Wizz Air zamyka trasę z Poznania do Barcelony

Wizz Air zamyka trasę z Poznania do Barcelony Samolot startuje z Ławicy (W61963) o godz. 7:20, by po prawie 3 godzinnym locie lądować w stolicy Katalonii. O 10:40, po 35-minutowym postoju, rejs W61964 wyrusza w drogę powrotną i melduje się w Wielkopolsce o 13:35. Informację o zamknięciu trasy podało poznańskie lotnisko w komunikacie na Facebooku.- Niestety, nie zawsze mamy dobre wieści i dzisiaj możemy...
01/05/2018 10:41   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_49f38 2018-05-09 17:08   
gość_49f38 - Profil gość_49f38
Bardzo dobrze. Będą mogli przerzucić samolot na ciekawszą i bardziej dochodową rotację niż latać z krainy rosnącej bulwy.
WROMK 2018-05-09 15:53   
WROMK - Profil WROMK
gość_9a6a7 Są inne linie, ale one niestety nie interesują się lotami do POZ. Wrocław też potrzebuje BCN, a nie ma tego połączenia i ludzie latają z przesiadkami.
gość_9a6a7 2018-05-09 15:21   
gość_9a6a7 - Profil gość_9a6a7
Szkoda, że zamykają tak popularny i fajny kierunek jakim jest Barcelona. Leciałem na tej trasie wiele razy i o każdej porze roku i zawsze samolot był pełen, a i pasażerowie sobie nie żałowali. Kupowali na pokładzie przekąski, napoje, wino, perfumy itp. Jest to typowy kierunek na weekendowe wypady, wakacje gdzie ludzie jadą wydać kasę. Dziwi mnie że zamiast Barcelony będzie Kijów, tym bardziej że do Kijowa będzie latać FR. Ja bynajmniej do Kijowa się nie wybieram. Jest to kierunek dedykowany ludziom z Ukrainy, którzy pracują w Polsce.
Miał być rozwój połączeń WIZZ a tu zwijają BCN. Władze lotniska w Poznaniu muszą wziąć się do roboty i negocjować z WizzAir i nie tylko. Na Polskich lotniskach wszystko kręci się zawsze wokół FR i WIZZ. A są przecież są jeszcze takie linie jak easyJet, Vuelin, Tranavia, Norwegian. Pasażerowie czekają na FCO, BCN, LGW, AMS, CDG/ORY, NAP, MXP, LIS. Zaraz pewnie ktoś napisze że "można z Berlina" - ja latam średnio 4 razy w roku i zawsze wybieram Poznań (nawet z przesiadką) szkoda mi czasu i pieniędzy na dojazdy do Berlina lub zostawianie auta w Berlinie, a już tym bardziej zawracać komuś z rodziny głowę żeby zawiózł. Przecież dojazd i zostawienie auta w Berlinie też kosztuje. Poznań ma potencjał, ale niewykorzystany
gość_88607 2018-05-05 09:54   
gość_88607 - Profil gość_88607
Szkoda :-( Rok temu Poznań stracił połączenie do Rzymu, a teraz do Barcelony. Dwa fajne, z ciepłym klimatem i lubiane miejsca na weekendowe i wakacyjne wypady. Z GRO daleko jest do Barcelony, a do tego FR przylatuje późno bo ok północy. Z BCN jest pociąg i od niedawna metro. W ciągu 20 min bez korków jest się w centrum.
POZer 2018-05-04 21:19   
POZer - Profil POZer
Szkoda ze wizz robi sie linia tylko zmywakową, bez turystycznych i biznesowych polaczen.
Nadal brak Rzymu, Amsterdamu i Lizbony
gość_6bcb8 2018-05-04 12:38   
gość_6bcb8 - Profil gość_6bcb8
O matko, przestańcie histeryzować. Poznań jak Kraków - chyba przedmówca nie wie co mówi. Do Krakowa przylatują miliony turystów z całego świata. Z Poznania ruch wysysa Berlin i Warszawa. Znaj proporcję mocium panie.
gość_f7aba 2018-05-02 17:51   
gość_f7aba - Profil gość_f7aba
Ciekawi mnie za co Zarząd Poznańskiego lotniska bierze co miesiąc wypłatę? Chyba za sianie propagandy sukcesu w mediach. Takie wzrosty a zero nowych połączeń. Gdzie przewoźnicy jak: BA, KLM, AF, AY ,OS, LX nie mówiąc o DL, AA, AC, SQ, SU. Ławica jedno z najstarszych lotnisk w Polsce a pod względem ilości połączeń i przewoźników. Obraz nędzy i rozpaczy!!!! Lotnisko położone w centralnej Polsce. Cala zachodnia Polska powinna korzystać z tego lotniska. Ławica łatwo oddala pasażerów do Wrocławia, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi czy Szczecina. A to właśnie Poznań Ławica miał być lotniskiem podobnym do Krakowa z podobną ilością obsługiwanych pasażerów i połączeń
gość_f7aba 2018-05-02 17:32   
gość_f7aba - Profil gość_f7aba
gość_ae9fc
Poznan nie ma szczęścia do zarządu lotniska... jak można dopuszczać do utraty połączenia do Barcelony ? Wstyd. Kiedy obiecane nowe połączenia ? Mialo byc połączenie do nowego hub-u? Kiedy więcej rotacji do Kopenhagi ? Kiedy nowe linie ? Pytam sie kiedy w końcu zarząd weźmie sie za robotę ! Bo dostali jedna maszyna i na laurach spoczęli ! Zarząd albo do roboty albo rezygnuj z honorem!
Ida wybory samorzadowe. Moze zaczac czystki od gory. WSTYD I HANBA
solokhumbu 2018-05-02 12:39   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Zamykają, gdyż właśnie wtedy potrzebują landryny w Kijowie do obsługi lotów do SXF, FRA i VIE. A landryna z POZ przejmie nie tylko POZ-IEV, ale również IEV-LUZ.
Zatem to, że być może BCN byłą na granicy opłacalności to jedno. Ale to, że potrzebowali na gwałt maszyny nad Dnieprem - to drugie.
gość_29db9 2018-05-02 12:16   
gość_29db9 - Profil gość_29db9
Ciekawe, że likwidują połączenie wraz z początkiem wakacji, czyli okresem kiedy na takim kierunku mogli by się spodziewać największego ruchu.
gość_ae9fc 2018-05-02 10:42   
gość_ae9fc - Profil gość_ae9fc
Poznan nie ma szczęścia do zarządu lotniska... jak można dopuszczać do utraty połączenia do Barcelony ? Wstyd. Kiedy obiecane nowe połączenia ? Mialo byc połączenie do nowego hub-u? Kiedy więcej rotacji do Kopenhagi ? Kiedy nowe linie ? Pytam sie kiedy w końcu zarząd weźmie sie za robotę ! Bo dostali jedna maszyna i na laurach spoczęli ! Zarząd albo do roboty albo rezygnuj z honorem!
gość_d594b 2018-05-02 09:39   
gość_d594b - Profil gość_d594b
Ludzie nie róbcie tragedii z jednego zlikwidowanego połączenia.W miejsce tego będzie inne.Ławica poszła ostro do przodu i nadal tak będzie.
gość_ae0fc 2018-05-02 09:12   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
Poznań w I kw. miał wzrost o 31% (chyba najwięcej w Polsce).

Zamiana Barcelony na tańszą Gironę nie świadczy o braku potencjału, tylko pokazuje, że wzrost będzie oparty o strategię CCC (Cena czyni Cuda).
adam7691 2018-05-02 08:00   
adam7691 - Profil adam7691
coś ten POZ nie ma szczęścia, ostatnio trochę się odbił, a tu znów szykuje się stagnacja
gość_daec4 2018-05-02 01:12   
gość_daec4 - Profil gość_daec4
gość_ad75a: Nawet jeśli coś zamkną we WRO, to na pewno nie Torp. Na lotach w okolice Oslo od dawna jest bardzo duży popyt, a to ze względu na dużą liczbę pracujących tam polaków (w tym nawet kilku z mojej rodziny). Niemal zawsze samoloty są pełne.
gość_1b798 2018-05-01 23:14   
gość_1b798 - Profil gość_1b798
A mnie nie martwi. Lizbona, Eilat i Neapol są przecież z Krakowa, a Porto i Bari z Wrocławia. Dla pasażera żadna strata.
gość_ea8cc 2018-05-01 21:35   
gość_ea8cc - Profil gość_ea8cc
Skąd taka nienawistna nagonka na Wrocław? Tak samo można mówić o skasowaniu innych połączeń W6 z Polski. Artykuł dotyczy Poznania, a nie Wrocławia.
gość_ea8cc 2018-05-01 21:30   
gość_ea8cc - Profil gość_ea8cc
filipsta1 Wizzair ma zawsze niskie ceny do Skandynawii. Loty do TRF i NYO mają się bardzo dobrze. Poza tym takie ceny są na większość lotów w tym kierunku z Polski.
filipsta1 2018-05-01 20:56   
filipsta1 - Profil filipsta1
Jeśli chodzi o Wrocław i Wizzair. Kierunki, które patrząc po cenach i obserwacji na lotach latają słabo wypełnione to Skavsta i Torp. Trop to konkurencja Ryanair w identyczne dni o tych samych godzinach. FR lata z WRO do TRP nawet za 14zł. Skavsta widać po cenach. Moja znajoma lata na tej trasie co 2 tygodnie i mówi, że samoloty latają tak w połowie pełne. Ale to oczywiście tylko względna opinia niczym nie potwierzdzona. Mimo wszystko Wizz nie powinien nic oprócz Agadiru zamknąć (tak, na Agadir już nie ma dostępnych lotów).
PS Wydaje mi się, że DTM z WRO też nie lata jakoś bardzo wypełniony.
Martwi mnie brak Eilatu, Lizbony, Bari, Neapolu i Porto z Katowic na zimę. Przed sezonem letnim była identyczna sytuacja i finalnie na pewnych kierunkach zwiększyli częstotliwość. W przypadku KTW Prto czy LIzbona mogą latać częściej niż 2 razy w tygodniu, ale Bari i Neapol? Wątpię...
TO co napisałem to oczywiście tylko moje poglądy i opinie nie podparte niczym oficjalnym i potwierzonym
gość_ae9fc 2018-05-01 19:32   
gość_ae9fc - Profil gość_ae9fc
Za takie sukcesy zarząd Ławicy powinien podać się do dymisji. To jest skandal !
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy