LOT coraz bardziej zaangażowany w zniesienie wiz do USA

LOT coraz bardziej zaangażowany w zniesienie wiz do USA W 2018 r. polski paszport zaklasyfikowany był na 12 miejscu w światowym rankingu paszportów o największej sile w rankingu Henley & Partners. Obecnie osoby podróżujące z polskim paszportem bez uprzedniego osobistego starania się o wizę wjadą do 175 krajów lub terytoriów, co oznacza iż w miejscach tych albo w ogóle nie będą potrzebowały wizy, albo będą w stanie uzyskać...
02/08/2018 16:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
kemot97 2018-08-13 17:55   
kemot97 - Profil kemot97
koszt biletu lotniczego ;-)
gość_18306 2018-08-09 00:18   
gość_18306 - Profil gość_18306
A ja mam pytanie jakie opłaty ponoszą obywatele USA przy wjeździe do Polski ?
kemot97 2018-08-08 19:42   
kemot97 - Profil kemot97
Wniosek elektroniczny ESTA kosztuje 14 USD i autoryzacja do podrozy do USA wydawana jest na 2 lata (lub do daty wygasniecia paszportu, jesli jego waznosc uplywa szybciej), wiec nie wypelnia sie takiego wniosku kazdorazowo przed podroza do USA. Kiedys wnisek byl krotki i szybki do wypelnienia ( dane personalne, dane z paszportu oraz glupie pytania typu czy jedziesz tam by zostac albo czy brales kiedykolwiek udzial w ludobojstwie lub zamachu terrorystycznym). obecnie dodano wiecej pytan m.in. o adres zamieszkania, dane pracodawcy itp. Po wypelneniu wniosku placi sie 14 dolarow i czeka na autoryzacje. Na stronie podaja ze do 72 godzin nastepuje ( do czasu rozaptrzenia wniosku masz status Pending), ale z doswiadczenia wiem ze juz po kilku minutach mozna sie zalogowac na stronie i sprawdzic czy jest autoryzacja. W ciagu 2 lat mozna dzieki temu jezdzic do USA do woli. Nie trzeba nic drukowac, wszystkie dane maja i tak na kontroli w komputerze. Po 2 latach mozna znowu taki wniosek skladac na kolejne 2 lata, niestety nie ma sie tam jakby konta z danymi wiec caly wniosek i dane trzeba na nowo wypelniac.
adam7691 2018-08-08 17:22   
adam7691 - Profil adam7691
gość_d5ffa: za złożenie wniosku o wjazd w ruchu bezwizowym musisz zapłacić, o ile dobrze pamiętam 15 USD, zakładałem że jest to opłata za każdy wjazd, ale z wypowiedzi niektórych wypowiadających się wynika, że raz na dwa lata, czy ktoś może napisać jak to wygląda, moja wiza kończy się za dwa lata, więc może to być warte rozważenia.
kemot97 2018-08-08 14:30   
kemot97 - Profil kemot97
Caly artykul o zniesieniu wiz dotyczy wylacznie podrozy w celach turstystycznych, wiec dyskusja nt wiz i ich modyfikacji oraz wyjazdow w celach biznesowych jest tu calkowicie zbeda. Ubiegalem sie o wize, jak rowniez podrozuje w ramach VWP i z doswiadczenia mojego moge powiedziec ze VWP jest wygodniej, szybciej, taniej i latwiej podrozowac do USA (chodzi o caly proces otrzymania zgody i papierologie)
gość_d5ffa 2018-08-07 17:18   
gość_d5ffa - Profil gość_d5ffa
gość_c518b: ale posiadanie prawa do korzystania z visa waiver nie odbiera Ci prawa do ubiegania się o tradycyjną wizę! Jeśli masz potrzebę inną niż turystyczna, idziesz do ambasady i wio.
adam7691: wyjaśnij proszę, jak taniej może wyjść wydatek kilkuset złotych, nawet raz na 10 lat od otrzymania czegoś za darmo?
gość_3db77 2018-08-07 15:07   
gość_3db77 - Profil gość_3db77
Zniesienie wiz powinno ułatwić kontakty biznesowe.

W krajach wschodu wizę można kupić, dla biznesu te 500 - 1500 zł nie mają większego znaczenia. Są firmy powiązane z administracją, które wszystko "ofarmliają". Zdziwilibyście się jak skutecznie i jakie ekspresy można dostać. Potrzebne są tylko pieniądze i paszport, czasami jakieś zdjęcie.

Ale nie słyszałem o firmach sprzedających wizy do USA.
adam7691 2018-08-07 11:19   
adam7691 - Profil adam7691
tyle tylko, że wyjazd do USA bez wizy nie jest wcale taki bezproblemowy, wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami, ktoś kto często podróżuje do USA mając wizę wychodzi korzystniej (w tym taniej), tym bardziej że konieczność posiadania (i uzyskania) wizy nie jest w tej chwili żadnym istotny problemem,
tym bardziej nie rozumiem po co te działania, jedyną korzyść którą widzę, to chęć zwiększenia liczby pax przez LOT
gość_c518b 2018-08-07 01:03   
gość_c518b - Profil gość_c518b
Visa czy Visa Waver (ruch bezwizowy) to generalnie sprawa indywidualna. Visa pozwala na jej przedłużenie a raczej przedłużnie statusu. W ramach wyjaśnienia urzᶒdnik emigracyjny w USA wpuszczajᶏc obcokrajowca na teren USA nadaje mu pewien status. W przypadku wizy turystycznej jest to status turystyczny, wizy studenckiej status studencki etc. Upraszczjᶏc wiza danego typu predysponuje posiadacza danego typu wizy do adekwatnego statusu. Majᶏc już dany status moża go oczywiście przedłużyć lub zmienić na inny składajᶏc odpowiedni wniosek, list motywacyjny oraz przewidzianᶏ prawem opłatᶒ do United States Citizenship and Immigration Services. Na przykład status turystyczny można zmienić (adjust) na studencki lub J-1 (exchange program) etc. Z Visa Waver (ruch bezwizowy) niestety nic nie można zrobić oprόcz przyjazdu na teren USA w celach turystycznych do 90 dni. Przedłużyć tego pobytu też nie można sᶏ wyjᶏtki od tej reguły, ale generalnie rzecz ujmujᶏc lepiej nie należeć do tej kategori osόb z powodόw biurokratyczno-finansowych.
gość_e091d 2018-08-06 21:28   
gość_e091d - Profil gość_e091d
No to Lufthansa i inni przewoźnicy z zachodniej Europy się cieszą. Chyba LOT nie sądzi że jeśli wizy zostaną zniesione to cały wzrost pasażerów na trasie Polska - USA będzie korzystał z LOTu? Jeśli LOT chce być numerem 1 dla pasażerów z południa Polski do USA to sugeruję P2P do Nowego Jorku z KRK lub KTW i zmieńcie te siedzenia w ekonomicznej nie mówiąc już o 8 w rzędzie a nie 9, puszka dla sardynek.
kemot97 2018-08-03 16:07   
kemot97 - Profil kemot97
@gość_ecf07: ''Przecież masa ludzi poleciałaby do Stanów turystycznie'' - w USA wiedza ze masa ludzi z tej masy zostalaby tam na znacznie dluzej niz pozwala VWP - 90 dni. I dlatego USA sie przed tym bronia ;-). Przeciez oni doskonale wiedza ktore nacje maja skonnosc do 'przedluzania' sobie wyjazdu do nich.
gość_3145f 2018-08-03 15:55   
gość_3145f - Profil gość_3145f
Mam od ponad 25 lat paszport niemiecki i nam nim latam do USA.
"Bezwizowcy" nie sa wiecej trzepani, ani meczyni przez immigration, bzdety.
Dostajesz ESTA i masz spokoj, a na granicy, sa 2 do 3 standartowych pytan. I nic wiecej.
Nie wierze w szybkie zniesienie wiz dla Polakow, za duzo jeszcze januszostwa i cebulowania jest.
gość_3bc04 2018-08-03 15:27   
gość_3bc04 - Profil gość_3bc04
LOT ma asa w rękawie. Powinien zagrozić, że wycofa połączenie z KRK - ORD. Jak amerykańce zorientują się, że stracą połączenie z najwspanialszym lotniskiem na świecie to w moment się opamiętają
gość_ecf07 2018-08-03 14:03   
gość_ecf07 - Profil gość_ecf07
Byłoby super gdyby się udało. USA jako państwo można lubić lub nie ale jeśli ktoś kocha dziką przyrodę i bezkresne krajobrazy to Stany jak najbardziej, plus infrastruktura która dojazd w takie miejsca umożliwia. Dziwię się, że nas tam nie chcą. Przecież masa ludzi poleciałaby do Stanów turystycznie.
gość_5e3fe 2018-08-03 13:19   
gość_5e3fe - Profil gość_5e3fe
ja musze miec wize jak wszyscy polacy. 3 lata temu czekalem w kolejce w nyc pol godziny a dwa lata temu w la czekalem 10 min. tak wiec strasznie nie bylo
volleck 2018-08-03 12:54   
volleck - Profil volleck
ciekawostka jest tez fakt ze nawet jak sie jest w ruchu bezwizowym i oplacilo sie juz te 14 dolarow to wjezdzajac do usa droga ladowa z Kanady i Meksyku jak rowniez przyplywajac stakiem kazdy (za wyjatkiem Kanadyjczykow) musza uiscic oplate w wysokosci 6 dolarow za wjazd. z osobami z wizami niestety nie wiem jak to wyglada czy oplata jest tez 6 dolarow czy wieksza ale na pewno jest.
volleck 2018-08-03 12:35   
volleck - Profil volleck
zgadzam sie z Kemot97. formulaz jest na 2 lata. Tak samo jak z kolejkami. w zeszlym roku lecialem do Chicago z przesiadka w minneapolis i kolejka dla bezwizowcow szla bardzo sprawnie i tak jakkemot napisal max 5 minut. (mam to wyjatkowe szczescie ze posiadam irlandzki paszport i za kazdym razem latam do usa na nim nz na polskim choc mam w polskim paszporcie wize 10-letnia), natomiast kolejka dla wizowcow byla przeogromnie dluga i ludzie mowili ze stoja w niej po 2h i milion pytan po co przyjechal do usa. traktuja kazdego z wiza jak potencjalnego imigranta. bezwizowcow traktuja bardziej jak czlowieka niz jak intruza. wiec ja osobiscie jestem za ruchem bezwizowym bo to ulatwia zycie, co nie oznacza ze jak juz bedziemy miec ruch bezwizowy to ludzie moga siedziec miesiacami tam. bo na granicy i tak wyznaczaja Ci termin maksymalnego powrotu wiec jak go przekroczysz to i tak dostaniesz bana na kolejny wjazd do usa. wielu irlandzczykow tak dostalo bo mysleli ze maga siedziec tam latami a tak niestety nie jest.
gość_136e7 2018-08-03 11:42   
gość_136e7 - Profil gość_136e7
nie no spoko inicjatywa, zwłaszcza żeby pracownikom Lotu fundować wizy za kasę podatników. szacun!
kemot97 2018-08-03 10:19   
kemot97 - Profil kemot97
@gość_e4b69 ''Przewaga polega np na tym ze nie trzeba za kazdym razem wypelniac formulaza onlajnowego przed wyjazdem. Z wiza po prostu kupujesz bilet i na lotnisko. ''

i tu juz sie myslisz. formularz ESTA wypelnia sie raz na 2 lata bo na tyle jest wazny (kosztuje 14 dolarow). W ciagu tych 2 lat mozesz latac ile wlezie do USA i nie wypelniac kazdorazowo tego wniosku.

Wcale nie jest tak ze bezwizowcy sa bardziej sprawdzani czy trzepani na lotniskach i kontroli. Tym bardziej, ze np na JFK zrobiono tak, ze podzielono kolejki bezwizowcow na powaracajaych i tych co przlatuja po raz 1. O ile w tj drugiej kolejce procedura przejscia przez kontrole trwa okolo 5 minut (plus powolniejsza kolejka) to w przypadku powracajcych bezwizowcow cala procedura trwa okolo 5 minut (kolejka na 4 minuty i 1 minuta rozmowa z oficerem).

Pisze na podstawie wlasnych doswiadczen.
gość_21a82 2018-08-03 09:53   
gość_21a82 - Profil gość_21a82
Nie przesadzajmy z tymi korzyściami z wizy 10-letniej. Znam osobiście kilka osób z wizami do USA, z czego tylko jedna była dwa razy. Reszta po razie... Już wolę ETA wypełniać co rok (taniej i prościej).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy