Gość Pasażera: John Hurley (Ryanair)

Gość Pasażera: John Hurley (Ryanair) Ryanair uchodzi za jedną z najbardziej innowacyjnych linii lotniczych na świecie. W rozmowie z Dominikiem Sipinskim z Pasazer.com John Hurley, członek zarządu Ryanaira ds. technologicznych, podkreśla, że dla przewoźnika wdrażanie nowych rozwiązań jest bardzo ważne. Dzięki temu linia chce stać się "Amazonem podróży" - oferować nie tylko bilety lotnicze, ale też mnóstwo...
23/08/2017 17:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_0d5f4 2017-08-29 15:45   
gość_0d5f4 - Profil gość_0d5f4
Tylko po co ta bezkrytyczna kalka z angielskiego? W języku polskim jest to pas lub taśma bagażowa, na karuzeli to dzieci w lunaparku jeżdżą...
pengos 2017-08-29 15:25   
pengos - Profil pengos
Często też ludzie nie mają po prostu ochoty powierzać bagażu służbom lotniskowym - żeby nie został zniszczony. Ale fakt, bagaż podręczny to przede wszystkim metoda na wygodne i sprawne opuszczenie lotniska. Swoją drogą, raz mi się zdarzyło że zaginął mi bagaż podręczny oddany do luku - ot, po prostu ktoś był przekonany że to jego i zabrał... Szczęśliwie udało się szybko złapać tę osobę (bo zostawiła swoją walizkę) na telefonie i po godzinie miałem już swój bagaż. Ale od tego czasu pilnuję, by być przy karuzeli zanim ją uruchomią.
gość_e9e99 2017-08-29 14:00   
gość_e9e99 - Profil gość_e9e99
Dla kogo żaden problem, to żaden problem, zabierając walizkę na pokład mozna od razu z nią wysiąść i wyjsć z lotniska, oddając ja do łuku trzeba czekać aż oddadzą. Wbrew pozorom bagaż podręczny to nie jest dla wielu osób kwestia dodatkowych opłat, ale głownie uproszczenia sobie przejścia przez lotnisko i oszczędność czasu.
marcowy 2017-08-29 13:17   
marcowy - Profil marcowy
Czasami nie masz ochoty ani czasu na niego czekać :) ale, ale wiadomośc z ostatniej chwili kupiłem dwa bilety na trasie PMO-BGY. Wszystko super... tylko to miały być bilety do Pizy. Za dwa euro od biletu zmienili mi rezerwację. No byłem w szoku :)
gość_9becc 2017-08-29 10:47   
gość_9becc - Profil gość_9becc
Jak idą do luku za free to żaden problem, trzeba tylko zadbać żeby nie było tam nic kruchego.
marcowy 2017-08-29 10:23   
marcowy - Profil marcowy
Własnie wymyślili nowy sposób na zarabianie - obligatoryjnie bagaże od 90 pasażera idą do luku :) jeszcze kilka miesięcy temu nie zwaracali na to uwagi ale idzie nowa jakość. Chcesz walizkę na pokładzie - kup priorytet. Moje ostatnie dwa loty GDN-WAW-GDN - nie było dyskusji ew można było oderwać zawieszkę ;)
robert13 2017-08-25 11:14   
robert13 - Profil robert13
gosc_a5099 i edeq
dokładnie macie obaj rację. myśle że jest duże prawdopodobieństwo że to zmienią bo bałagan podczas boardingu był na całego...
gość_a5099 2017-08-24 11:31   
gość_a5099 - Profil gość_a5099
Co do tego rozsadzania to za chwilę Ryan pójdzie po rozum do głowy i sam przywróci sadzanie jednej rezerwacji w grupie. Na moim ostatnim locie była straszna masakra z tym przesadzaniem. Osoby które zostały rozdzielone zajmowały miejsca i ta w grupie. Inni się denerwowali. Generalnie powoduje to tylko opóźnienia w boardingu i kłopoty dla załogi bo musi przesadzać ludzi.
edeq 2017-08-24 11:24   
edeq - Profil edeq
Działa to już dość długo. I rzeczywiście tak jest. Niestety jest to w pełni zgodne z ich regulaminem. Jednak ludzie bardzo się przesiadają jeśli zostaliśmy rozsadzeni w miarę blisko :)
robert13 2017-08-24 10:39   
robert13 - Profil robert13
Uwaga co do przydzielania miejsc: do wiosny 2017 było "normalnie" ale już w wakacje zauważyłem nowość - jeżeli leca 2 a nawet 5 osób razem system Ryanair proponuje za opłata dodatkowa posadzić osoby obok siebie. Jezeli nie chcesz dopłacić wszystkie osoby rozsadza, sadzając tylko, lub głównie na midle-seat, OCZYWIŚCIE WSZYSCY OSOBNO rozrzuceni po całej kabinie!!!!!!
Myślę że to WREDNA" metoda i praktyka. Sprawdzone w dniach 2 i 16.08 na trasie KRK-ALC-KRK kiedy podróżowaliśmy w pięć osób na jednej rezerwacji
Wydaje mi się że ta nowość w Ryanair należy do tych, gdy opisywano (żartując) że jeżeli bedzie możliwość (techniczna, bezpieczeństwo) to będą miejsca stojące albo płatne toalety.
Myślę że przesadzają............
marcowy 2017-08-24 09:40   
marcowy - Profil marcowy
gość_5732a: masz możliwość odprawy bodajże 30 dni przed wylotem , mało ?
gość_79e10 2017-08-24 08:38   
gość_79e10 - Profil gość_79e10
" Gdy ktoś będzie leciał do domu, nie zaproponujemy im hotelu" ale już wyższą cenę tak.. uroki profilowania...
gość_5732a 2017-08-23 23:44   
gość_5732a - Profil gość_5732a
Przebrnąłem przez artykuł.
Te rzekome innowacje nie mają znaczenia dla klienta, który z najbliższego lotniska ma do dyspozycji kilka-kilkanaście kierunków z częstotliwością zazwyczaj 1-2 x na tydzień. Owszem - opcja z przesiadkami jest ciekawa, bo zwiększa ilość połączeń, ale co z tego, skoro z najbliższego lotniska nie latają samoloty ani do Rzymu ani do Bergamo.

A to, czego by klient oczekiwał, to np. możliwość wcześniejszej odprawy na lot powrotny, którą można by robić razem z odprawą na lot TAM.
gość_7d674 2017-08-23 18:27   
gość_7d674 - Profil gość_7d674
"uzgodnienie systemów sprzedażowych" - taka drobna dygresja... systemów informatycznych się nie uzgadnia tylko się je integruje, uzgadniać można interfejsy służące integracji ;-)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy