Okęcie gotowe na Euro 2012

Okęcie gotowe na Euro 2012 Na rok przed rozpoczęciem piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 Lotnisko Chopina w Warszawie jest gotowe do przyjęcia kibiców. Od kilku dni podróżnych przylatujących do Warszawy witają na lotnisku bannery z kolorowym logo imprezy. Warszawski port lotniczy jako jedyny spośród portów miast-gospodarzy mistrzostw od początku przygotowań oznaczany był przez UEFA kolorem...
08/06/2011 10:56   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2011-06-10 11:49   
humbak - Profil humbak
tezarze, czy tak trudno zrozumieć, że kontrola na transferze jest z powodu braku ukończenia lotniska? Jak będzie całość oddana do użytku, to kontrola na transferze dotyczyć będzie tylko rejsów spoza Unii. Tak jak w MUC czy FRA.
usuniety 2011-06-10 11:20   
usuniety - Profil usuniety
Oj tam, jasne że we FRA się zdarza (nie zawsze) przechodzić przez security, w MUC nie miałem na razie okazji. Ale w WAW to jest _zawsze_. Nawet jak lot jest z KRK do jakiegoś zadupia w Schengen via WAW. No bez przesady, nawet SG na security się z tego śmieje i wątpi że zwiną ten bajzel jak skończy się remont.
mietek 2011-06-10 10:53   
mietek - Profil mietek
O przepraszam paszpak, chodziło mi o tezara;-)
kamyk 2011-06-10 08:58   
kamyk - Profil kamyk
tomic@ a może MUC to taki dziwoląg, bo we FRA jest normalnie kontrola w dwie strony
tomic 2011-06-10 01:33   
tomic - Profil tomic
kamyk: w druga stronę, czyli lecąc z Polski przez MUC do Anglii, też nie ma na transferze w MUC kontroli. Poza tym czy twierdzisz, że przylatując nie tylko z UK, ale z dowolnego innego kraju non-Schengen do MUC, nie jest wymagana kontrola przy transferze do Polski?
kamyk 2011-06-09 16:16   
kamyk - Profil kamyk
tomic@ bo jak wylatujesz z UK to kontrole przechodzisz na lotnisku w UK po wylądowaniu na transfer w MUC czy FRA czy jakimkolwiek lotnisku na terenie schengen jestes traktowany już jako schengen, za to w drugą stronę masz kontrole na lotnisku przesiadkowym przy przejściu ze strefy schengen do nonschengen
paszpak 2011-06-09 16:05   
paszpak - Profil paszpak
mietek a na czym to ja się nie znam że mam siedzieć cicho? kolej, pirs czy droga startowa?
tomic 2011-06-09 09:56   
tomic - Profil tomic
nie jestem taki pewien, czy kontrola lub jej brak ma coś wspólnego z Schengen/Non-Schengen; np. lecąc do Polski z Anglii przez MUC, kontroli w MUC nie ma gdy samolot jest podstawiany do rękawa. Przypuszczam, że kontrola jest wymagana tylko w przypadku przylotów spoza UE, tyle że mało lotnisk jest w stanie taki podział zorganizować.
mietek 2011-06-09 09:21   
mietek - Profil mietek
Zgadza się, ja przechodziłem przez security w Monachium również na przesiadce, więc paszpak, jak się nie znasz to cicho siedź;-)
Co do reklam to sam widziałem w niedziele i potwierdzam;-)
b747400er 2011-06-08 19:11   
b747400er - Profil b747400er
Tezar/Humbak: Czesto security jest nawet wewn Schengen. Kiedys lecialem z TXL via FRA do WAW i we FRA trzykrotnie przechodzilem przez security, mimo, ze nie wychodzilem ze strefy airside.
humbak 2011-06-08 14:13   
humbak - Profil humbak
tezarze, będzie zlikwidowane jak ukończą resztę bramek. Ale security na transferze nadal będzie pomiędzy non-Schengen a Schengen, bo tak jest w całej Europie.
usuniety 2011-06-08 13:46   
usuniety - Profil usuniety
Ciekawe czy zlikwidują to debilne security przy przesiadkach. Wstyd na pół Europy, za każdym razem ktoś się ze współpasażerów się z tego śmieje, albo goni z językiem na brodzie do bramki.
paszpak 2011-06-08 13:05   
paszpak - Profil paszpak
Nie ma jeszcze tylko połączenia kolejowego, nie działa nowy pirs i droga startowa w remoncie ale... Okęcie jest gotowe!
Najważniejsze że już są bannery...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy