Rzadziej z Poznania do Frankfurtu

Rzadziej z Poznania do Frankfurtu Od 4 maja liczba lotów z Poznania do Frankfurtu zmniejszy się. Z systemu rezerwacyjnego Polskich Linii Lotniczych LOT wynika, że po tej dacie nie będzie kontynuowane poranne połączenie LO401. Jeśli rejs faktycznie zniknie z siatki połączeń LOT-u, będzie to poważne zmniejszenie częstotliwości lotów z Poznania do Frankfurtu. Obecnie polski przewoźnik wykonuje dwa loty...
03/03/2011 19:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
b747400er 2011-03-11 22:03   
b747400er - Profil b747400er
Qbdel: Zdobycie slotów porannych czy wieczornych na takich lotniskach jak FRA czy MUC od kilku lat jest praktycznie niemozliwe. I nie chodzi tu tylko o sloty na pasie, ale rowniez o sloty terminalowe. Stad oba lotniska postawily na rozwoj infrastruktury terminalowej i budowe dodatkowych drog startowych i drog kolowania. We FRA inwestycje sa praktycznie na ukonczeniu. W planach jest co prawda nowy T3 po drugiej stronie dwoch rownoleglych drog startowych. Niebawem rozpocznie sie rozbudowa MUC. Powstanie nowa droga startowa z szybkimi drogami zejscia i nowy piers w T2. Podobne plany mialo BAA w stosunku do LHR, ale nowy rzad brytyjski nie zgodzil sie na budowe pasa, w zwiazku z tym mimo przebudowy infrastruktury terminalowej nie bedzie mozliwe zwiekszenie liczby operacji na LHR.
qbdel 2011-03-11 20:59   
qbdel - Profil qbdel
b747400er: dzieki za oswiecenie mnie w tej materii - nie wiedzialem, ze az jest taki problem z porannymi slotami... a juz myslalem, ze jestem taki genialny i wpadlem na taki rewelacyjny pomysl przesuniecia lotu troche wczesniej:)
b747400er 2011-03-11 19:20   
b747400er - Profil b747400er
Qbdel: napewno swietnie byloby ten byly poznanski rejs do FRA przesunac na wczesniej - np. by odlatywal ok 630, ale problem w tym, ze we FRA o tej porze nie ma slotow. Gdyby byla taka mozliwosc, to z pewnoscia wszystkie poranne polaczenia LO z Regionow do FRA ustawionoby o takie samej porze jak poranny rejs z WAW. Gdyby udalo tez sie przesunac popoludniowe rejsy regionalne z KRK, GDN i WRO na podobne godziny jak rejs popoludniowo wieczorny z WAW wowczas w srodku dnia ten samolot moglby wykonac dodatkowy rejs z regionow, ale poniewaz slotow brak, to przesunac nie mozna bylo. Moze uda sie zdobyc wiecej slotow w momencie, gdy oddany bedzie do uzytku nowy pas.
qbdel 2011-03-11 17:02   
qbdel - Profil qbdel
mietek: mysle, ze jednak mozna go nazwac lotem z tradycjami, bo wozil ludzi do fra od dobrych kilku lat (na pewno pieciu, a pewnie i dluzej, ale teraz juz nie pamietam), przez co wielu pasazerow przyzwyczailo sie do takiej opcji wylotu z poznania w swiat. jestem za tym, aby linie najoptymalniej wykorzystywaly swoje samoloty - i jestem w stanie zrozumiec to, ze ta trasa bedzie lepiej funkcjonowala we wroclawiu. nie rozumialem tylko zasadnosci likwidowania i przywracania lotu po tygodniu, na co wskazywaly doniesienia pewnej strony internetowej i na czym sie opieralem piszac moj poprzedni post. jak sie okazalo, informacja byla jednak nieprawdziwa. w zwiazku z tym moj poprzedni post tak jakby stracil aktualnosc. domyslam sie ze poranny lot eurolotu przegral troche z przeniesionym na rano rejsem LH, ale moze warto bylo w takim razie przesunac ten rejs K2 jeszce wczesniej, dzieki temu dajac mozliwosc przesiadek na kilka lotow za ocean. ale w sumie nie ma juz o czym mowic:P
mietek 2011-03-11 15:42   
mietek - Profil mietek
qbdel: Nie wiem czy poranny lot z POZ do FRA można nazwać lotem z tradycjami;-) Widać ten lot był słaby, bo został zabrany na korzyść WRO.
4tech 2011-03-11 13:33   
4tech - Profil 4tech
paolo nikogo nie uraziłeś. Po to jest forum aby wymieniać się i dzielić się informacjami także spoko. A że artykuły ( ich treść) czasami się zmienia to już powszechnie wiadomo i nie jest Twoją winą:)
paolo_guide 2011-03-11 13:21   
paolo_guide - Profil paolo_guide
Zmienili treść artykułu - jeszcze wczoraj pisali o powrocie. Jeśli kogoś uraziłem, to najmocniej przepraszam - napisałem tylko o tym co pisali wczoraj. 4tech masz rację, bo po zmianie treści artykułu wszystko jest jasne. Gdy wstawiałem link była jeszcze stara, wczorajsza wersja. Jeszcze raz przepraszam.
4tech 2011-03-11 13:08   
4tech - Profil 4tech
paolo_guide, pozwolisz cytat z linku który podałeś [...] Kilka dni temu LOT zrezygnował z porannego rejsu na trasie Poznań - Frankfurt. Oburzeni pasażerowie pisali w tej sprawie do redakcji Latajznami.pl. Więcej na ten temat - tutaj. W czwartek wieczorem z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynikało jednak, że połączenie będzie. W piątek rano ponownie zniknęło. Wszystko zatem wskazuje, że Poznań stracił połączenie na korzyść Wrocławia, o czym informują czytelnicy portalu Latajznami.pl.[...]
paolo_guide 2011-03-11 08:34   
paolo_guide - Profil paolo_guide
Doskonale wiem, co widnieje w systemie, ale nie jest powiedziane, że nie wróci do systemu. Podałem tylko informację za portalem Latajznami.pl. Oto link do całego artykułu:
zobacz link
b747400er 2011-03-11 05:32   
b747400er - Profil b747400er
Poranny POZFRA v.v. zostal zamieniony na poranny WROFRA v.v. Wykorzystuja te same sloty i ten sam samolot. CO by wykonac ten poranny rejs POZFRA v.v. potrzebny byl dodatkowy samolot, tak samo jak na popoludniowy WROFRA v.v. rowniez musial przylatywac specjalnie samolot, by zrobic ten jeden rejs. Teraz samolot, ktorzy przyleci popoludniu z WAW zrobi popoludniowy WROFRA v.v. i nastepnego dnia poranny WROFRA v.v. i sobie wroci do WAW. Najwidocznie za lepsze rozwiazanie uznano przeniesienie porannego rejsu z POZ do WRO, a nie popoludniowego z WRO do POZ, co by usprawnic rotacje samolotow.
4tech 2011-03-11 00:18   
4tech - Profil 4tech
qbdel/paolo_guide, w systemie LO po 4 maja nie ma porannego rejsu z POZ do FRA. Pierwszy i jedyny rejs samolotu LO do FRA jest o 13:05.
qbdel 2011-03-10 22:41   
qbdel - Profil qbdel
oby sie ta informacja sprawdzila, bo jak na razie porannego lotu do fra zarezerwowac nie mozna. jesli nawet sie sprawdzi, to jak to swiadczy o LO - na tydzien zawieszaja sobie od tak lot po to, zeby go przywrocic za kilka dni... a doskonale wiadomo, ze to nie jest jakas tam eksperymentalna trasa, tylko lot z tradycjami i bardzo wazny dla osob podrozujacych do/z poznania
paolo_guide 2011-03-10 21:12   
paolo_guide - Profil paolo_guide
Więc Poznań nie straci, a Wrocław zyska;)
paolo_guide 2011-03-10 21:00   
paolo_guide - Profil paolo_guide
Portal Latajznami.pl podał właśnie: Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią poranny rejs na trasie Wrocław - Frankfurt. Nowy lot wystartuje 4 maja 2011 roku. Zostaje też poranne połączenie z Poznania do Frankfurtu.

Więc wszystko wraca do normy;)))
b747400er 2011-03-10 20:51   
b747400er - Profil b747400er
as77: Tak, WROFRA: 2x LO i 1xLH i wszystkie 3 w ramach code share oraz dodatkowo po 2 rejsy obu przewoznikow na trasie WROMUC v.v. rowniez w code share. W sumie 7x dziennie.
as77 2011-03-10 19:22   
as77 - Profil as77
WRO-FRA 3x/dzien. Jest chyba jeszcze trasa Lufthansy...
b747400er 2011-03-10 16:29   
b747400er - Profil b747400er
Juz widac w systemach jak ten slot bedzie wykorzystany: LO357/358 WROFRA v.v. A zatem POZ stracil rejs, a zyskal go WRO. A zatem WRo bedzie mial 2x MUC i 2xFRA rejsy obslugiwane przez LH. POZ 1xFRA i 2xMUC rejsy obslugiwane przez LH.
b747400er 2011-03-10 16:00   
b747400er - Profil b747400er
Tomic: 1/ten slot bedzie wykorzystany na inne polaczenie. 2/To bedzie niepopularne co powiem, ale w POZ mozna bylo zaobserwowac nadoferowanie. Poniewaz wielu z pax lecacych rano do FRA lecialo dalej w swiat, wiec rownie dobrze moga leciec via MUC. Poznaniacy beda teraz mogli latac w swiat LH via MUC a nie via FRA, planujac wylot rano i powrot wieczorem. 3/Polaczenie poranne jest dobre jak wylatujesz, ale tez kiedys trzeba wrocic i do tego jest potrzebne polaczenie wieczorne.
tomic 2011-03-10 13:43   
tomic - Profil tomic
Myślę, że każdemu portowi regionalnemu wystarczyłoby jedno poranne połączenie do MUC lub FRA tak by obsłużyć wszystkich pasażerów w tranzycie do portów, do których nie można dostać się LOT-em przez WAW. Swoją drogą ciekawe, czy ze sprzedaży porannego slotu we FRA można byłoby złapać szybką gotówkę?
mietek 2011-03-10 08:38   
mietek - Profil mietek
camilio: a co w tym dziwnego? A jak lecisz do Chin z Poznania to nie lecisz do FRA lub LHR w drugą stronę?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy