Reportaż: VIP na przylocie

Reportaż: VIP na przylocie Umawiając się na tę rozmowę, chciałem pisać reportaż o pracy na lotnisku w nocy i w święta. Hermetyczny temat; myślałem, że po pół godziny zbiorę cały potrzebny materiał. Spędziłem w biurze moich rozmówców znacznie więcej czasu, dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy. I zdałem sobie sprawę, że nie można tego tematu tak bardzo ograniczać. Bo praca wykonywana przez tych...
15/04/2011 19:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hops 2011-04-18 11:41   
hops - Profil hops
"Teoretycznie." bardzo teoretycznie, bo jeśli klient zażyczy sobie wyszukany catering, czerwony dywan czy trudno osiągalną prasę, to agent to załatwia, a nie odprawia pasażera w check-inie i macha mu na pożegnanie.
"na pokład legalnie kupioną broń. Obsługa lotu nie może odmówić przyjęcia przedmiotu na pokład bez konsultacji z kapitanem. Nie mogą zostać przewiezione te rzeczy, na które brakuje dokumentów albo których nie dopuści do przewozu Straż Graniczna." czyli tak jak w przypadku rejsówek, w których procedura wygląda inaczej, ale również można przewieźć broń...
poza tym toporek w kokpicie jest w większości samolotów powyżej 5,7 T (stąd problemy załóg z pilniczkami na kontroli bezpieczeństwa to cyrk).
codo samego artykułu w przypadku GA można było napisać krok po kroku przylot > obsługa > odlot co naświetliłoby pracę agenta.
jjemiolo 2011-04-16 04:17   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Troche nie poskladany ten reportaz. Niby o GA a niejako o wszystkim. Ale dobrze ze Dominik podjal temat bo ten typ lotnictwa bedzie sie rozwijal u nas szybko.
domos 2011-04-15 21:32   
domos - Profil domos
Zwykły topór, dużą siekierę. Do użycia w przypadku emergency wymagającego wybicia szyby lub innego sposobu wydostania się z samolotu.
broker 2011-04-15 21:05   
broker - Profil broker
Jaki topór???
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy