Polecimy z Poznania do Wrocławia

Polecimy z Poznania do Wrocławia Już we wrześniu będzie można dwa razy w tygodniu polecieć z Poznania do Wrocławia. Loty realizował będzie Jetisfaction, jako część połączenia z Poznania do Osnabruck.Poznań - Wrocław Rejsy będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki oraz czwartki. Wylot z Poznania zaplanowano na 8 rano, we Wrocławiu samolot wyląduje o 8:25. Rejs powrotny z Wrocławia wystartuje o...
06/08/2011 16:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
januszd 2011-09-06 14:27   
januszd - Profil januszd
dzisiejszy pierwszy lot: do POZ przyleciało 4 pax, 1 wysiadł, dosiadło się 5 pax i cała ósemka poleciała do WRO!
wojtek 2011-08-08 20:35   
wojtek - Profil wojtek
WAW-RZE-KRK latał w sezonie letnim 2003. Miałem okazję tak się przelecieć :)
tomic 2011-08-08 17:19   
tomic - Profil tomic
POZ-WRO to oferta dla tych, którzy cenią sobie wygodę i są elastyczni czasowo - tacy się zawsze znajdą. Samochód pozostaje na takiej trasie najszybszym i najbardziej elastycznym rozwiązaniem, bo można wyjechać i wrócić wtedy, kiedy pasuje (po spotkaniu wsiadam w auto i za 2.5 godziny jestem w domu, bez czekania na pociąg lub samolot). Zaoszczędzone kilkadziesiąt minut nie zrekompensuje mi straconego czasu. A ci których nie stać, i tak pojadą pociągiem.
Podejrzewam, że te dziwne połączenia jetisfaction z Polski do Niemiec i Szwajcarii to efekt ramowej umowy tego przewoźnika z jakąś (jakimiś) firmami, które zagwarantują minimalne obłożenie na tych trasach . Słyszałem, ze swego czasu z Wrocławia latał regularnie czarter do centrali Volvo; przypuszczam, że tutaj jest analogicznie, tylko że dodatkowo prowadzona jest również sprzedaż zewnętrzna, by obniżyć koszty.
b747400er 2011-08-08 16:47   
b747400er - Profil b747400er
Co do rejsow KTW-KRK, OSP-OSZ, POZ-IEG czy RZE-KRK, to byly realizowane swego czasu odcinki rejsow okreznych, po to aby nie wysylac np. dwoch samolotow: np. jednego do KTW/OSP/POZ, a drugiego do KRK/OSZ/IEG (bo albo nie bylo tyle ruchu, albo nie bylo samolotu). Nie pamietam czy byly one dostepne do sprzedazy. Co do RZE-KRK, to polaczenie istanialo calkiem niedawno przez jeden sezon i tez glownie z powodow operacyjnych, jak i dwa pozostale wiele lat temu.
broker 2011-08-08 13:57   
broker - Profil broker
Wychodzi na to samo co pociągiem, tyle że pociągiem dużo taniej.
marqoos_pl 2011-08-08 10:17   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
W sumie racja... W Poznaniu w ogóle nie byłem, jak również na żadnym z lotnisk, więc nie wiem dokładnie, jak to czasowo zajmuje. Ale w takim wypadku to rzeczywiście jest sens takiej podróży lotniczej.
marecki 2011-08-08 09:55   
marecki - Profil marecki
marqoos: pociąg POZ-WRO turla się między 3-3,5 h; do dworca też musisz dojechać, nawet jeśli to troche bliżej (a nie wszyscy przecież mają zawsze bliżej do dworca) być chwile wcześniej żeby kupić bilet, znaleźć peron itp. Poza tym 6 h w ciągu jednego dnia w PKP a 50 min w samolocie, to robi rożnicę :)
marqoos_pl 2011-08-08 09:05   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
A czy przypadkiem dojazdy na oba lotniska, odprawa itd. nie zajmą więcej niż pociąg jedzie?
matbit 2011-08-08 08:02   
matbit - Profil matbit
Nie ma problemów z rezerwacją, prosty formularz z danymi, płatność kartą Mastercard - potwierdzenie przychodzi od razu na pocztę
aynis 2011-08-08 07:53   
aynis - Profil aynis
Najlepiej na stronie Jetisfaction
nederland 2011-08-08 02:02   
nederland - Profil nederland
jak można kupić bilet? ja od razu chętnie polecę :D
flybe 2011-08-07 14:14   
flybe - Profil flybe
@jjemiolo, nie było możliwości zakupu biletu OW na trasie OSP-OSZ. Połączenie z WAW do Koszalina/Kolobrzegu istniało chyba do 2007 roku (WAW-OSZ via SZZ i dalej bus).
4tech 2011-08-07 10:17   
4tech - Profil 4tech
jurek, poproszę bilecik do kontroli :) a poważnie to samolot faktycznie latał WAW-OSP-OSZ-WAW, a czy na trasie OSP-OSZ były dostępne bilety? nie wiem. Z dostępnych w internecie historycznych rozkładów lotów LO nie wynika aby "istniał" odcinek OSP-OSZ. Zresztą LO miał dziwne pomysły, kilka lat temu dostępne było połączenie WAW-OSZ....via SZZ :) WAW-SZZ samolotem a SZZ-OSZ autobusem ba nawet w rozkładzie lotów było to Koszalin/Kołobrzeg :)
jjemiolo 2011-08-07 05:30   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Flybe: Chyba OSZ-OSP bylo ofocjalnie dostepne w sprzedazy. Czy funkcjonowalo w rzeczywistosci tego nie gwarantuje. Nie korzystalem.
Ponadto: na poczatku lat 90-tych byly tez loty miedzy KTW a KRK, ale bez praw handlowych. Rowniez, jakies 10 lat temu, loty z RZE do KRK, tylko w tym kierunku. Chyba rowniez rozklad zawieral mozliwosc takiego przelotu. Na pewno sa na forum ludzie z "branzy" ktorzy moga potwierdzic lub zweryfikowac co pisze. Ja nie bylem/jestem z branzy.
jjemiolo 2011-08-07 05:22   
jjemiolo - Profil jjemiolo
A czy nie mozna sprzedawac jednoczesnie biletow z POZ do ZRH jak tez z WRO fo FMO? W ten sposob oba miasta bylyby wlaczone w obie linie. Bowiem, poza kilkoma "swirusami" ktorzy moga chciec sie przeleciec z WRO do POZ lub v.v. nie widze zadnego innego potencjalu dla tego polaczenia.
jurek 2011-08-06 21:37   
jurek - Profil jurek
A tak przy okazji lot nie trwał jak piszesz 15 a 50 minut. Wtedy były inne 'korytarze powietrzne' dla samolotów cywilnych i cholera wie którędy samolot leciał ale tyle trwał rejs na tym odcinku. I rozkładowo i w rzeczywistości.
flybe 2011-08-06 21:36   
flybe - Profil flybe
@kubab222, było, bardziej jako dolot na trasę POZ-KRK ale de facto było nawet w systemach rezerwacyjnych w przeciwieństwie do trasy OSP-OSZ. Pytales w którymś z wątków o TUI, radzi sobie lepiej niż inni.
jurek 2011-08-06 21:35   
jurek - Profil jurek
Drogi flybe przecieniasz moje możliwości ale tego akurat jestem pewien.
flybe 2011-08-06 21:28   
flybe - Profil flybe
a to w ANtkach były loże? Dawali popcorn i colę? rozrzutny ten LOT jak na 15 min. odcinek:p
usuniety 2011-08-06 21:26   
usuniety - Profil usuniety
Ale połączenie POZ - BZG było.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy