LOT oficjalnie zainaugurował hub w Warszawie

LOT oficjalnie zainaugurował hub w Warszawie Dzięki znacznie lepszej ofercie dla swoich pasażerów LOT chce nadal zwiększać udział pasażerów tranzytowych. Jeszcze w 2013 r. wynosił on 38 proc. (po dziewięciu miesiącach roku), rok temu - już 42 proc., a w tym roku - 45 proc. W sierpniu po raz pierwszy w historii LOT przekroczył 50-proc. próg udziału pasażerów tranzytowych. Celem do 2020 r. dla linii jest utrzymanie...
06/11/2015 08:27   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_9d790 2015-11-17 10:05   
gość_9d790 - Profil gość_9d790
Lot jest kompromitowany przez obecny zarząd, ale po czwartkowym strajku prezesi wyjadą z 17 stycznia na taczkach !!!
smok1 2015-11-13 10:32   
smok1 - Profil smok1
@mietek - samolot przyleciał z Krakowa, więc jak najbardziej we Frankfurcie jest możliwy transfer autobusem z Schengen do non-Schengen. @gość_27cd7 - w 2013 roku doświadczyłem w WAW transferu 35 minutowego (rozkładowo, efektywnie było dużo mniej z uwagi na opóźnienie samolotu przylatującego) i byłem zdany sam na siebie. Dobrze, że gate odlotu był blisko. Podczas pushbacku mogłem sobie jeszcze obejrzeć jak bagażowi niespieeeeeeeesznie wyciągają z poprzedniego samolotu mój bagaż z czerwoną nakleją RUSH. Od tego czasu ZAWSZE wożę w bagażu podręcznym komplet czystej bielizny, czystą koszulę, mydło, pastę do zębów i szczoteczkę ;) Ale ad rem - transfer autobusowy Schengen/non Schengen... Jakoś na granicach lądowych Straż Graniczna daje sobie radę z odprawą paszportową pasażerów podróżujących autobusami, a przed 2007 potrafiła sobie poradzić nawet ze zorganizowaniem kontroli na ciasnej, granicznej stacji Zwardoń. Więc może zamiast "niedasię" i "procedury" wypadałoby pomyśleć jak zrobić żeby się dało (podpowiedź: fast track do kontroli bezpieczeństwa i paszportowej).
gość_383b5 2015-11-12 10:55   
gość_383b5 - Profil gość_383b5
Pisząc "Welcome IN..." LOT pokazuje, że jest narodowym przewoźnikiem jakiejś środkowoeuropejskiej dziury. To ja dziękuję za taką wizytówkę Polski. Sprawdzenie poprawnej formy zwrotu "welcome to" w google'u zajmuje 30 sekund.... ale po co. Byle szybciej, byle jak.
gość_60316 2015-11-12 09:38   
gość_60316 - Profil gość_60316
To wszystko fajnie wyglada. Ale jesli LOT nie zakupi nowych A320/B737 oraz wiecej B787, HUB nie bedzie pracowal!
gość_27cd7 2015-11-11 23:15   
gość_27cd7 - Profil gość_27cd7
z tego co zauważyłem jest 15 a nie 10 stanowisk fast bag-drop, 1 economy class, 3 family checki-in, 1 crew, 10 business/premium/gold itp. Trochę dużo dla tego biznesu, realnie to potrzeba z 6 maksymalnie.
gość_27cd7 2015-11-11 23:12   
gość_27cd7 - Profil gość_27cd7
smok1: dla Twojej informacji LOT na lotnisku Chopina również stosuje usługę quick transfer, pod samolot wysyłani są pracownicy, którzy przeprowadzają pasażerów jak najszybciej do samolotu. Jeśli jest to transfer schengen-schengen można przewieźć pasażerów autobusem z samolotu do samolotu, jeśli jest to jednak transfer schengen-nonschengen, nonschengen-schengen, nonschengen-nonschengen to jest to niemożliwe, niezgodne z procedurami, pasażerowie muszą przejść kontrolę czy to graniczną czy bezpieczeństwa. Oczywiście LOT nie zapewnia tej asysty dla wszystkich pasażerów tranzytowych z krótką przesiadką, jest to niemożliwe, żeby np. z danego lotu przeprowadzić z 50 osób na 14 różnych kierunków, nie sądzę aby LH ani żadna inna linia zapewniała asystę wszystkim pasażerom z krótką przesiadką z wszystkich lotów
gość_2598b 2015-11-11 21:04   
gość_2598b - Profil gość_2598b
@gosc_4ccb3: owszem, Eurolot wprowadzil dokladnie takie loty, o ktorych pisalem. Glowny problem polegal na tym, ze byly dostepne tylko przez strone Eurolotu - nie bylo ich na stronie LOTu, ani w Amadeusie czy innych wyszukiwarkach. Moja firma np. nie pozwala kupowac biletow we wlasnym zakresie, tylko wszystkie podroze musimy rezerwowac przez wewnetrzny system podrozy - mamy umowe z LOT, a ten nie sprzedawal biletow na polaczenie o 7:30. Kolejny problem polegal na tym, ze bilety pojawily sie nagle, bez kampanii, informacji do firm , a samoloty zaczely doslownie latac tydzien po tym jak pojawily sie bilety. Mysle, ze jezeli np. teraz wprowadziliby te polaczenia do rozkladu a samoloty zaczelyby latac od konca marca, to byloby duze powodzenie tego polaczenia.
gość_4ccb3 2015-11-11 14:12   
gość_4ccb3 - Profil gość_4ccb3
gość_da091: Przez jakis czas EuroLot latal z Wroclawia do Warszawy o 7:30, ale podobno bylo slabe oblozenie.
gość_da091 2015-11-11 12:50   
gość_da091 - Profil gość_da091
@gosc_8e411 - zeby zdazyc na 5:45 i dojechac na lotnisko musze wstac o 4 i pozniej przez wiekszosc dnia jestem wykonczony. Spotkan sie nie przesuwa zeby zdazyc na samolot; to wybor polaczenia dostosowuje sie do terminu spotkania:). Wracajac lotem o 19:40, laduje we WRO o 20:30 - w domu jestem na 21:45. Czyli dzien biznesowy w Warszawie wyglada tak, ze nie ma mnie w domu od 4:30 do 21:45 - jak masz rodzine, to nie za bardzo takie cos pasuje. A poza tym jestes wykonczony na takim maratonie mimo, ze leciales samolotem, co teoretycznie powinno byc wygodne.
gość_8e411 2015-11-10 20:17   
gość_8e411 - Profil gość_8e411
samolot masz o 05:45, ktory laduje godzine pozniej w WAW. Samolot ten zasila poranna fale odlotow z WAW, wiec albo polecisz tym, albo przesun spotkanie biznesowe na 11ta :)
A po spotkaniu biznesowym pojdz sobie na biznesowy lunch, ktory sie skonczy okolo 18 i juz jadac na lotnisko zdazysz na samolot o 19:40.
gość_7d235 2015-11-10 18:25   
gość_7d235 - Profil gość_7d235
ciekawe kiedy LOT doda wreszcie trochę krajówek. Z WRO np. bardzo brakuje połączenia o 7:30 rano do WAW, tak aby zdążyć na spotkanie biznesowe na 9. Teraz jest albo dużo za wcześnie lub za późno i naprawdę niewygodnie. Tak samo powrót z WAW do WRO z wylotem ok. 18 na zakończenie dnia biznesowego bardzo by się przydał.
mietek 2015-11-09 13:14   
mietek - Profil mietek
A tak w temacie to podoba mi się, że LO się stara tworzyć swój hub. Z naszego regionu konkurencja już się właściwie poddała czyli CSA i Malev, więc szansa na odegranie znaczącej roli jest spora.
mietek 2015-11-09 13:13   
mietek - Profil mietek
smok1: A ten samolot pod którym "wyłapywali" na lot do Kanady to skąd przyleciał? Z Schengen? Bo to chyba mało realne, bo lecąc do Kanady trzeba zdaje się przejść kontrolę paszportową, której nie ma na lotach w strefie Schengen:)
Affinitor 2015-11-08 23:46   
Affinitor - Profil Affinitor
smok1: Ja myślę, że LOT nie musi brać wzoru z nikogo, LOT sam dla siebie tworzy wzorzec, który odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest wzorzec na skalę naszych możliwości. LOT tym wzorcem otwiera oczy niedowiarkom. Patrzcie, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
smok1 2015-11-08 23:13   
smok1 - Profil smok1
@gość_0c79e - 'niedasię'. Jak widać "niedasię" to nie tylko Krakowski Produkt Regionalny, widzę że Stolica nie pozostaje dłużna. Otóż pewnie w Polsce niedasię, ale jakoś we Frankfurcie widziałem że się da - pod samolotem wyłapano lecących do bodajże Calgary i zapakowano ich do jednego autobusu a całą resztę towarzystwa jadącą do terminala - do drugiego. W MUC trafiłem kiedyś wychodząc z rękawa na trzech panów w żółtych kamizelkach Lufthansy z których każdy trzymał tabliczkę z numerem i przeznaczeniem kolejnego lotu i zgarniał na szybki transfer wysiadających. Więc jak widać - da się. Oczywiście można oglądać się na Air Berlin, gdzie sam sobie musiałem biec na TXL z terminalu A do C (teoretycznie 35 minut na przesiadkę) i dopiero po kontroli bezpieczeństwa stała pani wołająca "Krakau, schnella, schnella!". Pytanie więc jakie sobie wzorce stawiamy.
gość_27965 2015-11-08 23:10   
gość_27965 - Profil gość_27965
"Welcome in LOT Warsaw Hub" zamiast 'Welcome to LOT's Warsaw Hub"!
Wstyd ze ludzie w Locie nie znaja angielskiego.

Poza tym, wszystko fajnie wyglada. Teraz tylko brakuje wiecej nowych polaczen I nowe samoloty sredniego zasiegu.
shorty 2015-11-08 11:53   
shorty - Profil shorty
No to jak jesteśmy przy Misiu to tez była reklama LOT-u :) Lotem bliżej, chyba ziemi:)
Affinitor 2015-11-08 05:49   
Affinitor - Profil Affinitor
gosc_0c79e: właściwie po wykładzie o miejscach zaznaczonych należałoby dojsc do wniosku, ze szkoda cokolwiek pisac, ale proponuje kilka lotow Lufthansa, Austrianem czy Swiss, powinno wystarczyć, aby przekonać sie, ze w samolotach, w których nie ma wyświetlaczy mozna usłyszeć jak stewardessa podaje numery gejtow dla pasażerów tranzytowych, zwłaszcza gdy samolot jest spóźniony lub czasy na przesiadkę sa krótkie. W Locie tego typu informacje udało mi sie usłyszeć tylko jeden raz ladujac w Warszawie (przy średnio 100 lotach rocznie).
usuniety 2015-11-08 04:54   
usuniety - Profil usuniety
Witamy w programie "j. angielski w LOT", w którym otwieramy oczy niedowiarkom i nauczamy alternatywnych form, których nie znają nawet rodowici Anglicy. W tym odcinku o stosowaniu zwrotów "welcome in" w pomieszczeniach zamkniętych, a już za tydzień o sytuacjach, w których stosujemy zwrot "white & black" zamiast "black & white".
gość_0c79e 2015-11-07 19:29   
gość_0c79e - Profil gość_0c79e
Affinitor: Jak juz podszkolisz sie trochę bardziej w angielskim to bedziesz wiedział, ze "welcome in" dotyczy pomieszczeń zamkniętych. Np. "welcome in my room", a nie "welcome to my room". W drugim znaczeniu jako witam w moim pokoju możesz użyć "welcome to my place". Wszystko zależy od zwrotu i kontekstu. Jeżeli chodziło im o odprawy, to jest to miejsce poniekąd zaznaczone i odseparowane od reszty powierzchni lotniska.
Co do komunikatów w samolocie to nie spotkałem sie szczerze mówiąc aby ktoś w innych liniach cos takiego robił. Owszem zdaza sie, ze wyświetlane jest to na monitorach, ale na rejsach dalekodystansowych. Zreszta zazwyczaj masz juz kartę pokładowa na drugi rejs, wiec wystarczy "rzucić" okiem. Co do przewożenia pasażerów autobusem to jesli sa to rejsy wewnątrz UE, to jeszcze moze i było by to pewnie jakiś do zrobienia, ale jak byś to załatwił jesli jest to połączenie UE/ non UE lub odwrotnie? Juz widze straż graniczna jeżdżąca po płycie zeby odprawić paszportowo :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy