LOT: Debiut Astany z poślizgiem

LOT: Debiut Astany z poślizgiem Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika inauguracyjny rejs na nowej trasie do Kazachstanu przesunięty został z 8 na 29 maja b.r. Polskie linie nie podały na razie powodów tej decyzji. Oferowane cztery razy w tygodniu połączenie mają obsługiwać boeingi 737-800NG. Wyloty z Warszawy do Astany przewidziano w poniedziałki, środy, piątki i...
08/04/2017 15:04   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_cba8c 2017-04-15 10:12   
gość_cba8c - Profil gość_cba8c
Tłumaczę, dlaczego serwus LH w moim przypadku był lepszy:
LH - odwołanie rejsu i od razu propozycja LH przelotu w tych samych datach; ale przesiadki było trochę długie, więc wyszukałem inne połączenia i wystarczył jeden mail z propozycją zmiany i po dwóch godzinach miałem nowy bilet
LO - odwołanie rejsu i ich zmiana wylotu o ponad 24 godziny później; bez problemu można było znaleźć połączenia zapewniające podróż w zbliżonych godzinnych; mail z LOTu z propozycją; odpowiedź, że nie wyrażają zgody; telefon i ta sama gadka, że nie zmienią mi rezerwacji, bo to nie ich problem, że przylecę później; ewentualnie mogę zrezygnować i oddadzą mi cenę biletu; a więc urlop skrócony o ponad jeden dzień, przepadł jeden nocleg i pojawiły się dodatkowe koszty związane ze zmianą rezerwacji samochodu.
Jak dla mnie różnica w podejściu do klienta ewidentna.
cani 2017-04-12 15:56   
cani - Profil cani
gość_541fa - ostro Ci się w bani instalacja przegrzała!
gość_541fa 2017-04-11 18:28   
gość_541fa - Profil gość_541fa
bilet można zmienić na LH (rejsy 3 x w tygodniu) pod warunkiem ,że dolot do FRA będzie metalem LOTu a LH będzie miała odpowiednią klasę rezerwacyjną dla klasy zastosowanej w bilecie pax... to jedyne co obecnie LO przewiduje...
generalnie nie rozumiem po co to oferują bo zgodnie z przepisami IATA (i chyba tak samo jest z przaśnymi wytycznymi UE) jeśli anulacja jest ponad 2 tygodnie przed wylotem to nie muszą nikomu proponować nic poza zwrotem... nie przejmowałbym się na ich miejscu nawet nagłośnieniem. Paxy ważne kupią sobie inne bilety, bydłem i tak się nikt nie przejmuje bo bydło kieruje się ceną więc lojalność = 0
gość_4636e 2017-04-10 19:59   
gość_4636e - Profil gość_4636e
Czyżby się szykowała powtórka z "Nabici w Hanoi" ? Kilka lat temu LOT nagle zawiesił rejsy do Hanoi i długo, bardzo długo stał na stanowisku, ze tylko zwrot kasy za bilet się należy. Dopiero po nagłośnieniu sprawy w mediach, necie, a chyba zwłaszcza na FB zaczęli zamieniać bilety na rejsy innych przewoźników w datach bliskich pierwotnie planowanym
gość_8476e 2017-04-10 16:42   
gość_8476e - Profil gość_8476e
Narazie nikt z pasazerow nie zostal poinformowany o zmianach ....jedynie bilety bezposrednie zniknely z systemow, wiec kazdy z nas czeka. Mnie rowniez nie urzadza zmiana terminu, ani zwrot pieniedzy. Zmiana na LH czy Aeroflot - jak najbardziej wchodzi w gre. Mysle, ze do kazdej sprawy LOT bedzie indywidualnie podchodzli ....miejmy nadzieje tylko, ze z korzyscia dla pasazera.
cani 2017-04-10 16:05   
cani - Profil cani
@gość_1d3a7 - 'Myslę, że dużą część tych, którzy kupili bilet w SŚ zmiana terminu będzie urządzać.'. Powiem tak, nie, nie będzie urządzać, gdyż już zostały wykupione i opłacone bilety lotnicze wewnątrz Kazachstanu oraz hotele na miejscu.
gość_df5a8 2017-04-10 15:57   
gość_df5a8 - Profil gość_df5a8
A dlaczego pasazerowie ktorzy zakupi bilety w SŚ mają byc traktowani oddzielnie? Przepisy działają tak samo i cena za jaką ktoś zakupił dany bilet nie ma znaczenia a przynajmniej nie powinna mieć
gość_1d3a7 2017-04-10 14:20   
gość_1d3a7 - Profil gość_1d3a7
A ja mam doświadczeni z LOT mega odmienne. Za każdym razem jak odwoływali połączenie dostałem możliwość zwrotu ceny, przebookowania na inną linię (najczęściej LH) lub zmiana terminu. Myslę, że dużą część tych, którzy kupili bilet w SŚ zmiana terminu bedzie urządzać.
O jakim dodatkowym Dreamlinerze mowa? Ja to zawsze myślałem, że czartery zimą są dlatego że rozkład zimowy ma mniej rotacji i dzieki czarterom Drimki nie stoją na lotnisku. W sezonie letnim dochodzą dodatkowe rotacje i flota jest w pełni wykorzystana nawet bez czarterów. A tu widzę cały czas żyłem w błędzie i LOT ma jednak rezerwowe samoloty....
cani 2017-04-10 12:41   
cani - Profil cani
@gość_743f8 - no ja także w tym terminie mam lot do TSE i na razie cisza ze strony LO. Wierzę jednak mocno, że LOT stanie na głowie i zapewni mi przelot do Kazachstanu.
gość_743f8 2017-04-10 12:12   
gość_743f8 - Profil gość_743f8
Kazdy widze, ze co innego pisze. Ciekawy jestem bardziej jak to bedzie w praktyce - LOT po pierwsze jeszcze nie poinformował swoich pasazerow, ktorzy mieli w tym terminie przelot. Musi zrobic to maksymalnie do dwoch tygodni przed wylotem - bo inaczej nalezec sie bedzie jeszcze odszkodowanie w kwocie 400 lub 600 euro ( nie orientuje sie dokladnie ile km jest z WAW/TSE ). Wiekszosc zapewne pasazerow ma juz oplacone jakies atrakcje na miejscu, oraz ma juz jakies plany. Mnie osobiscie np nie urzadza zwrot pieniedzy ani zmiana terminu, ale znajac LOT wypnie sie na to i powie ze skoro bilet byl kupiony w szalonej srodzie w promocyjnej cenie ( ok 630 zl na osobe ) to ze nie moze przebookowac na LH czy Aeroflot. Swoja droga LOT ma problem - bo sa to 3 tyg - mniej wiecej maja zakladam po 100 biletow na lot sprzedanych co daje na tydzien 400 miejsc w kazda ze stron. Czyli ok 800 miejsc na tydzien ....czyli ok 2100 miejsc na 3 tygodnie....i tyle pasazerow bedzie mialo problem. Wydaje mi sie, ze LOT dysponuje Dreamlinerem zapasowym, ktorym moglby zrealizowac te polaczenia bez problemu ( odeszly w tej chwili Kuba, Meksyk, BKK, Bali i inne kierunki czarterowe ). Ciekawy jeszcze jestem bo bilet kupowalem przez OPODO. Czy OPODO bedzie sie ze mna kontaktowal czy bezposrednio LOT? Pozdrawiam i juz sie denerwuje i wspolczuje tak samo innym pasazerom, co zakupili bilety na maj do Astany - bo znajac zycie tak jak ktos napisal - i moge to rowniez potwierdzic z praktyki - LOT nie pojdzie na reke pasazerom - tak jak by to zrobila LH.
jjemiolo 2017-04-10 02:41   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Z punktu widzenia wizerunku jest to powazny uszczerbek, zwlaszcza na rynku kazachskim jak tez wszedzie tam gdzie LO promowal sie jako trazytowa alternatywa do/z TSE. Malo prawdopodobne ze LO dowiedzial sie ze 738 nie doleca na czas na trzy tygodnie przez data uruchomienis trasy. Ktos zachlapal. Powazna fima probowalaby znalezc zastepcza maszyne by zapewnic obsluge tych co zakupili juz bilety. Odwolac loty jest latwo ale czy tanio?
gość_bda21 2017-04-09 19:37   
gość_bda21 - Profil gość_bda21
Lufa lepsza od LOT dlatego, że co polskie to jest beee, a co zachodnie to jest OK :-) mam nadzieję, że wytłumaczyłem wystarczająco dosadnie :-)
gość_7f925 2017-04-09 14:23   
gość_7f925 - Profil gość_7f925
Nie rozumiem dlaczego Lufthansa ma byc lepsza od PLL LOT.
Rezerwujac polish LOT lot do Bejrutu otrzymalem :
-zmiana terminu
-zwrot calej kwoty
-w tym samym terminie ale z przesiadka we Frankfurcie
Poniewaz zalezalo mi na terminie to wybralem przez FRA.
W tym momencie nie rozumiem dlaczego LH-serwis ma byc lepszy ?
gość_cba8c 2017-04-09 11:33   
gość_cba8c - Profil gość_cba8c
Może i ma obowiązek, ale moje doświadczenia z LOT są odwrotne. Jak nie pasuje nowy termin, to proponują tylko zwrot pieniędzy, bo wg nich poinformowali z wyprzedzeniem większym niż 2 tygodnie. A ULC, po pół roku i już po dacie wylotu przychylił się do stanowiska PLL LOT.
LOT także odmawia zwrotu kosztów wynikających ze zmienionych dat podróży (rezerwacje hoteli, samochodów itp.).
Ale już np. Lufthansa bez problemów zapewniła mi w podobnej sytuacji inne połączenie w pierwotnych datach.
gość_9bf63 2017-04-09 09:57   
gość_9bf63 - Profil gość_9bf63
Tak, przewoznika ma obowiazek zapewnic Ci przelot w tym samym terminie.
gość_743f8 2017-04-08 22:30   
gość_743f8 - Profil gość_743f8
Co przysługuje pasażerowi, który jednak chce lecieć w wybranym przez siebie terminie? Ze względu na opłacone bilety lotnicze oraz kolejowe wewnątrz kraju oraz hotele ? Lot ma obowiązek zapewnić loty w danym terminie innymi liniami lotniczymi?
gość_626e0 2017-04-08 21:46   
gość_626e0 - Profil gość_626e0
Inauguracja rejsów do Astany jest przesunięta ze względu na opóźnienie dostaw pierwszych B737-800.. Ale tego jako powód LOT nie poda.
gość_5a5f6 2017-04-08 18:08   
gość_5a5f6 - Profil gość_5a5f6
21 dni to 3 tygodnie :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy