Raport: Opóźnienia w PLL LOT

Raport: Opóźnienia w PLL LOT Za opóźnienie w lotnictwie przeważnie uznaje się wszystkie operacje, które odbyły się 15 min. po planowanym czasie. Krótkie opóźnienia to te, które zmieściły się w przedziale od 15 do 45 min, duże zaś - powyżej trzech kwadransów. W ostatnich dniach (analizowaliśmy okres od 1 do 8 lipca) średnio 25 operacji w LOT-u w ciągu doby opóźnionych było na wylocie powyżej 60...
12/07/2018 13:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_0c608 2018-08-24 23:05   
gość_0c608 - Profil gość_0c608
Nie wspominając już o jakości usługi (skąpstwo, brudne samoloty, wygniecione siedzenia, zużyte samoloty) - LOT to dno dna, wieczorne rejsy ZAWSZE są opóźnione, głównie krajowe. Dość już tłumaczeń w stylu: Z przyczyn operacyjnych lot jest opóźniony, pasażerów przepraszamy...i mamy w dupie. Osobiście robię wszystko by latać każdymi innymi liniami, nawet dłużej, ale oni są przewidywalni. Oby więcej ludzi z takim podejściem i LOT wystrzelić w kosmos. Lot dogania PKP. Wstyd nazwać narodowym przewoźnikiem
Wojtek
gość_f1066 2018-07-19 09:07   
gość_f1066 - Profil gość_f1066
Pewcom Lufthansy: w LH opóźnienia to też norma. Do tego ostatnio lecąc tranzytem przez Monachium do Timisoary miałem dwa odwołane loty jednego dnia. Do stanowiska obsługi LH stałem ponad godzinę. W międzyczasie przyszła tylko Pani z LH z komunikatem mniej więcej takiej treści: "Do Timisoary lotów jest mało, najbliższe są niemal w pełni obłożone, nie gwarantujemy, że polecicie tam jutro czy nawet pojutrze, możemy Wam przebukować bilet gdzie chcecie, np. do Budapesztu, skąd można dojechać autobusem ale to już radźcie sobie sami". Trochę ładniej to powiedziała ale sens był dokładnie taki. LH sprzedaje bilety na loty łączone, z przesiadką już od ok. 1h ale kupowanie takiego biletu z czasem przesiadki poniżej 2h jest bardzo dużym ryzykiem, o ile nie nastawiamy się na pozyskiwanie rekompensat. Osobiście wolę dolecieć w danym dniu z lotem, choćby z opóźnieniem, niż dzień później z LH.
jsg 2018-07-17 11:48   
jsg - Profil jsg
shorty: Szwajcaria jest w Schengen.
shorty 2018-07-17 09:08   
shorty - Profil shorty
od ponad roku nie pamiętam żeby LOT sie nie spóźnił, Belgrad do ok 1 w jedna strone. Ostatnio z Zagrzebia 45 min. jak moge i mam loty łączone to tylko LH. Do sząłu mnie doprowadzają swoimi cenami ale jade na lotnisko tłum na T2 do security, ide na T1 a tam pusto. nikt tym ne steruje. Ponadto brak rękawów dla LOT-u i debilne tłumaczenia jakiejś średniio uprzejmej stewki ze to po za schengen to nie ma rekawów!!!!!! przyleciałem z Zurichu i jakoś był. tłum ludzi po wyjsciu z autobusów też ogromny to po zagrzebiu kilka stanwisk jest schowanych z boku ale tez nikt tym nie steruje i ludzie się kłebią. na bagaz średnio 20 min czekam, ostanio prawie 40!!!. podobno nie ma ludzi do pracy. zreszta jak ostatnio nas ładoali do autobusu to nie mogli go znlaeźć. jakis podjechał ale nie ten co trzeba !!! burdel Panie , tyle w temacie.
gość_1748e 2018-07-16 11:24   
gość_1748e - Profil gość_1748e
Niech sobie Milczarski wypłaci kolejnych kilka milionów premii, zatrudni więcej pracowników na nielegalnych umowach, zwolni jeszcze paru związkowców i na pewno wszystko będzie dobrze:).
gość_581b4 2018-07-13 16:48   
gość_581b4 - Profil gość_581b4
Ojojojoj...
gość_9badd 2018-07-13 12:55   
gość_9badd - Profil gość_9badd
W tym tygodniu leciałem LOTem z W-wy do Wilna i z powrotem. Dwukrotnie były to CRJ-900 Nordiki. Żadnych opóźnień.
gość_f49ad 2018-07-13 11:10   
gość_f49ad - Profil gość_f49ad
co za bujda z tym LCA - gdzie Cypr a gdzie Krym?!
gość_605d5 2018-07-13 11:06   
gość_605d5 - Profil gość_605d5
To co LOT serwuje swoim pasażerom w o ostatnich miesiącach to kompletna arogancja!

Obecna sytuacja w LOT bardzo negatywnie wpływa na wizerunek spółki, a to za odpowiedzialny jest zarząd i właściciel!

Opóźnienia i odwołane loty to nie wszystko. Sam doświadczyłem dwóch odwołanych rejsów w krótkich odstępach ale na tym się nie kończy… Kolejki na lotnisku do zmiany odwołanego rejsu na inny są tak długie, że czasami trzeba czekać ponad godzinę.

Call center LOT praktycznie w ogóle nie działa. Próbując dodzwonić się do agenta czas oczekiwania wynosi min. 40 min a czasami rozmowa jest po prostu rozłączana…

Zarząd się chwali rozbudową siatki połączeń podczas gdy brakuje samolotów do wykonywania obecnej siatki, gdzie logika?

Akcja z 787-9 uczestniczącym w gali to kolejny żart… Trochę mi przypomina malowanie trawników na zielony kolor na wizyty komunistycznych dygnitarzy w poprzedniej erze.

Szacunek należy się personelowi pokładowemu, który naprawdę się stara o utrzymanie odpowiedniej jakości. Tu dodam, że osobiście popieram ewentualny strajk!

Latem LOT od kilkudziesięciu lat i tak haniebnej sytuacji sobie nie przypominam.
solokhumbu 2018-07-13 09:08   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Powiem może dosadniej: Panie Majszyk, przestań Pan p*****!! LLoty WAW-LCA zarówno przed rozpoczęciem nielegalnej okupacji Krymu przez Putina, jak i teraz przebiegały i przebiegają setki km od Krymu. Zatem sytuacja na Półwyspie nie miała i nie ma wpływu na punktualność lotów z Pl na Cypr. Po prostu LO nie ogarnia maszyn, rotacji, awarii i tyle!

Kiedyś tzw. IV RP zwałała wszystko na Tuska, teraz widzę, że do tego elitarnego grona dołączyła też Rosja ;)
teemu 2018-07-12 23:07   
teemu - Profil teemu
@gość_896a1: serio? Ile na forum bylo glosow na ten temat tydzien-dwa temu, ze p.com nie reaguje na notoryczne problemy z opoznieniami LOTu, ktore dotykaja tysiecy pasazerow? A jak w koncu sie zebrali i napisali w miare rzetelny raport (patrz uwaga gość_182e5 - w punkt), to dalej zle?
gość_b20cd 2018-07-12 22:28   
gość_b20cd - Profil gość_b20cd
Myślę, że ciekawszy by był artykuł o agentach obsługi naziemnej w WAW. Ale taki dokładny, zwierający w sobie informacje od zarządów oraz pracowników. Zwłaszcza problem pracowników powinien być ciekawy. Tylko niech on będzie rzetelny i dokładnie opisujący problem. Artykuł powinien również zawierać dane o opłatach nakładanych przez PPL na rzecz AON. Dopiero taki obraz wszystkim uświadomi gdzie leży problem w punktualności oraz jakości obsługi na Lotnisku Chopina. Niech ludzie się dowiedzą jaka jest prawda.
salesmenpolska 2018-07-12 21:09   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
PS - Zapraszam na blog o podrozach lotniczych FlyDonkey.pl
salesmenpolska 2018-07-12 21:08   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Czy Redakcja moglaby przygotowac to samo porownanie ale W czasie ladowania? Zaleta lot sa zapasy czasowe na rejsach plus badz co badz bardzo fajne zalogi ktore staraja sie czesto „dodac gazu” i doleciec szybciej niz normalnie. Ja porownuje osobiscie loty wg czasu ladowan i opoznione w tym roku bylo 3 loty na 40 odbytych z LOT (92,5% punktualnosci) a laczne opoznienie to 1h15m. Dzieki Bogu nie bylo tak zle jak w artykule
gość_bc9a4 2018-07-12 19:29   
gość_bc9a4 - Profil gość_bc9a4
Dobry artykuł. Brakuje mi jednak porównania do innych linii lotniczych podobnej wielkości.
gość_bbfdb 2018-07-12 18:17   
gość_bbfdb - Profil gość_bbfdb
LOTem lataja desperaci jedynie. Lot z Londynu do Warszawy kilka razy opozniony po 1.5-2h. I to mi starczylo by nie latac ta linia
gość_182e5 2018-07-12 18:02   
gość_182e5 - Profil gość_182e5
powinni trzymać dodatkowy szeroki kadłub cały czas w rezerwie? serio?
scrillo 2018-07-12 16:46   
scrillo - Profil scrillo
Gość_e7598: Lot z LAX o którym wspominasz już ma szacowane opóźnienie 40-u minut, a poranny lot z ORD miał ponad godzinne opóźnienie (mówię o tych do WAW). Patrząc na opóźnienie przy lądowaniu to rzeczywiście jest ich mniej, ale wciąż jest kilka odwołanych lotów i parę opóźnień powyżej godziny.
gość_896a1 2018-07-12 16:42   
gość_896a1 - Profil gość_896a1
Kolejny stronniczy artykuł ,mający chyba tylko na celu znów pozostawić wrażenie, że coś jest nie tak z LOTem. Jak czytam przytoczone w tekście liczby i porównania z zeszłym rokiem 98,5% wobec 98,7% lotów wykonanych czy 63% rok temu a 61% punktualności teraz, to czy jest to aż tak duże pogorszenie??

Rozumiem, że Redakcja zrobi teraz równie rzetelną analizę konkurentów Lotu? Bardzo chętnie poczytam tu o wynikach Lufthansie, Air france, KLM czy Wizzairze z Okęcia albo Ryanair z Modlina. A najlepiej jeszcze takie dane dla ich lotnisk: Frankfurtu, Monachium, Paryża czy Amsterdamu
gość_39c5b 2018-07-12 16:11   
gość_39c5b - Profil gość_39c5b
drogi autorze, nie jest prawdą, że: "oferując im alternatywne loty wszystkimi dostępnymi liniami"poza tym "...zajmuje 19 miejsce, a za nim jest wiele innych regularnych linii, np. Lufthansa." no litości... o jakim porównaniu ilości operacji mowa...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy