Ze Słowacji autobusem na Jasionkę

Ze Słowacji autobusem na Jasionkę W podpisanej deklaracji obie strony wyraziły wolę współpracy na rzecz uruchomienia połączenia autobusowego na linii Preszew – Rzeszów. Kursy mają być tak skomunikowane, aby Słowacy mogli korzystać z połączeń realizowanych z lotniska w Rzeszowie. Chodzi zwłaszcza o uruchamiane już niebawem loty do Nowego Jorku oraz Tel Awiwu. - Nasza współpraca ze Słowacją, z krajem...
21/02/2018 09:01   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
06p26 2018-03-29 16:21   
06p26 - Profil 06p26
Ktoś wie jaki autobus będzie obsługiwał to połączenie? Bo jak na razie to cisza.
qwerty 2018-02-26 13:01   
qwerty - Profil qwerty
gość_fd960 To własnie jest podejście samorządu podkarpackiego i zarządu lotniska do sprawy transportu. Gadają o udrożnieniu granicy z Ukrainą organizują połączenia na Słowację a nie potrafią się dogadać z miejscowymi przewoźnikami, żeby zrobili w już istniejących trasach przystanek na lotnisku. Czy podróż z WAW do RZE Neobusem lub Polskim busem na prawdę wydłużona o te 10 min i kilka km to taki problem? Teraz bedą promować kolej do portu bo jest dofinansowanie, śmiech na sali. Będzie to samo co w Lublinie, puste wagony i redukcja połączeń ze względu na koszty. A wybudowanie nowej lini to kilkaset mln zł. Za to można będzie wstęgę przeciąć....
gość_709f1 2018-02-22 19:42   
gość_709f1 - Profil gość_709f1
@gość_89b60 i co chcialeś pokazac swoim "inteligentnym" wpisem? @gość_fd960 nie chodzi o km, chodzi o czas - 20 minut wyjęte z rozkładu. I to jest powód dla którego nie zajeżdżają.
gość_afdbd 2018-02-22 18:26   
gość_afdbd - Profil gość_afdbd
I trzeba było z tego powodu robić konferencję i pajacować przed kamerami? Jak się nie ma sukcesów to się odstawia właśnie coś takiego, no ale po Tabiaszu obecnym prezesie rzeszowskiego lotniska nie ma się czego spodziewać skoro facet nie ma żadnego pojęcia, a znalazł się tam wyłącznie jako marionetka pisowska
gość_fd960 2018-02-22 17:24   
gość_fd960 - Profil gość_fd960
Często muszę jeździć do WAW i jak spotkanie zaczyna się o 9:00 to jedyny środek lokomocji, żeby się ne tę godzinę dostać to samolot o 6:00. Wracam Neobusem bo nie zawsze wiem ile spotkanie potrwa. No i po powrocie, z miasta muszę autobusem jechać na lotnisko po samochód.
Dzwoniłem do neobusa, czy nie mogli by zmienić trasy, żeby autobus zatrzymywał się w okolicy terminala. Powiedzieli że nie mają takich planów. A przecież trasa z Głogowa przez Jasionkę i potem Lubelską jest niewiele dłuższa niż z Głogowa przez Warszawską.
gość_89b60 2018-02-22 14:06   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Jakieś 5 lat temu chodziłem po Piątej Alei. Wielkie było moje zdziwienie kiedy podchodzi do mnie laska i pyta jak się dostać na Jasionkę, bo słyszała, że mają stąd tanie loty. Ktoś podsłuchał i dołączył się do pytania. Pomogłem im, w sumie 10 osób chciało się dostać z Nowego Jorku na rzeszowskie lotnisko. W szoku byłem.
gość_dedc6 2018-02-22 13:54   
gość_dedc6 - Profil gość_dedc6
Jakieś 2 lata temu, może 3 wracałem Neobusem od znajomych z Warszawy. Wielkie było moje zdziwienie kiedy w Rzeszowie wysiadam i pochodzi do mnie laska i pyta jak się dostać na Jasionkę. Ktoś podsłuchał i dołaczył sie do pytania. Pomogłem im, w sumie 10 osób jechało z Warszawy na rzeszowskie lotnisko. W szoku byłem. Dlatego pierwsze co to Tabisz powinien się dogadać z Neobusem żeby zajeżdzał na Jasionkę.
gość_da851 2018-02-21 21:19   
gość_da851 - Profil gość_da851
Lepiej by było do Krakowa :D większy potencjał
wolnywiatr 2018-02-21 18:44   
wolnywiatr - Profil wolnywiatr
Ciekawe jakie będą ceny, są jakieś info na ten temat zobacz link
gość_495b2 2018-02-21 17:41   
gość_495b2 - Profil gość_495b2
gość_d96bb - to jak Rosjanie,którymi jechałem busem z terminala w Modlinie na parking długoterminowy - jeszcze tylko 850 km samochodem i jesteśmy w domu ;-)
gość_d96bb 2018-02-21 16:41   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
gość_f7e9a ,

Rumunia nie jest popularnym krajem wśród turystów z PL.
Wszyscy jeżdżą tam samochodami, niewielka część lata samolotami w celach turystycznych i szybko raczej to się nie zmieni.

gość_f7e9a 2018-02-21 16:04   
gość_f7e9a - Profil gość_f7e9a
bb. Czy gdzieś napisałem że pasażerowie z Satu Mare maja korzystać z Jasionki?Raczej to że turyści mają z południa Polski niedaleko do Gór Maramuresz i Bukowiny a brakuje komunikacji transgranicznej z Polski do Rumunii.
gość_d96bb 2018-02-21 14:11   
gość_d96bb - Profil gość_d96bb
gość_f7e9a - TYLKO 360 KM, herbatką oblałem się czytając twoją wypowiedź. Hahahaha
kinder 2018-02-21 12:08   
kinder - Profil kinder
gość_08e93 - faktycznie. Z tą falą to pojechałem ;). Ale są dni w tygodniu kiedy o podobnym czasie przylatują 3 FRy. Dlaczego pod takie przyloty nie zorganizować transportu z odleglejszych części województwa? Albo z Lubelszczyzny?

Chyba więcej ludzi z tego skorzysta, niż pod loty do USA gdzie i tak będą latać ludzie z wypchanymi dolarami walizkami, których ni jak nie interesuje autobus bo mają transport od rodzin.
gość_dedc6 2018-02-21 11:23   
gość_dedc6 - Profil gość_dedc6
@kinder święte słowa! Zamiast dogadać się z Neobusem tak jak piszesz to najpierw udrązniają Korczową a teraz to śmieszne połaczenie. Jaki prezes takie lotnisko. A Lwów lada moment dostanie 7 tras od Ryanaira i będą spadki w Rzeszowie oj będą. Ale winnych jak zwykle nie będzie.
gość_f7e9a 2018-02-21 11:09   
gość_f7e9a - Profil gość_f7e9a
Z Rzeszowa powinny zostać uruchomione połączenia transgraniczne nie tylko do Słowacji ale do miast partnerskich Neyreguhaza na Węgrzech i Satu Mare w Rumunii. Do Satu Mare z Rzeszowa jest 360 km przez Trebiszów. Z Satu Mare są 2 loty dziennie do Bukaresztu maszynami ATR 42 i loty do Londynu liniami Wizz Air. Satu Mare i Baia Mare są dobrze skomunikowane z resztą Rumunii.Im więcej możliwości tym lepiej dla pasażerów.
gość_08e93 2018-02-21 10:17   
gość_08e93 - Profil gość_08e93
kinder - Jakie fale ? Trzy połączenia na krzyż. Proszę nie wyolbrzymiaj
kinder 2018-02-21 10:11   
kinder - Profil kinder
Ciekawe kto im będzie jeździł busem z Presowa do Rzeszowa, jak Koszyce są stamtąd rzut beretem i każdy słowak może polecieć za ocean z przesiadką w Warszawie. I to nie jeden raz w tygodniu.

Dlaczego zarząd województwa realizuje głupie pomysły zamiast np zająć się zorganizowaniem bezpośredniego transportu do Jasionki dla ludzi z południa Województwa.
Neobus wozi stamtąd pasażerów na lotnisko do Krakowa. Dlaczego nie podpiszą z nim umowy aby swoje kursy np do Warszawy (kilka razy dziennie) realizował z przystankiem w Jasionce. Albo dodał kursy pod fale przylotowe Ryanaira.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy