Rozdzielanie rodzin na pokładzie jest niebezpieczne

Rozdzielanie rodzin na pokładzie jest niebezpieczne W ostatnim czasie, praktykę rozdzielania wspólnie podróżujących pasażerów, którzy nie zdecydowali się wykupić wyznaczonych miejsc w samolocie, chętnie stosują niskokosztowe linie lotnicze. W niektórych wypadkach przewoźnicy ci rozdzielają nawet pasażerów, którzy zapłacili za przydział miejsc o siedzenia koło siebie. Badania przeprowadzone przez Brytyjski Urząd...
05/06/2018 08:37   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_e9b98 2018-06-06 15:42   
gość_e9b98 - Profil gość_e9b98
Czy rzeczywiście trzeba było prowadzić badania aby dojść do wniosku, że matka z dzieckiem siedząca oddzielnie, podczas ewakuacji lub innego awaryjnego wydarzenia, będzie chciała mieć bliską osobę w zasięgu ręki/wzroku?
adam7691 2018-06-06 15:24   
adam7691 - Profil adam7691
nie znam systemu LOT-u, kupując bilet z POZ do KIV z przesiadką w WAW mogłem wybrać miejsca już przy kupnie biletu, może to jakaś anomalia,
odnośnie czepialstwa: szkoda, że nie zrozumiałeś, że był to żart
gość_97f79 2018-06-06 14:14   
gość_97f79 - Profil gość_97f79
do adam7691 kupuję od kilku lat poprzez stronę LOT na trasie do Zurychu bilety na 2-3 loty dla dwóch osób i LOT przydziela miejsca dopiero przy check-inie bez możliwości (bez dodatkowej opłaty) wyboru, na cały samolot są dostępne tylko dwa często na dwóch końcach kabiny (gratuluję czepialstwa, kij też ma dwa końce), kiedyś z ciekawości zapytałem się na Okęciu czy nie było miejsc w bliższych rzędach i okazało się , że były tylko LOT zaprogramował tak system aby zmusić pasażerów do dodatkowej opaty.
adam7691 2018-06-05 23:21   
adam7691 - Profil adam7691
gość_97f79: ze względów formalnych koniec jest jeden, drugi to początek,
Nie do końca piszesz prawdę, kupując bilet w LOT możesz sobie wybrać miejsce (bezpłatnie), przynajmniej na niektóre loty, problem, gdy trudno znaleźć dwa wolne miejsca obok siebie.
Z własnego doświadczenia: wielokrotnie leciałem z rodziną (4 osoby), również charterami i nigdy nie było problemu, żeby otrzymać miejsca w jednym rzędzie, obok siebie, wystarczyło poprosić, również na lotniskach zagranicznych. Problem w tym, że pasażer charterowy często nie mówi w żadnym obcym języku, więc bierze tak jak mu dają, a później narzeka. Może rzeczywiście należało by wprowadzić obowiązek sadzanie rodzin obok siebie, ale co zrobić jeżeli nie ma już tylu wolnych miejsc w samolocie.
gość_a5d56 2018-06-05 16:17   
gość_a5d56 - Profil gość_a5d56
Leciałem ostatnio z Bydgoszczy do Londynu. Dwie osoby na jednym bilecie. Oczywiście nie zdecydowałem się na zapłacenie za miejsca i dlatego Ryanair automatycznie rozsadził nas w samolocie - znajoma zupełnie na początku, ja zupełnie na końcu. Gdybym leciał z dzieckiem, to byłoby to niepoważne i faktycznie niebezpieczne!
banan86 2018-06-05 13:33   
banan86 - Profil banan86
gość_3eef8: trzeba było dopilnować żeby taka osoba została wyprowadzona przez odpowiednie służby w kajdankach
gość_86527 2018-06-05 12:34   
gość_86527 - Profil gość_86527
W ryanairze lecąc z dzieckiem, jeden z rodziców ma możliwość bezpłatnego wyboru miejsca dla siebie i dziecka przy rezerwacji. Poza tym reszta jak chce siedziec razem to niech płaci. Co w tym dziwnego?
gość_0d86e 2018-06-05 12:11   
gość_0d86e - Profil gość_0d86e
wystarczy wykupić miejsce - jeśli nie chcesz płacić dodatkowo - siedzisz osobno. Ryanair posiada usługę Family Plus.
Jeśli lecisz lotem czarterowym i podróżujesz z dziećmi - rusz tyłek z domu wcześniej i bądź jako jeden z pierwszych przy odprawie - wtedy nie będziesz miał problemu z wyborem miejsc. Jeśli nie chcesz tego robić, bo "podróżuję z dziećmi" - jedź nad pobliskie jezioro. Samolot ma 189 miejsc, czarterami lecą w 99.99% rodziny/pary/przyjaciele itd. którzy chcą podróżować razem.
Pana, który popchnął stewardessę, wypchnąłbym od razu z samolotu - czartery to bardzo specyficzne loty...
gość_97f79 2018-06-05 12:02   
gość_97f79 - Profil gość_97f79
Te praktyki stosowane są nie tylko w liniach nisko kosztowych, ale również bardziej pazernych tzw. liniach narodowych np. LOT. Bilet kupiony dla dwóch osób o tym samym nazwisku na trasie europejskiej skutkuje tym , że LOT przydziela miejsca tym osobom na dwóch końcach samolotu.
gość_18306 2018-06-05 11:41   
gość_18306 - Profil gość_18306
A od czego mamy KE i Parlament Europejski, które już dawno powinny podjąć w tym kierunku odpowiednie, skuteczne działania !!!
gość_3eef8 2018-06-05 11:00   
gość_3eef8 - Profil gość_3eef8
Pracuję od kilkunastu lat w liniach czarterowych. Wielokrotnie zdarzyło sie w przypadku lotow np z naszymi rodakami, ze rodzina siedzi osobno (odprawili sie na końcu, nie robia awantur, po prostu proszą o pomoc), i załoga probuje zamienić miejsca pasażerów zeby taka rodzina siedziala razem, a przynajmniej jedno z rodzicow z dzieckiem. Tylko w Polsce nie dosc ze nikt prawie nie chce sie przesiąść, to raz nawet doszlo do rękoczynow - kolezanka zostala popchnieta przez starszego faceta ktory za zadne skarby nie chcial sie przesiasc o dwa rzedy do przodu.
gość_b7ff1 2018-06-05 10:40   
gość_b7ff1 - Profil gość_b7ff1
Zgadzam się w 100% z powyższym artykułem. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie interesy niskokosztowych firm, najwyższy czas ukrócić tą praktykę. Dobrze, że ktoś wreszcie poddał analizie powyższą sytuację.
banan86 2018-06-05 10:11   
banan86 - Profil banan86
Mam nadzieję, że to się wkońcu zmieni!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy