Od dziś nowy rozkład na kolei

Od dziś nowy rozkład na kolei 13 grudnia rozkład kolejowy zmienia się w większości państw świata - tę datę wyznaczył Międzynarodowy Związek Kolei (UIC). PKP Intercity, największy przewoźnik dalekobieżny, zaoferuje pasażerom aż 365 różnych połączeń, czyli o 63 więcej niż w obecnym rozkładzie. Planowana praca przewozowa wyniesie 57 mln pociągokilometrów - to najwięcej w historii spółki.Składy...
13/12/2015 07:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_b4234 2015-12-14 14:46   
gość_b4234 - Profil gość_b4234
Strategicznym przystankiem dla Pendolino jest Zawiercie.
gość_9ece2 2015-12-14 13:38   
gość_9ece2 - Profil gość_9ece2
mietek: Raczej nie chce mi się wierzyć, żeby nie było Słonecznego- zresztą coś niedawno czytałem że będzie. Ponadto KM ma jeździć do Krakowa :D

Jeśli chodzi o KD w pierwszym dniu, to w moim przypadku: szynobus (nówka z Pesy) na trasie Kłodzko- Wałbrzych na każdej stacji stał długo po zamknięciu drzwi (nie wiem, czy z przyzwyczajenia do starego modelu za każdym razem maszynista coś mylił, czy co...) dzięki czemu dojechał spóźniony, pociąg z Wałbrzycha do Wrocka przepchany i spóźniony 10 min. IC w drugą stronę 80 min. obsuwy. Ogólnie zaczęło się ciekawie...

Ale przynajmniej rozkład, który w pełni mi odpowiada ;)
LUZzik 2015-12-14 10:47   
LUZzik - Profil LUZzik
Banan86: zejdź na ziemię. Takie połączenia miałyby sens tylko wówczas gdyby przy Dw. Gł. PKP funkcjonowało zintegrowane centrum komunikacyjne oraz jeden bilet aglomeracyjny. Na pierwsze możemy liczyć za jakieś 3-4 lata. To drugie mogłoby funkcjonwac już teraz, ale… "niedasię". Zimą połączenie LUZ- Lublin Główny tylko 3x / dobę. Od wiosny planowana jest korekta rozkładu.
gość_96877 2015-12-14 10:06   
gość_96877 - Profil gość_96877
banan86: dobre :) Patrząc na plan Lublina można pomarzyć ;) Widzisz, problem Lublina polega na tym, że większość torów przebiega przez dzielnice przemysłowe. Z Twojej listy życzeń zrealizowana zostanie tylko jedna pozycja: Lublin Granitowa (a konkretnie Lublin Zachód). Motycz - z całym szacunkiem do mieszkańców, to podlubelska wioska. Lepiej byłoby przedłużyć trasę pociągów z Dęblina do stacji Lublin Airport. Pasażerowie z Dęblina, Puław i Nałęczowa mieliby lepsze połączenie z lotniskiem
banan86 2015-12-14 09:50   
banan86 - Profil banan86
Połączenie z Lublin Airport do Lublina powinno być połączeniem aglomeracyjnym na zasadzie lotnisko-Świdnik-Lublin Północ-Lublin Główny - Lublin Nadbystrzycka - Lublin Filaretów - Lublin Granitowa - Motycz z taktem co pół godziny (w godzinach szczytu co 15 minut)
mietek 2015-12-14 09:26   
mietek - Profil mietek
Koleje Mazowieckie coraz bedziej się rozpychają:) A nie będzie już "Słonecznej" w lato do Ustki?
gość_479ef 2015-12-13 16:29   
gość_479ef - Profil gość_479ef
Polaczenie Lublin -Lublin Airport to porazka 3 pociagi dziennie. Po co budowali ta linie kolejowa?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy