Gala NLL w Krakowie - fotoreportaż

Gala NLL w Krakowie - fotoreportaż Krakowski hotel Qubus w piątkowy (11.03) wieczór zgromadził śmietankę towarzyską branży lotniczej w Polsce. Podczas uroczystej Gali Plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza 2010 wręczyliśmy nagrody dla najlepszych przewoźników ubiegłego roku.  Patronat nad plebiscytem objęli wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i...
13/03/2011 16:27   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
2011-03-21 10:28   
 - Profil
Też się zgadzam, że kwestia niezapiętych guzików (ilości) jest niedopatrzeniem lub skutkiem niewiedzy a nie jakimś rażącym błędem, ale fajnie wiedzieć, jak winno być naprawdę. Pewnie i tak nikt się nie skapnie, że źle jest mieć zapiętą niczym na suwak marynarkę. Ale fajnie, gdy znajdzie się jeden (bądź jedna) co się na tym zna i doceni, że inny dżentelmen wie, jak się zachować w tej kwestii. Tak jak rzecze admin, dużo większym faux pas jest stanie w rozpiętej (no chyba, że to "sportowa" marynarka i klimat np. business casual) bądź siedzenie w zapiętej marynarce. Dla zaspokojenia własnej ciekawości i upewnienia się, wygooglałem sobie zdjęcia osób uznawanych za wzory elegancji, jak chociażby Radosław Sikorski i ten zawsze występuje w niedopiętej marynarce (to samo dotyczy D. Tuska). Fajnie widać na zdjęciach grupowych, gdzie zacni tego świata stosują się do tych zasad i inni rzeczywiście mogliby się tego uczyć. Zdjęć - jako wzór - J. Kaczyńskiego nie szukałem ;p
admin 2011-03-21 00:53   
admin - Profil admin
tymek: Delikatna nadinterpretacja tymku :-) A co do savoir vivre'u to powiem Ci tyle że... sam Edward Pietkiewicz, dyplomata i autorytet w sprawach protokołu dyplomatycznego - w którego wykładach z zakresu właśnie protokołu dyplomatycznego miałem okazje uczestniczyć zawsze podkreślał, że kwestia zapiętych guzików jest w zasadzie raczej niedopatrzeniem niż błędem... a nie ma większego błędu jak stanie w rozpiętej marynarce czy siedzenie w zapiętej... Więc chyba włączyło Ci się zwykłe czepialstwo... :-)
piotrek737 2011-03-17 21:25   
piotrek737 - Profil piotrek737
Oj tam oj tam Tymus coś się za bardzo tutaj spinasz, zapinasz i rozpinasz ;) Skoro uważasz, że się ośmieszyłem no to trudno przecież płakać nie będę gdyż tylko Ty tak póki co uważasz. Naczelny chlejący? No jasne, że tak pochłaniał w dużych ilościach wodę bo jakoś z wódą go na zdjęciach nie widzę ;) Tak na koniec dodam, że nawet znam takie trudne określenie jak savoir vivre :)
2011-03-17 13:52   
 - Profil
No proszę, temat lotniczy a o marynarkach rozmawiamy. Zatem jest tak: Mężczyzna nigdy nie powinien zapinać ostatniego guzika marynarki (ostatni, to ten u dołu). W przypadku dwuguzikowej - zapinamy tylko górny, w przypadku trzyguzikowej - górny i środkowy, ewentualnie dopuszcza się zapięcie tylko środkowego, a w przypadku czteroguzikowej także zapinamy trzy, pozostawiając odpięty czwarty, dolny. Siadając, marynarkę rozpina się całkowicie, wstając - zapina według powyższego "wzorca". Wyjątkiem są marynarki dwurzędowe, gdy zapina się wszystkie guziki bez wyjątku.
tymek 2011-03-17 13:44   
tymek - Profil tymek
to sie piotreku teraz osmieszyles z tym twoim "jedno co jest pewne". wlasnie gdy sie stoi to sie nie zapina ostatniego guzika od marynarki a nie ma niczego tutaj Jacykow do czynienia, tylko savoir vivre - slyszales o czyms takim? a co jest niestosownego? Pokaz mi inna powazna redakcje i powazna gale z ktorej w relacji jest ciagle chlejacy naczelny. porzadna impreza klasa i poziom a portal puszcza fotki pijanych kumpli
piotrek737 2011-03-17 13:23   
piotrek737 - Profil piotrek737
T: Czy ja wiem czy aż taki wstyd bo niby co w tej relacji czy ogólnie w imprezie jest nie tak? No i jeżeli jest tu porównanie tego do relacji z domówki no to congrats. BTW z tymi guzikami to jest tak, że ile ludzi tyle wersji. Jedni mówią, że powinno się mieć zapięte a inni, że ostatni guzik jednak nie zapięty... Jedno jest pewne stojąc powinno się mieć zapiętą marynarkę i może tego się trzymajmy. Poza tym nie była to impreza w stylu Jacyków zaprasza tylko gala branży lotniczej.
tymek 2011-03-17 09:00   
tymek - Profil tymek
Z jednej strony fajna a z drugiej niesamowicie infantylna relacja jak z domowki jakies. troche wstyd, ja bym sie przed branza wstydzil wysmarowac takie cos z oficjalnej "prestizowej" imprezy. A niektorym przydaloby sie przypomniec ze nie zapina sie w marynarce wszystkich guzikow,,, panowie prestizowcy i galowcy i redaktorzy
jjemiolo 2011-03-15 18:52   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Reportaz fajny. Chyba lepszy niz poprzednie. To dalsze potwierdzenie rosnacego znaczenia "Pasazera" na rynku info/opinii o lotnictwie cywilnym w kraju. Zatem gratulacje. Chetnie jednak widzialbym jacy jeszcze inni "decydenci" byli obecni, nie tylko wirujacy "pasazerowie".
humbak 2011-03-14 23:52   
humbak - Profil humbak
Już sobie wyobraziłem grala urokliwie przemykającego z taca pomiędzy tymi późnorokokowymi stolikami. :o)
jurek 2011-03-14 23:36   
jurek - Profil jurek
gral z tacą. Hm... film "Przyjecie/party " - Peter Sellers to będzie wtedy małe miki.
gral 2011-03-14 23:17   
gral - Profil gral
irton: no właśnie mnie też nie. chodź się wkręcimy za rok. może jako kelnerzy :)
andrzej 2011-03-14 22:05   
andrzej - Profil andrzej
No i niestety nie udało mi się dotrzeć na galę. Szkoda. Może za rok ...
irton 2011-03-14 18:04   
irton - Profil irton
ej chyba mnie nie było na tej gali... tak chyba zauważam
humbak 2011-03-14 15:31   
humbak - Profil humbak
gralu: I z tego zapewne powodu nie odniosła oszałamiającego sukcesu w plebiscycie, tak jak LOT. :o)
gral 2011-03-14 14:16   
gral - Profil gral
blava: mi Lufa odwolala dwa loty w ciagu dwoch dni :)
humbak 2011-03-14 11:50   
humbak - Profil humbak
blava: Dwa odwołania i już jesteś rozdrażniony?
blava 2011-03-14 11:35   
blava - Profil blava
za Gale 5-tka:-) ale LOT mi odwolal 2 loty w ciagu ostatniego tygodnia POZ_WAW WAW_BTS :-( wiec troszke to 1 msc mnie drazni .
humbak 2011-03-14 10:56   
humbak - Profil humbak
cani, Ty nie narzekaj. Jakbym ja się pojawił, to by wtedy "strój nie pasował", zaś nikt by o naczelnym gajerku nie wspominał. :P
cani 2011-03-14 10:38   
cani - Profil cani
Fotoreportaż fajny, gala pewnie tez wyśmienita była, no te ważne osoby, to plusy na pewno, pasażer.com buduje i umacnia swoją markę, niestety, jak zauważył Jurek, strój naczelnego nijak pasował do gali, trochę szkoda, bo jednak naczelny to wizytówka portalu i w tym wypadku ... Ordnung muss sein!
humbak 2011-03-14 09:47   
humbak - Profil humbak
Cieszy spora obecność prezesa Pieroga na scenie, jakkolwiek z tymi nagrodami jest nieco jak z nagrodą Nobla dla Obamy. Dostał je z nadziejami na przyszłość, a nie za to, czego sam dokonał. Czy eks-prezes Mikosz był na gali? Bo też powinien dostać nagrodę. :o) Tak czy siak, mam nadzieję, że prezes Pieróg zrobi z LOTem to, co zrobił z RUCHem, a za rok znowu odbierze nagrody. :o)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy