Ryanair Sun poleci do Albanii i Chorwacji

Ryanair Sun poleci do Albanii i Chorwacji Ryanair Sun uruchomi w Polsce cztery bazy operacyjne; w Warszawie zbazuje dwa samoloty, w  Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu umieści po jednym boeingu 737. W Poznaniu i Wrocławiu przewoźnik wykorzysta infrastrukturę już istniejących bazy, natomiast w Katowicach i w Warszawie powstaną nowe.W pierwszym sezonie działalności operacyjnej Ryanair...
14/02/2018 16:50   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_5d014 2018-03-28 13:08   
gość_5d014 - Profil gość_5d014
TUI zmieniło nam przewoźnika na Ryanair Sun na powrót z Bułgarii. Pomijając koszmarne godziny lotu czekamy jeszcze tylko na informację że nie wracamy do WAW tylko WMI albo jeszcze gdzie indziej. W końcu po co nam spokojne wakacje.
gość_1e3a5 2018-03-01 17:49   
gość_1e3a5 - Profil gość_1e3a5
Ryanair Sun rozpoczął rekrutacje personelu latającego, pozbierał po 500 Euro na szkolenie od chętnych i kontakt się urwał, pieniądze przepadły. Bądźcie ostrożni.
W.G.
gość_f3e42 2018-02-15 20:22   
gość_f3e42 - Profil gość_f3e42
do gość_6d5d6 ! Ot i to Twoje ostatnie zdanie wiele tłumaczy ale przede wszystkim to KRK jest biednym rejonem i kogo tam stać na porządne wczasy to leci sobie we własnym zakresie z LH, BA, KLM, FIN itd a nawet UA wiec w czym zdziwienie, że dla biur podróży najlepszy tort jest w KTW i okolicy. A co najważniejsze tak pozostanie na bardzo długo i długo. Kierunki sie rozwijają nawet takie jak Zanzibar, Wyspy Zielonego Przylądka, Kenia, Oman Dominikana - no ale to dla KRK zbyt egzotyczne i drogie kierunki.
gość_ae0fc 2018-02-15 11:09   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
Kraków: KRK 14,5 km KTW 91,8 km

Katowice: KRK 66,9 km KTW 31,4 km

Gliwice: KRK 95 km KTW 49,7 km

Bielsko-Biała: KRK 82,3 km KTW 91,7 km

Ja myślę, że obydwa lotniska są potrzebne, a dzięki temu, że KTW kontroluje samorząd mamy prawdziwą zdrową konkurencję. A słaba oferta charterów z Krakowa to skutek mega siatki i mega promocji Ryana i Easiego.
pawwoj 2018-02-15 08:23   
pawwoj - Profil pawwoj
gość_f2ab9: z Katowic do KRK jest 2x dalej niż do KTW, wiec z tą "prawie taką samą odległością" trochę poleciałeś :)

cóż każdy ma wolny wybór - możesz wsiąść w bus z MDA do KTW i traktować porty wymiennie (podobnie np. ludzie z Kato czasami są zmuszeni dojechać do KRK, WRO czy WAW a np. z POZ do WRO czy TXL - norma), albo wybierać połączenia tylko ze "swojego" lotniska. Każdy ma wybór - mamy wolny rynek:) Tylko proszę mi nie udowadniać, że wszystko powinno latać z KRK bo z Katowic jest tam "niewiele dalej", a Krakowianie będą mieli wygodnie (więc jak rozumiem wtedy wszyscy mają być zadowoleni), bo to już ktoś sobie jaja robi
piorun 2018-02-15 00:58   
piorun - Profil piorun
Podobnie jak 6d5d6 zastanawia mnie to samo. Już od 5 lat latem z KTW a zimą z WAW latam na urlop.Dawniej, czy do Egiptu czy Turcji latałem z KRK i samoloty były zawsze pełne.. Loty do Egiptu były nawet w zimie oferowane przez Alfa Star.Obecnie w zimie od kilku lat jest 0 czarterów z Balic i kilka w lecie do najbardziej popularnych miejsc tzw. pewniaków.W ostatnie lato leciałem na grecką wyspę Samos/ polecam/ i loty były tylko z KTW i WAW w przeciwieństwie na Rodos lub Kretę oferowaną przez wszystkie lotniska w kraju.Z jednym się zgodzę to nie FR SUN wybiera lotniska, tylko zleceniodawca/ biura podróży/ to czynią, tylko czemu szerokim kołem omijają KRK to inna sprawa.Kiedyś znawcy tłumaczyli to małą przepustowością terminalu/ czasy słynnego namiotu/, ale to już dawno przeszłość, a czarterowy regres dalej trwa w KRK. Fajnie , że choć faktycznie parkingi w Pyrzowicach są tanie- za tygodniowy pobyt mojego samochodu zapłaciłem tylko 50zł.
gość_8180e 2018-02-14 21:39   
gość_8180e - Profil gość_8180e
Ze tak zapytam.. czy z polnocnej Polski ludzie nie lataja na wakacje? Gdansk czarterow ma tyle co kot naplakal. Na poludniu nasycenie i konkurencja jest ogromna, a bedzie jeszcze wieksza. Te 300 km roznicy w lotach na poludnie to az taka bariera nie do pokonania ? Czy na Pomorzu taka bieda, ze lata sie tylko na zmywaki?
gość_f2ab9 2018-02-14 21:17   
gość_f2ab9 - Profil gość_f2ab9
pawwoj: Bo z Katowic do Krakowa, jest dużo bliżej niż z Krakowa do Pyrzowic, co więcej z Katowic to Krakowa jest niewiele dalej niż z Katowic do Pyrzowic...
gość_6d5d6 2018-02-14 20:51   
gość_6d5d6 - Profil gość_6d5d6
Zastanawiające jest to pomijanie Balic przez wszelkie możliwe biura podróży. Ja wiem, że lata się tam skąd chce klient, tylko, że taka odpowiedź nic nie wyjaśnia :) Kraków jest drugim największym lotniskiem w Polsce i ucieka kolejnym portom regionalnym niż te go gonią, więc wątpię, żeby chodziło o to, że klienci się nie znajdą, a na pewno nie mniej niż we Wrocławiu czy Poznaniu.
Może chodzi o to, że biura podróży załatwiają potężną bazę klientów w zasięgu Pyrzowic i Krakowa jednym lotniskiem, bo tak im wygodniej i łatwiej zapewnić dojazd busami z Krakowa niż dzielić operacje pomiędzy KRK i KTW? Ludzie z Krakowa przyzwyczaili się, że jeśli na wakacje czarterem, to tylko z Katowic i nie robi im to problemu? A może Krakowian korzystających z biur podróży jest stosunkowo niedużo, bo wolą latać z Balic na własną rękę?
pawwoj 2018-02-14 20:49   
pawwoj - Profil pawwoj
gość_63fa6: to ciekawe, że zawsze uważa się, że z Katowic do KRK można jeździć, ale w druga stronę to dystans nie do pokonania ;)
Na szczęście wysp greckich do zwiedzenia troche masz, zabim będziesz „zmuszony” poszukiwać nowych opcji gdzieś indziej ;)
gość_ae9fc 2018-02-14 19:29   
gość_ae9fc - Profil gość_ae9fc
Swietne kierunki. Zwłaszcza MALAGA. Już jest z Wawy , Wrocka i Krakowa więc pewnie w końcu będzie z Poznania. Mega kierunek! W końcu. Oby została Malaga całoroczna z Poznania... Dzięki Ryanair.
gość_ae0fc 2018-02-14 19:09   
gość_ae0fc - Profil gość_ae0fc
A propos Katowic: zobaczcie listę 100 największych lotnisk w Europie ;-)zobacz link

Są na niej Warszawa, Kraków, Gdańsk i Katowice. Co prawda za Gierka byliśmy 10-tą gospodarką świata, ale teraz też można się poczuć mocarstwowo ;-))

gość_ac16b 2018-02-14 19:06   
gość_ac16b - Profil gość_ac16b
Kolejna dobra wiadomość. Tak jak napisał przedmówca chartery latają z lotnisk gdzie jest zapotrzebowanie biur podróży. To nie jest decyzja linii lotniczej skad chce latać, tylko kontrakt z biurem podróży.
Aires 2018-02-14 19:03   
Aires - Profil Aires
gość_495b2: Mi się wydaje, że z Warszawy Chopina :)
mechanik59 2018-02-14 19:02   
mechanik59 - Profil mechanik59
TUI i Grecos nie mają w ofercie Albanii. Sun & Fun już tak.
adam1987 2018-02-14 18:58   
adam1987 - Profil adam1987
To może zdradzę wam tajemnicę. Linie czarterowe latają na zamówienie biur podróży. Tam gdzie zostaną zamówione i opłacone loty, tam polecą. xD
Najwyraźniej TUI woli oferować wakacje z lotami z Katowic, a nie Krakowa i z Warszawy, a nie Modlina.
gość_19b18 2018-02-14 18:34   
gość_19b18 - Profil gość_19b18
Rozumiem, że wieloletnie doświadczenie kolegi gość_63fa6 w zarządzaniu jedną z największych linii lotniczych na świecie uprawnia go do pouczania szefów Ryanaira, co jest logiczne, a co nie? :D
filipsta1 2018-02-14 18:33   
filipsta1 - Profil filipsta1
Czartery wolą Katowice a nie Kraków. KTW ma więcej wolnych miejsc postojowych, których będzie jeszcze więcej, nie ma ograniczeń jeśli chodzi o latanie w nocy, wiele tańszych długoterminowych parkingów itd. Ryanair po prostu utworzył nową linie i wybrał na bazy największe polskie lotniska jeśli chodzi o ruch czarterowy.
gość_495b2 2018-02-14 18:29   
gość_495b2 - Profil gość_495b2
Warszawa to WAW czy WMI?
gość_63fa6 2018-02-14 17:34   
gość_63fa6 - Profil gość_63fa6
To jest absolutnie nielogiczne, aby tworzyć nową bazę zamiast wykorzystywać potężne bazy istniejące (jak Kraków, gdzie byliby bardzo konkurencyjni na tle słabej bazy charterowej).
No cóż, dalej będę latać na greckie wyspy, bo z nikad inąd latać mi jest po prostu niewygodnie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy