Ryanair zamyka trasy z Warszawy do Gdańska i Wrocławia

Ryanair zamyka trasy z Warszawy do Gdańska i Wrocławia Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, Ryanair zawiesi loty z Warszawy do Wrocławia i Gdańska z końcem marca przyszłego roku.Jak informuje portal Fly4Free.pl powodem decyzji Ryanaira jest alokacja stanowisk, z powodu której tania linia ma trudności z wykonywaniem operacji lotniczych. Wcześniejszy skargi do PPL, tylko trochę przybliżyły pozycję samolotów Ryanaira...
14/09/2017 10:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_d02ad 2017-09-14 14:18   
gość_d02ad - Profil gość_d02ad
pan Komorek to chyba nigdy na lotnisku Chopina nie był... Maksymalnie dojazd z gate do stanowisk najbardziej oddalonych na Cargo: 64, 65, 66 zajmuje jakieś 10 minut. Poza tym nikt nie broni Ryanairowi zapłacić więcej i mieć gwarantowane stanowisko pod rękawem jak EK, LH, AF, KL itd. Oprócz Ryanaira jest dużo linii, które wykonują operacje ze stanowisk odddalonych i dlaczego akurat Ryanair ma mieć stanowiska blisko terminala a inne linie dalej od terminala ?
gość_ec29c 2017-09-14 14:10   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@pengos

Po budowie CPL lotnisko LOT-u (CPL) i Ryana (Modlin) będzie mniej więcej tak samo oddalone i koszt przejazdu taksówką będzie zbliżony (100 - 150 zł).

A Ryan mając 7 mln tanie lotnisko mógłby wygrać z LOT-em na każdej trasie.

Z naszego punktu widzenia problem jest taki, że rozbudowa Modlina o 4 mln to 60 mln zł. Czyli 15 zł na pasażera.

A koszt CPL-u to 30 mld, czyli byłoby 600 zł na pasażera gdyby było 50 mln. A prawdopodobnie będzie około 20 mln czyli 3 000 zł na pasażera.

Niestety, ale podczas poszukiwania inwestora dla LOT-u Chińczycy zaproponowali CPL (po czym Air China zawarł umowę JV z Lufą). Ale idea CPL pozostała. Niestety.
gość_d44a1 2017-09-14 14:03   
gość_d44a1 - Profil gość_d44a1
Latam z Wrocławia do Warszawy co miesiąc. Byłem zachwycony możliwością lotu za 21 zł a i za 7 raz poleciałem. Szkoda.....
gość_fca48 2017-09-14 13:48   
gość_fca48 - Profil gość_fca48
Polska już miała swoje tanie linie - wyszło jak zawsze...
pengos 2017-09-14 13:38   
pengos - Profil pengos
@gość_2d25c: w Modlinie są problemy, bo dobra zmiana za wszelką cenę prze do stworzenia idiotyzmu pt. CPL - i robi to przy pomocy swoich udziałowców w Modlinie.
gość_87f56 2017-09-14 13:36   
gość_87f56 - Profil gość_87f56
Mnie najbardziej bawią takie komentarze, że trasy nierentowne, że nie ma potencjału w Gdańsku albo we Wrocławiu. Wiadomo kto to pisze, bo przecież nie Krakusy - nie muszą leczyć kompleksów i nie Radom, bo to nie ta liga. Powtarzajcie sobie tak dalej i patrzcie na swoją zimową zapaść i stabilny rozwój w GDN i WRO.
marcowy 2017-09-14 13:21   
marcowy - Profil marcowy
gość_fe806: tobie może nie ale 0,6 mln pasażerom jak najbardziej. Ale "ja nie latam byle kim więc fora ze dwora".
gość_2d25c 2017-09-14 13:12   
gość_2d25c - Profil gość_2d25c
Kolejny przykład na to jak dobra zmiana wspiera niedoszłego bankruta, czyli LOT. Tymczasem prasa donosi, że lotnisku w Modlinie grozi zamknięcie gdyż konieczny jest remont dróg dojazdowych, podczas kiedy PPL jak współwłaściciel to blokuje. Przypadek ?
gość_ad088 2017-09-14 13:09   
gość_ad088 - Profil gość_ad088
Rumunia ma tanią linię-jest to Blue Air ,maleńka i biedna Mołdawia ma tanią linię FlyOne a 38 milionowa Polska ma pretensje-to do Irlandczyków,to do Węgrów zamiast do siebie.
gość_bba5b 2017-09-14 12:41   
gość_bba5b - Profil gość_bba5b
To "won do Modlina" poniekąd rozumiem. Miałem okazje lecieć dwa tygodnie temu FR do Gdańska. Boarding był nietypowo, nie z gejtu na parterze, ale na poziomie większości gejtow i to mniej wiecej w środku lotniska (31 lub 29 chyba). W trakcie boardingu pasażerów zawrócono i poinformowano o opóźnieniu - pewnie coś było nie tak w samolocie, bo z Gdańska przyleciał nawet przed czasem. Ponieważ nie zdążyli wpuścić zbyt wielu pasażerów do autobusu, to przed gejtem stał tasiemiec. Co zrobił tasiemiec gdy podano info, ze odlot bedzie opóźniony i kolejna informacja za pół godziny (ostatecznie opóźnienie wyniosło godzinę)? Rozsiadł się na podłodze tam gdzie stał, blokując przejście innym ludziom. Oczywiście dookoła pełno krzeseł, na których mozna normalnie usiąść i poczekać, ale po co, skoro mozna rozłożyć koczowisko na podłodze... No i właśnie widząc takie zachowania rozumiem to "won"...
gość_0d65d 2017-09-14 12:34   
gość_0d65d - Profil gość_0d65d
Nie jesli masz tzw droge bez mozliwosci wyprzedzania i mula przed soba podrozujacego z V=10km/h jak dobrze w tyl zawieje. Sama firma handlingowa spr i zgodnie z panujacymi tam ograniczeniami predkosci zajmuje to ok 12 min. A FR zamyka gate 10 minn przed odlotem, wiec potrzeba czasu na dowiezenie pasazera i boarding. Prezes PPL zpomnial ze podpisujac umowe z FR, Ci drudzy jasno okreslaja dlugosc czasu na ziemi.
gość_f6474 2017-09-14 12:30   
gość_f6474 - Profil gość_f6474
ZRH: bo to nie chodzi o to ile naprawdę czasu trwa wymiana pasażerów, ważne żeby ponarzekać i popluć jadem...
gość_f6474 2017-09-14 12:29   
gość_f6474 - Profil gość_f6474
Pytanie jak oni faktycznie wychodzą na tych lotach finansowo, ale myślę, że nienajgorzej. Problem zapewne w tym, że zniżki za uruchomienie nowych połączeń się skończyły i trzeba jakoś poszantażować lotnisko, żeby może czegoś dorzuciło. Zdarzyło mi się kilka razy lecieć FR do GDN i WRO, i za każdym razem było to samo - jeden autobus stoi pełen ludzi i czeka na drugi, dopiero wtedy personel pokładowy otwiera wejście na pokład - to wina lotniska??? A pozycje ich samolotów jakoś specjalnie między sobą się nie różniły, były mniej więcej tak samo daleko. Skarga na złe traktowanie - śmiechu warte. "Plosę pani, a on mnie bije!" Jeśli połączenia krajowe z WAW okazały się finansową porażką, to zapewne już nie wrócą, albo będą w okrojonej wersji (rzekomo z winy lotniska), natomiast jeśli za jakiś czas okaże się, że jednak wszystko wróci do normy, to będzie najlepszy dowód na to, że po raz kolejny była to znan zagrywka PR-owa FR. A co do konkurencji na krajówkach - nie wiem gdzie ona niby była. Samoloty Lotu latają coraz bardziej wypełnione i to przy znacznie większych cenach. Kilka dni temu wracałem z WRO, LOT za ponad 400 zł i samolot wypełniony w 75%, FR lecący 10 minut później (teoretycznie, bo de facto z 30-minutowym opóźnieniem) i bilety po ok. 140 zł - czyli jakoś mimo wszystko nie bardzo z tą konkurencją, jesli już to ewentualnie konkurencja z PKP.
pengos 2017-09-14 12:29   
pengos - Profil pengos
@gość_5423b: z tym "won do Modlina" - latanie po kraju z Modlina jest praktycznie pozbawione sensu...
gość_ae87a 2017-09-14 12:28   
gość_ae87a - Profil gość_ae87a
pawwoj; politykę zostaw dla siebie. to że jesteś anty PiS nie wszystkich interesuje szczególnie na tym portalu.
ZRH 2017-09-14 12:28   
ZRH - Profil ZRH
Wszystko wszystkim, ale 20 minut jazdy autobusem to chyba 3 okrążenia wkoło lotniska robi. Na FRA autobus jedzie max. 10-15 minut w najbardziej oddalone miejsca postojowe. A wydaje mi się czy FRA jest minimalnie większy od WAW :D
gość_fe806 2017-09-14 12:27   
gość_fe806 - Profil gość_fe806
pawwoj- zdziwisz się, ale ja też często latam, ale staram się unikać firm, które wykorzystują każdą sytuację żeby zarobić. Najpierw rozdzielanie pasażerów razem podróżujących, później inne dziwne akcje. Nie będzie mi ich brakowało na LCH.
gość_fede1 2017-09-14 12:19   
gość_fede1 - Profil gość_fede1
Radom czeka...
pawwoj 2017-09-14 12:12   
pawwoj - Profil pawwoj
Uwielbiam takich pseudo asów jak gość_fe806: "Nie potrzebujemy takiego szajsu na lotnisku Chopina"... no błagam... a to co mówi FR to prawda - kiedyś ich samoloty stawiane były normalnie na przeciwko terminala (takie "ukośne" stanowisko oddalone - przepraszam, nie znam numeru tego stanowiska), a od kilku miesięcy stoją bardzo daleko, jak to się mówi "pod płotem" i rzeczywiście wygląda to na wywalanie przewoźnika i jego pasażerów z lotniska. Mam nadzieję, że skarga do komisji pomoże. Sam często korzystam z usług LO i cieszę się z ich rozwoju, ale lubię mieć wybór i nie chcę być uszczęśliwiany na siłę (z krajówek FR też korzystam). Życie w PiSlandzie zaczyna mnie naprawdę wkur...ać! Skoro Pendolino do Wrocławia (pomijaąc jego cenę) ma, według pogłosek, jeździć tylko raz dziennie to Wrocław zostanie odcięty od sprawnego (i niedrogiego) połączenia ze stolicą. Masakra. PiSowski protekcjonizm nie zna granic. FR wywalą stanowiskami, a W6 godzinami lotów i po kłopocie. Rzygać się chce...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy