będzie żadnego sensownego zakończenia.
mleko 2011-08-31 10:18   
mleko - Profil mleko
Co dokładnie jest takie żenujące ?
admin 2011-08-31 10:04   
admin - Profil admin
mleko: Żenuje mnie to co piszesz i to co robisz i w jaki sposób. Nie zamierzam zniżać się do twoich i twoich czytelników poziomu dyskusji. A co do statystyk portalu muszę cię niestety zmartwić ale nie zanotowaliśmy spadku, a cały czas mamy stabilny wzrost... Dla Twojej i innych wiadomości portal miesięcznie notuje 300-400 tys wizyt miesięcznie (i nie jest to żadną tajemnicą), a w stosunku do zeszłego roku jest to wzrost o około 10%.
mleko 2011-08-31 08:33   
mleko - Profil mleko
Ba, bodajże największy portal lotnictwo.net.pl też publikował informacje o błedach i różnego rodzaju 'promocjach'.
mleko 2011-08-31 08:30   
mleko - Profil mleko
1) Cóż ja nie mam problemu z tym kto był pierwszy, drugi czy trzeci, bo mnie to NIE OBCHODZI. f4f czy l mogą coś tam napisać 15minut przedemną i co z tego?
2) publikacja czegoś w necie, a doniesienie do przewoźnika to chyba coś innego, prawda? idąc dalej - FlyerTalk też publikuje wszelkiego rodzaju błędy itp i jakoś nikt z tym nie ma problemu.
3) powtarzam po raz kolejny - chodzi mi tylko i wylacznie o fakt BEZPOSREDNIEGO doniesienia przewoźnikowi o błędzie. Nawet najstarsi górale wiedzą, iż tego się nie robi....
4) Nie twierdzę, że robię to za darmo i charytatywnie, ale jaki ma to zwiazek z tematem ?
marecki 2011-08-31 08:02   
marecki - Profil marecki
marqoos chyba wszystko już w tej sprawie wypunktował; mleko: to po co publikujecie na swoich portalach poradniki w stylu jak kupić bilet w LO bez opłaty; jak pozbyć się opłaty paliwowej gdzieś tam mieszając wylotami i przylotami między mediolanem i londynem itd. itp. -> tak samo, według tejże samej filozofii którą tu niektórzy prezentują, można powiedzieć, że działacie na "niekorzyść" biednych paxów, bo wszelkie trąbienie o błędach i lukach systemowych przyspiesza tylko ich odnajdywanie i usuwanie przez przewoźników, agentow i hotele. I nie oszukujmy się też; robicie to przecież dla własnych korzyści, bo czy przypadkiem wrzucanie sensacyjek coraz większą czcionką i prześciganie się kto pierwszy coś wrzucił na mlecznych, loterach i innych nie sluży pomnażaniu liczby odwiedzin? Wieje hipokryzją.
mleko 2011-08-31 07:20   
mleko - Profil mleko
@marqoosie to oczywiste, że LOT bardzo dobrze sobie zdawał sprawę z błędu - przecież ktoś musi m.in. akceptować sprzedaże w programie partnerskim, a wtedy nawet średniorozgarnięty szympans zauważy podejrzanie niskie ceny na niektórych kierunkach.
Natomiast moje zdanie jako zwykłego użytkownika się nie liczy bo po co.
P.S. Nie wiedziałem, że na p.com, aż tak bardzo (w ciągu ostatnich kilku lat) spadła liczba odwiedzin....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy