Pasażer LOT-u to dureń?

Pasażer LOT-u to dureń? Już za kilka dni uruchomione zostanie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Warszawy. Przewoźnik promuje połączenie reklamami, z których przemawia do nas cena 79 złotych (z Warszawy 99 zł) - co jest prawdą w znakomitej większości przypadków rejsów, które możemy znaleźć na lot.com.Bydgoska trasa póki co "bez szału"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika...
23/11/2010 23:07   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2010-11-26 09:44   
humbak - Profil humbak
andrzejtoulonie: Moje "Dobrze napisane!" nie było intencjonalnie wymierzone w Ciebie, ale w sumie także się zgadzam z tym, co napisałeś. I nie chodzi mi o Twoją polszczyznę (bo niby co jej ma brakować?), tylko o zaprezentowanie tego, że można latać z A do B, aby potem do C i wcale nie wracać do A. Ja przykładowo nawet nie znoszę wracać do A.
humbak 2010-11-26 09:42   
humbak - Profil humbak
marqoosie: Przy całej mojej atencji do Twojej wiedzy i doświadczenia w taryfach lotniczych, przesłaniem artykułu nie było li tylko jak to jest z taryfami OW/RT, tylko fakt, że w trakcie procesu rezerwacji cena się zmienia. Wszystko to, co napisałeś jest absolutnie ok i bardzo dobre, jakkolwiek nie do końca wpisuje się w przesłanie artykułu. Ja zrozumiałem, że największym zarzutem jest zmiana taryfikacji podczas rezerwacji, co najprawdopodobniej wynika z fatalnego zbudowania strony. Z czym wszyscy tutaj się zgadzamy. Nawet pewnie lloott777. :o)
4tech 2010-11-25 20:39   
4tech - Profil 4tech
tomcat_bzg., tu masz link
zobacz link
4tech 2010-11-25 20:27   
4tech - Profil 4tech
tomcat_bzg, no cytat z...GW
tomcat_bzg 2010-11-25 20:19   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
@4tech: a tak na marginesie: skąd zaczerpnąłeś ten cytat?
tomcat_bzg 2010-11-25 20:18   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Zadaniem każdego rzecznika prasowego jest takie przedstawianie faktów żeby wybielic swego chlebodawcę. Ja natomiast odpowadam panu Balcerowi co następuje: można zdążyc na wymienione kierunki - szkoda tylko, że z większości z nich nie można do Bydgoszczy wrócic wcale (BCN, FCO) albo można po bardzo długim bo pięciogodzinnym oczekiwaniu w Warszawie (CDG): o tym pan rzecznik zapewne dobrze wie, ale to przemilcza. To dobrze, że są połączenia na rejsy transatlantyckie ale pan rzecznik też zapewne dobrze wie, że Kujawsko-Pomorskie ma inną specyfikę niż Podkarpacie i w lotach z Bydgoszczy dominowały raczej przesiadki w kierunku lotnisk europejskich....by the way: rozumiem, że Pan rzecznik umożliwi mi przesiadkę z FCO czy BCN przylatujących do WAW o 18:50 na lot do BZG odlatujący o 19:10? :-P
4tech 2010-11-25 15:15   
4tech - Profil 4tech
[...]-Inaczej siatki połączeń nie dało się ułożyć - tłumaczy Jacek Balcer, rzecznik prasowy LOT. - Można zdążyć na Paryż, Monachium, Rzym, Belgrad, Barcelonę, Frankfurt. W południe realizowane są rejsy transatlantyckie i na wschód Europy, po wieczornym rejsie istnieją dogodne połączenia z Bliskim Wschodem.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jest duże prawdopodobieństwo, że od kwietnia samolot do Warszawy będzie latał trzy razy dziennie.[..]
andrzejtoulon 2010-11-24 23:48   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Dziekuje Stenusie i przyjmuje to za komplement ,tym bardziej ze 20 lat na emigracji robi swoje a ja nie mam nawet matury zrobionej w Polsce. Staram sie jak moge pielegnowac mowe ojczysta, moze pomaga mi pisanie na forach, niektorzy to po 2 latach "zapominaja":)....
humbak 2010-11-24 21:52   
humbak - Profil humbak
Dobrze napisane!
andrzejtoulon 2010-11-24 17:10   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
lloott777: nie wiem czy jestem przy zdrowych zmyslach,ale dosyc czesto zdarza mi sie leciec z punktu A do B aby nie powrocic .Podam przyklad: mialem 2 tygodnie urlopu i postanowilem spedzic 1 dzien w Wiedniu nastepnie 3 dni w Kopenhadze,pozniej 2 w Malmo ,odwiedzilem jeszcze rodzine w Polsce aby pozniej wrocic do Francji.Wiec nie potrzebowalem zadnego powrotu do miejsca A.Mysle ze nie jestem odosobnionym przypadkiem.....
gral 2010-11-24 16:26   
gral - Profil gral
nie od dziś wiadomo, że w procesie wyceny biletów lotniczych jedną z większych ról odgrywa generator liczb losowych :) i właśnie dlatego można znaleźć coś taniego :P w tym momencie wspomniane loty na 8.12 są po 147.45 RT
tomcat_bzg 2010-11-24 16:15   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
@4tech: A skąd to wiesz? O tym DE?
4tech 2010-11-24 16:12   
4tech - Profil 4tech
tomcat_bzg/driver800, eee czepiacie się:) napisałem tylko to co wiem:P są plany że samolot nie będzie stał w BZG ino " fruną" do DE....gdzie to jeszcze nie wiadomo.
2010-11-24 15:54   
 - Profil
4tech: A nie odwrotnie? Że o 6 z Warszawy, a nie z Bydgoszczy? I co niby samolot LOTu będzie robił w Bydgoszczy od 9:30 do 14? Stał, czy zrobi rotacje do Monachium? Dziwne te donosy :)
tomcat_bzg 2010-11-24 15:51   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
@4tech: Właśnie zauważyłem, że na zobacz link dostępny jest już letni rozkład 2011 (oczywiście otwartym jest pytanie czy to już ostateczna wersja). I loty WAW-BZG są w nim o 8:30 i 16:00 zaś BZG-WAW o 9:55 i 17:25. Ten popołudniowy oceniam bardzo pozytywnie gdyż daje wreszcie możliwość przesiadki z/do kilku stolic europejskich. Natomiast opóźnienie o godzinę rejsu porannego możnaby zrozumieć wyłącznie w kontekście przygotowania do wprowadzenia trzeciego lotu nocującego w BZG...Z podanej przez Ciebie wersji wynika, że samoloty w ciągu dnia stałyby po kilka godzin w BZG co wydaje się malo prawdopodobne...
4tech 2010-11-24 15:30   
4tech - Profil 4tech
tomcat_bzg, to z tego samego źródła wiem że podobnie rzecz ma się mieć z BZG. Wg. źródła loty BZG-WAW 6:00, 14:00, 20:00 a WAW-BZG 8:30, 16:00 i 22:15..takie są plany a co z nich wyniknie zobaczymy.
tomcat_bzg 2010-11-24 14:53   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
Zgadza się. Ale póki co taki np. Szczecin zamieścił na fb informację uzyskana od LOTu, że przywrócenie połączenia z nocowaniem w SZZ można będzie rozważać po wymianie floty turbośmigłowej (a żadne decyzje w tej kwestii jeszcze nie zostały o ile wiem podjęte). Myślę, że podobnie mogłoby byc z połączeniem do BZG. Osobiście uważam, że jeśli pozostac przy dwóch lotach dziennie to optymalne godziny z puntku widzenia siatki połaczeń w Warszawie pokrywają się z rozkładem z roku zdaje się 2005 kiedy to dorzucono rejs popołudniowy (tylko na papierze bo w rzeczywistości do realizacji tegoż przez LOT nigdy nie doszło, zrobił to dopiero JetAir). Czyli loty WAW-BZG około 16 i 22:30, a BZG-WAW około 6 i 17:30.
4tech 2010-11-24 14:43   
4tech - Profil 4tech
tomcat_bzg, jest jeszcze jeden aspekt..., dostepnosc samolotow do obslugi tej trasy a jak wiesz/wiemy LO mial z tym problem i tak po prawdzie obecne godziny operacyjne wynikaja i z tego ze nie bylo samolotu i z tego aby politycy mieli lepiej...etc. najlepszym rozwiazaniem byloby 3x dzien z nocowaniem w BZG samolotu
tomcat_bzg 2010-11-24 14:39   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
4tech: Zgadzam się: LOT może mieć w dupie. Ale płatnik publiczny powinien wiedzieć jaki produkt kupuje
tomcat_bzg 2010-11-24 14:38   
tomcat_bzg - Profil tomcat_bzg
O: Silvestro już na kwiecień i czerwiec kupił? Bo mi jeszcze pare dni temu dostępne połaczenia na tej trasie tylko do konca maraca wyświetlało. Ale potwierdzam, że bez problemu zakupiłem niedawno bilety return na przełom roku w identycznej cenie tj. 147 PLN
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy