Wizz Air: Porto? Nie ma takiego miasta, jest Londyn

Wizz Air: Porto? Nie ma takiego miasta, jest Londyn W ostatnim czasie Wizz Air zawiesił niespodziewanie na sezon zimowy kilkanaście tras, głównie z warszawskiego Lotniska Chopina oraz z Katowic. Wraz z wprowadzeniem zmian w rozkładzie, pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na zawieszane połączenia, otrzymali bilety na zastępcze loty. Sęk w tym, że to co zaproponowała linia lotnicza, trudno...
23/07/2018 11:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_fbc27 2018-10-09 18:13   
gość_fbc27 - Profil gość_fbc27
Wizz czesto zmienia godziny lotow (co prawda zmiany sa kosmetyczne, ale to jednak ZMIANA) np z 19.55 na 20.00 i nie zdarzylo mi sie otrzymac od nich kiedykolwiek maila z info o zmianie godziny lotu. NIGDY!
wyluzowany 2018-07-26 21:51   
wyluzowany - Profil wyluzowany
Pablakiss
Większego idioty od ciebie tutaj nie ma. Wzrośnie? Pewnie na tych kierunkach co je wykasowali. Masa ludzi boi się z nimi coś planować zwłaszcza jak nie robi jednej rezerwacji a miesza W6/FR/U2.
pablakiss 2018-07-25 00:31   
pablakiss - Profil pablakiss
Idioci... darmowa reklama. Dzieki wam ..sprzedaz biletów wzrośnie.
wyluzowany 2018-07-24 19:49   
wyluzowany - Profil wyluzowany
2870c
Pracownik Wizz? Na to wygląda bo piszesz brednie. Maila wysyłają? Proszę cie, o wszystkim się dowiaduje bo przeglądam swoje rezerwacje. 25%? Jak już to 20. Infolinia w bandyckich cenach gdzie jakiś oszołom wmawia mi bzdury.
gość_251b0 2018-07-23 23:39   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
@scrillo A ja się z Tobą nie zgadzam odnośnie LOTu. Mi też skasowali lot dzień przed, przebukowali na następny możliwy, który był w dodatku opóźniony. Napisałem reklamację, którą uznali i dostałem odszkodowanie na konto.
Marcin76 2018-07-23 23:05   
Marcin76 - Profil Marcin76
"Eeeh, artykuł napisany chyba przez pracownika pll lot.

WizzAir ma najlepszą dla pasażera procedurę zmian / odwolania lotu:
Dostajemy informację via mail (powtarzaną co tydzień, by idioci nieczytajacy swoich maili mieli szansę zareagować) z propozycją nowego lotu i 3 opcjami:
1. Zaakceptowanie propozycji.
2. Wybór innego polaczenia, w bardzo szerokim zakresie (zamiast miasto-miasto, możemy wybrać *dowolne* połączenie pomiędzy krajami, w przestrzeni +/- 60 dni!), *bez względu na taryfę cenową*. Eg. zamienić jesienny lot za 5 euro na jutrzejszy za 120.
3. Uzyskać zwrot 125% procent całkowitej ceny rezerwacji (bilet, opłata administracyjna, usługi dodatkowe). Tak WizzAir zwraca 25% więcej niz zaplacilismy.

A jak to wygląda w drogich, 5 gwiazdkowych, "profesjonalnych" liniach:
-OmanAir: to jest twój nowy lot, jak się nie podoba zadzwoń na infolinię do Omanu i może zwrócimy Ci koszt biletu.
-FinAir: to jest twój nowy lot, dziękujemy za uwagę. Jak naprawdę wygląda procedura zmiany/odwołania lotu"

Dawno nie czytałem większych bzdur...
scrillo 2018-07-23 21:58   
scrillo - Profil scrillo
Nie zgadzam się z poniższym wypowiedziami o Locie. Skasował mi lot w W6 jak i w LO i w tym pierwszym byłem w stanie odzyskać 120%kosztow (informacja była na kilka miesięcy przed), a w Locie skasowali na dzień przed i trzeba było dzwonić do call center. Żadnej rekompensaty, ani moich praw mi nie wysłali, a ja wysłałem reklamację i tyle latania tą linią na jakiś czas.
gość_5e1bc 2018-07-23 21:40   
gość_5e1bc - Profil gość_5e1bc
Drodzy GOŚCIE przecież W.Z. wyciska z nas łzy więc jak odwrócimy się plecami od W.Z. to wówczas on będzie wysikał łzy. PRAWDA :)
gość_2870c 2018-07-23 21:00   
gość_2870c - Profil gość_2870c
Eeeh, artykuł napisany chyba przez pracownika pll lot.

WizzAir ma najlepszą dla pasażera procedurę zmian / odwolania lotu:
Dostajemy informację via mail (powtarzaną co tydzień, by idioci nieczytajacy swoich maili mieli szansę zareagować) z propozycją nowego lotu i 3 opcjami:
1. Zaakceptowanie propozycji.
2. Wybór innego polaczenia, w bardzo szerokim zakresie (zamiast miasto-miasto, możemy wybrać *dowolne* połączenie pomiędzy krajami, w przestrzeni +/- 60 dni!), *bez względu na taryfę cenową*. Eg. zamienić jesienny lot za 5 euro na jutrzejszy za 120.
3. Uzyskać zwrot 125% procent całkowitej ceny rezerwacji (bilet, opłata administracyjna, usługi dodatkowe). Tak WizzAir zwraca 25% więcej niz zaplacilismy.

A jak to wygląda w drogich, 5 gwiazdkowych, "profesjonalnych" liniach:
-OmanAir: to jest twój nowy lot, jak się nie podoba zadzwoń na infolinię do Omanu i może zwrócimy Ci koszt biletu.
-FinAir: to jest twój nowy lot, dziękujemy za uwagę. Jak naprawdę wygląda procedura zmiany/odwołania lotu
gość_23d8a 2018-07-23 19:27   
gość_23d8a - Profil gość_23d8a
Wizzer to juz banda za wszystko trzeba placic to juz nie tanij przewoznik niech LOT ich wysadzii z lotniska
gość_0a70c 2018-07-23 18:18   
gość_0a70c - Profil gość_0a70c
Problemy z opóźnieniami w LOcie to pikuś w porównaniu z tym co nam wizzirek serwuje. LO przesadzi na drugi czy trzeci rejs w ciągu tego samego dnia, da hotel, jedzenie, a W6 ma pasażera w dudzie.
gość_93d54 2018-07-23 18:16   
gość_93d54 - Profil gość_93d54
Chyba jesteście naiwni jak sądzicie, że urzędy wstawią się za klienta. Od bardzo dawna ULC wydał decyzje na moja korzyść ale poza tym nic od linii nie udało sie ściągnąć bo są bezradni. Nie znam nikogo, komu operator by wypłacił odszkodowanie za opóźnienie czy odwołanie lotu. Linie mają klienta głęboko w d....! Radź sobie sam. ULC nic poza Decyzją nie zrobi bo to nie w ich interesie.
aguirre 2018-07-23 17:25   
aguirre - Profil aguirre
Po co te emocje? To nic nowego. Spotkało mnie to kiedyś ze strony W6 i wystarczy wykazać minimum własnej inicjatywy, a cała kasa wróci na nasz rachunek. Tanie linie często kasują trasy - tak robiły NE, AB (jak były LCC), 4U, C0, WW, a robią to nadal FR i U2. Na szczęście w tym przypadku przeczekali wakacyjne apogeum wyjazdowe, ale pewnie nie bez powodu, bo wówczas sprzedają droższe bilety. Na tym polega przewaga dużych linii sieciowych, będących w sojuszach i mających umowy code share, że nie latają gdziekolwiek 2x w tygodniu, tylko 3 razy dziennie i ryzyko skasowania trasy jest znacznie mniejsze (ale bywa ryzyko upadłości). Tylko, że za ten luksus trzeba dopłacić. Więc w niską cenę zawsze wkalkulowane jest ryzyko. Przykład NE (Sky Europe,jak ktoś nie pamięta) nie jest do końca dobry, bo oni mieli duuużo mniej baz niż W6. ale też połasili się na VIE kosztem wtedy KRK. W6 może skasować loty z naszego kraju i też przeżyje, jeśli znajdzie gdzieś lepszy zysk. I nie trzeba od razu powoływać urzędu w sprawie, którą każdy może załatwić w trakcie jednej rozmowy telefonicznej. Oczekiwanie, ze dobry władca przyjdzie i zrobi porządek jest rodem z bajek naszego wielkiego sąsiada.
wyluzowany 2018-07-23 16:52   
wyluzowany - Profil wyluzowany
Dla mnie już nie istnieją, stracili stałego klienta. Tak to niech sobie swoich traktują, banda niepoważnych ludzi.
gość_e32b1 2018-07-23 14:33   
gość_e32b1 - Profil gość_e32b1
To jest skandaliczne postepowanie z klientami..Linia stracila swoj wizerunek,przynajmniej w Polsce.Niech pozostana na kierunkach pracowniczych i nie oferuja tras urlopowych gdyz glownie takie pozamykali.Oby Lot wskoczyl na chocby kilku z nich(chocby tylko z WAW) Wizz rzucil sie na Wieden otwierajac nowe polaczenia ale przegra z gigantyczna grupa Lufthansy !
gość_93d80 2018-07-23 13:48   
gość_93d80 - Profil gość_93d80
To jest skandal, który trzeba nagłośnić. Oburzamy się na spóźnione loty LOT-u, a tu mamy taki pasztet. Scyzoryk się w kieszeni otwiera. Trzeba Wizairr omijać z daleka.
gość_18306 2018-07-23 13:21   
gość_18306 - Profil gość_18306
To jest początek końca tej linii ! I tak przeżyli Sky Europe o ładnych parę lat. A poza tym ULC do dzieła, za coś im w podatkach płacimy! Póki jest z czego ezgzekwować odszkodowania!
tomojadresik 2018-07-23 12:28   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Czy redaktor Bartłomiej może wyjaśnić co kryje się pod pojęciem ".... jest uprawniony do wyboru zastępczej trasy." ? Bo jest to dość szerokie pojęcie, a niestety w praktyce prawie w ogóle nie stosowane przez linie w przypadku odwołań.
gość_abd57 2018-07-23 11:46   
gość_abd57 - Profil gość_abd57
A potem się dziwią, że te bieda-linie jak Wizzair czy Ryanair nie są w stanie wskoczyć nawet do dziesiątki najlepszych linii niskokosztowych. Z taką polityką wobec klienta nie mają się co równać np. z AirAsia.
gość_38670 2018-07-23 11:39   
gość_38670 - Profil gość_38670
Czas najwyższy aby polskie urzędy wkroczyły do akcji i zaczęły działać w tej sprawie...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy