Czech Airlines ucieka na zimę również z Łodzi

Czech Airlines ucieka na zimę również z Łodzi Wczoraj informowaliśmy, że Czech Airlines chwilowo zawiesza również rejsy z rzeszowskiego lotniska. Podobny sam los spotka połączenia tej linii z portu lotniczego w Łodzi. Loty do Pragi i Edynburga będą realizowane do 8 stycznia 2016 r., po czym nastąpi ponad miesięczna przerwa.- Głównym powodem czasowego zawieszenia połączeń na...
05/12/2015 10:02   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_b1d09 2016-01-29 17:02   
gość_b1d09 - Profil gość_b1d09
Chyba już wycofali na dobre, właśnie zniknęły loty marcowe, na ich stronie nawet już nie można wybrać Łodzi jako lotniska początkowego
mietek 2015-12-08 14:15   
mietek - Profil mietek
Affinitor: Moim zdaniem Łódź przegapiła swoją szansę i przez dumę nie chciała być lotniskiem LCC dla Warszawy. Jak to wyszło to chyba widać. WMI wskoczyło w to miejsce z korzyścią dla Warszawy i północno-schodniej polski. A LCJ cierpi teraz trochę jak KTW z powodu KRK z tą różnicą, że Śląsk to ogromny region i przynajmniej czartery tam latają jak szalone:)
gość_41d01 2015-12-07 02:15   
gość_41d01 - Profil gość_41d01
Affinator LCJ ma ponad 90 lat... co nie zmienia faktu że nie ma racji bytu. Modlin ma lepszą lokalizację i politykę i jak widać większy potencjał, czy sie to komuś podoba czy nie. A że 50 lat temu Łódź miała 2 największe lotnisko w kraju... nie rozśmieszajcie mnie, 50 lat temu to jeszcze większości z was na świecie nie było. Co nas obchodzi jak było kiedyś? Teraz jest tak jak jest, czyli LCJ to najmniejsze lotnisko w Polsce, koniec i kropka.
Affinitor 2015-12-06 22:15   
Affinitor - Profil Affinitor
Akurat argument o wieku lotniska łódzkiego jest raczej kiepski, bo lotnisko w Modlinie jest raptem 11 lat młodsze. Moze i nie trzeba byłoby otwierać portu lotniczego Warszawa-Ryan, gdyby Łódź była odpowiednio zainteresowana rozwojem swojego lotniska i przyciągnięciem klientów z Mazowsza. Najwyraźniej jednak Łodzi sie nie chciało...
gość_e4dc1 2015-12-06 15:05   
gość_e4dc1 - Profil gość_e4dc1
@gość_6f4fc jakbyś miał jakieś pojęcie to byś wiedział że łódzkie lotnisko jest jednym z najstarszych w Polsce . Trzeba było nie budować jakiegoś Modlina który płaci dla Rayana drakońskie sumy tylko zainwestować w Łódź
gość_2dd7b 2015-12-06 15:00   
gość_2dd7b - Profil gość_2dd7b
gość_6f4fc. Uwielbiam takie "mądrości" :)
LCJ nie chce płacić i nie jest oczkiem w głowie Łodzi. LUZ jest nastawiony na najtansze połączenie emigracyjne, które generują paxy ale nic poza tym. Poza tym LUZ jest też oczkiem w głowie Lublina więc się to wszystko kreci. Jak będzie s17 a LUZ się nie rozwinie do tego czasu to też WAW i WMI zacznie go chłonąć - nie bój nic. RZE przyzwyczaił FR to płacenia monstrualnych stawek to i ma tego efekty. Obiektywnie to każdy chciałby mieć HUBówki generujące mniej pax ale pieniądze i rozwój niż dużo paxów latających za grosze emigracyjnie, do których samorządy dopłacają.
gość_7c000 2015-12-06 14:37   
gość_7c000 - Profil gość_7c000
@gość_6f4fc widać, że bladego pojęcia nie masz o tym co piszesz... Łódzkie lotnisko to ofiara silnego lobby centrali - Warszawa. LCJ ma 90 lat, tylko jest cały czas udupiane przez warszawkę, Modlin powstał 3 lata temu...
gość_d67b8 2015-12-06 14:28   
gość_d67b8 - Profil gość_d67b8
Rzeszów istnieje od lat 50-tych a Lublin od 2012 teraz ktos powie że Lublin istniej trzy lata i już obsługuje połowe tego co Rzeszów, nie bójcie sie i Lublin osiagnie podobny pułap i też sie zatrzyma...
gość_251b0 2015-12-06 14:24   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
gość_6f4fc, zarówno Łódź jak i Rzeszów to dawno już wybudowane lotniska, więc o czym ty piszesz? Raczej Lublin i Modlin to nowe lotniska i jak widać teraz niepotrzebnie namieszały, bo śmiało ich funkcje mogły przejąć Łódź jak i Rzeszów.
gość_c1c30 2015-12-06 14:21   
gość_c1c30 - Profil gość_c1c30
@gość_6f4fc Jak na razie to LUZ ma duuużo mniej paxów niż RZE, więc walisz jak kulą w płot.
gość_d67b8 2015-12-06 14:17   
gość_d67b8 - Profil gość_d67b8
Nie mogę już tego czytać Rzeszów i Lublin to lotniska regionalne i nigdy nie osiągną takiej liczby pasażerów jak KRK, GDN, czy KTW, z prostej przyczyny siły nabywczej. Co do budowy lotniska w Rzeszowie, to lotnisko istnieje od lat 50 i tego czasu obsługuje pasażerów. Pytanie w jaki sposób Świdnik ma wchłonąć Jasionkę? To są dwa osobne twory Lublin obsługuje Lubelskie i pewnie w jakims stopniu troche zachodnią Ukraine. To samo sie tyczy Rzeszowa który ma Podkarpackie i sporo klientów ze Słowacjii oraz Ukrainy. Mam nadzieje że kiedyś sie skończy ta licytacja Lublina z Rzeszowem i obsmarowywanie sie g****m. Tak jestem z Rzeszowa i korzystam z Lotniska w Jasionce bo z prostej przyczyny jest bliżej. Pozdrawiam wszystkich.
gość_6f4fc 2015-12-06 13:47   
gość_6f4fc - Profil gość_6f4fc
Łódź sie konczy, tak samo jak Rzeszów. LCJ pochłania Okęcie a RZE Świdnik i niestety ich całkiem wchłoną. Można było to przewidzieć, po co było w ostatnich latach tyle lotnisk budowac w tym wlasnie Rzeszów i Łódź? Ale ok, zbudujmy jeszcze Kielce, Gdynie, Suwałki, Nowy Targ, a może jeszcze Małkinie żeby nie musieli dojezdzac do Modlina bo im za daleko jak łodzianom....
gość_99e2f 2015-12-06 12:48   
gość_99e2f - Profil gość_99e2f
Jakby byl caloroczny przyplyw gotowki z tych polaczen, juz dawno na tej trasie bylby Ryanair. A tak nie wiadomo czego spodziewano sie po CSA, ktore ma w dodatku wyzsze koszty funkcjonowania niz Ryanair.
gość_d104a 2015-12-06 00:53   
gość_d104a - Profil gość_d104a
Brak rozeznania CSA czy niedogadanie się z LCJ w sprawie realizacji licznych połączeń których brak zmusza mieszkańców centralnej polski do korzystania z lotnisk w ościennych województwach ? również ADRIA mogłaby otworzyć więcej destynacji z LCJ ...
gość_251b0 2015-12-05 23:56   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
To może proponuję trasę Praga-Katowice-Gdańsk-Katowice-Praga. Gdańszczanie mieliby bliżej w góry z Katowic, prażanie mogliby podskoczyć do Krakowa z Katowic przy okazji albo od razu nad morze a katowiczanie nareszcie mogliby bezpośrednio latać nad morze i razem z krakusami do Pragi ;) Dodam, że wszystkie miasta to bogate rynki więc może LF byłby zadowalający;)
gość_70e6a 2015-12-05 17:11   
gość_70e6a - Profil gość_70e6a
Seba a latałeś tymi liniami w Listopadzie?
ja tak i za każdym razem w moim rzędzie miałem 2 wolne miejsca i obok też. Przede mną i za mną również a wyplenienie było około 60%. z Edi do Łodzi połowa ludzi została i leciała do Pragi.
Wg Ciebie to jest opłacalność? Nie bardzo...
seba_lodz 2015-12-05 16:24   
seba_lodz - Profil seba_lodz
Nie wydaje mi się, że brak odpowiedniego zainteresowania lotami jest przyczyną zawieszenia. Latałem dość często od momentu uruchomienia tego połączenia i obłożenie lotów wg mnie był b dobre. Nie wiele miejsc pustych było w każdą stronę. Moim zdaniem CSA nadmuchuje sztucznie nieistniejący problem, który ma na celu przysłonienie czegoś innego... Nie mniej jednak brak EDi z LCJ to poważny cios dla łódzkiego lotniska, kierujący go ku kolejnym spadkom i kolejnym krokiem w stronę spekulacji dot. sensu bytu LCJ...
seba_lodz 2015-12-05 16:24   
seba_lodz - Profil seba_lodz
Nie wydaje mi się, że brak odpowiedniego zainteresowania lotami jest przyczyną i zawieszenia. Latałem dość często od momentu uruchomienia tego połączenia i obłożenie lotów wg mnie był b dobre. Nie wiele miejsc pustych było w każdą stronę. Moim zdaniem CSA nadmuchuje sztucznie nieistniejący problem, który ma na celu przysłonienie czegoś innego... Nie mniej jednak brak EDi z LCJ to poważny cios dla łódzkiego lotniska, kierujący go ku kolejnym spadkom i kolejnym krokiem w stronę spekulacji dot. sensu bytu LCJ...
gość_4d70e 2015-12-05 12:26   
gość_4d70e - Profil gość_4d70e
bez sensu ten kierunek "Praga". Nie dziwię się, że popyt niski bo samochodem z łodzi do Pragi można być w 5-6h. Powinni zbazować jeden samolot w Łodzi i latać do Paryża, czy Barcelony. Gwarantuje, że będzie większe zainteresowanie niż stolicą Czech.
gość_0b484 2015-12-05 11:47   
gość_0b484 - Profil gość_0b484
Tego można było się spodziewać. Pewnie już nie wrócą.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy