×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pięć technologii przyszłości w samolotach


Lotnictwo to jedna z najbardziej innowacyjnych, a równocześnie technologicznie wymagających branży. Nic więc dziwnego, że to w niej pojawiają się najciekawsze nowinki. Przedstawiamy pięć technologii, które mogą wkrótce zmienić sposób podróżowania.

10/09/2017 16:30
<>

gość_8e049 - Profil
gość_8e049
  

gość_83076 - Profil
gość_83076
  
Zmiany w samolotach i transporcie lotniczym będą podyktowane nie tylko zmianami w technologii lotniczej ale zmianami w transporcie ogólnie. Jeśli np. dojdzie do powstania połączeń Hyperloop to latanie na krótkich a może i średnich dystansach przestanie się opłacać. Automatycznie samoloty z przeznaczeniem na takie trasy wyjdą z użytku a to może doprowadzić do upadku mały i średnich lotnisk i dominacji mega hubs obsługującymi głównie połączenia międzykontynentalne. A to z kolei będzie faworyzować duże samoloty typy B747 lub A380 któremu obecnie nie wróży się nic dobrego. Może to również doprowadzić do powstanie jeszcze większy samolotów takich jak eksperymentalny obecnie X-48 tzw. Blended wing body (BWB). Ale to w dużej mierze zależy od tego jak szybko będziemy się poruszać po lądzie. I w tym momencie trudno się dziwić Boeingowi że się zastanawia czy jest sens budować następcę 757 bo wiadomo że to kosztuje dziesiątki miliardów $ i trwa niejednokrotnie dekadę albo i lepiej.
11/09/2017 07:00  

<>

Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie