Sok pomidorowy hitem przestworzy

Sok pomidorowy hitem przestworzy Nie tylko sok pomidorowy, ale także inne napoje i potrawy na podstawie tego warzywa cieszą się największą popularnością na pokładzie samolotów. Na podstawie statystyk, Lufthansa oszacowała, że sok pomidorowy jest zamawiany na pokładzie tak często jak piwo, które bije rekordy popularności u niemieckiego przewoźnika. W ankiecie przeprowadzonej przez portal...
28/05/2016 19:18   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_c0495 2016-06-02 23:40   
gość_c0495 - Profil gość_c0495
czy na kacu, czy bez kaca, uwielbiam sok pomidorowy w samolocie.
Najczesciej pije go w LH, posolony i wsypuje saszetke grubego pieprzu.
Smak cudowny, a rzeczbsama w sobie to taki moj maly rytual, ktory po prostu nalezy do przelotu :-)
gość_b01a2 2016-06-02 20:55   
gość_b01a2 - Profil gość_b01a2
TAka prawda, ja zawsze jak latam pije sok pomidorowy, a w ciagu roku "na ziemi" w ogole
gość_5eaf2 2016-05-31 11:31   
gość_5eaf2 - Profil gość_5eaf2
Bloody Mary - cała tajemnica popularności tego soku. :-)
marcowy 2016-05-30 09:26   
marcowy - Profil marcowy
U mnie też to się sprawdza - sok pomidorowy którego w ogóle nie pije w samolocie jest moim "pierwszym" wyborem.
malin 2016-05-30 09:19   
malin - Profil malin
W moim przypadku się zgadza. Ja też w samolocie często zamawiam pomidorowy. Ale nie przemawia do mnie tłumaczenie o smaku, przecież jak zamawiam, to nie wiem czy w przestworzach będzie smakował bardziej czy mniej umami. Już prędzej jakaś chęć wewnętrzna zamówienia czegoś "zdrowego" czyli może chęć poprawienia sobie samopoczucia. Porównanie z kacem jak najbardziej trafne, tzn nawet jak człowiek nie leci na kacu, to objawy w samolocie może mieć podobne (ból głowy np. po starcie) i wtedy może to tak działać.
usuniety 2016-05-30 09:18   
usuniety - Profil usuniety
Marcowy, dzięki za wyjaśnienia, a gość_7ee5b dzięki za czujność :)
marcowy 2016-05-30 08:52   
marcowy - Profil marcowy
dokładnie mówiąc: na wysokości przelotowej ciśnienie jest większe od otoczenia ale mniejsze niz na ziemi :) Czyli symulując na ziemi trzeba zmiejszyć a w samolocie na przelotowej utrzymywać nadciśnienei :)
usuniety 2016-05-30 05:07   
usuniety - Profil usuniety
@gość_7ee5b - Zawsze wydawało mi się, że w hermetyzowanej kabinie ciśnienie jest zwiększane, ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i możliwe, że zapędziłem się na tereny niewiedzy. Napiszę więc w ten sposób - regulowano ciśnienie do warunków odpowiadających warunkom na wysokości przelotowej.
gość_7ee5b 2016-05-29 20:26   
gość_7ee5b - Profil gość_7ee5b
Chyba zmniejszano ciśnienie...
usuniety 2016-05-29 13:47   
usuniety - Profil usuniety
Faktycznie, tak jak napisał nokturn LH ma bardzo dobry sok pomidorowy, wystarczy porównać choćby do wodnistego odpowiednika w KLM. Ja sam jestem przykładem osoby, która na ziemi nie tknie soku pomidorowego, za to wybieram ten napój podczas lotu.

Nie wiedziałem, że zmiana odczuwania smaku wiąże się z hałasem silników, zawsze wydawało mi się, że to wpływ zmiany ciśnienia. Wiem, że kilka lat temu LH prowadziła badania nad tym jak zmienia się odbieranie smaków w powietrzu - w tym celu ankietowano testerów, którzy przebywali w specjalnie do tego przeznaczonym dawnym Airbusie A300, w którym zwiększano ciśnienie do warunków odpowiadających warunkom na wysokości przelotowej.
lysypiotr76 2016-05-29 13:44   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Makswarych - Pasazer.com ma trochę spóźniony zapłon. Wiele tematów na innych portalach już jest a tu czasami z 2-3 dniowym opóźnieniem. Powodu nie znam.
gość_9aae9 2016-05-29 13:41   
gość_9aae9 - Profil gość_9aae9
Ja jakoś średnio przepadam za sokiem pomidorowym, zarówno na ziemi jak i w powietrzu. W samolocie jakoś zawsze wolę herbatę/ Ice-tea, Colę czy wodę. Więc ta reguła działa chyba tylko w niektórych przypadkach.
Makswarych 2016-05-29 12:30   
Makswarych - Profil Makswarych
Fascynujący artykuł... Mogę Wam pomóc jeszcze jakieś tematy dać kiedy nie macie co napisać "Prince Polo hitem w LOT-cie" "Zwiększająca się liczba zamawiających Big Mac na stołecznym lotnisku" "Newsweek liderem wśród gazet kupowanych w Duty Free w KRK" Nie ma za co :) Teraz dostaniemy więcej super artykułów jak ten, czekamy z niecierpliwością
nokturn 2016-05-29 09:43   
nokturn - Profil nokturn
Z reguly prosze o sok pomidorowy z bardzo prozaicznego powodu. Nie chce napisac ze zawsze lece na kacu, ale prawie zawsze jest to stan wymagajacy uzupelnienia potasu. LH ma bardzo dobry sok pomidorowy, troche pikantny, gesty, do tego podwojny pieprz i jest niebo w gebie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy