Jan Pamuła - prezes MPL Kraków

Jan Pamuła - prezes MPL Kraków W czerwcu br. wybrany został nowy prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie. O sytuacji, którą zastał po ustępującym zarządzie, planowanych inwestycjach, szantażu Ryanaira, konkurencyjnych Katowicach oraz tańszych Balicach opowie Jan Pamuła, nowy prezes MPL Kraków-Balice w rozmowie z Pawłem Cybulakiem. Jan Pamuła - ekonomista, w latach 90. prezes Izby...
12/08/2008 20:02   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aynis 2008-08-17 22:08   
aynis - Profil aynis
Obrzucą się pudrem, dostaną torebką po głowie i będzie spokój ;)
humbak 2008-08-17 22:06   
humbak - Profil humbak
A tutejszy wywiad z prezesem juz wywoluje wojenke miedzy KTW a KRK, gdyz GTL sie prawie obrazil, a gazety katwickie sie rozpisuja, ze oto prezes KRK zlamal niepisana zasade mowienia sobie tylko milych rzeczy. hihih
cezary 2008-08-13 22:08   
cezary - Profil cezary
aynis na szczęście Gdańsk ze Szczecinem nie ma przysłowiowego konfilku jak Kargul z Pawlakiem bo miedzy między nami nie ma tylko jakieś 300 km. Natomiast są między nami miasta Słupsk i Koszalin i tam jest rywalizacja że Matko Świeta. Np w sprawie reaktywacji współnego lotniska nie potrafili się dogadać bo kiedyś każde miasto miało własne. Gdyby robili to wspólnie mieliby wiekszą siłę przebicia. A tak na nawnym wojskowo-cywilnym lotnisku Redzikowo koło Słupska będą amerykańskie rakiety a podkoszalińskie Rosnowo-Zegrze Pomorskie nie wiadomo czy da się reaktywować.....(
mobilek 2008-08-13 14:44   
mobilek - Profil mobilek
Marecki: Tylko że to KTW miały pierwsze bazę taniego przewoźnika i tanie loty. Wtedy w KRK nikt nie chciał słyszeć o jakiś upustach dla przewoźników! Oczywiście ja nie twierdzę że takie wzrosty będą wiecznie w Katowicach, w 2009 będą niższe przyrosty, ale będą na 100% osobiście stawiam na średnio 6-10% Zresztą do KRK lata ponad 20 linii i nie potrafią wygenerować wzrostu, a do KTW lata 5 i jakoś się da.
marecki 2008-08-13 13:01   
marecki - Profil marecki
mobilek: absolutnie nie krwiożerczo i złośliwie, ale KTW zaczęły rozwijać się później i są jeszcze przed korektą rynku, która właśnie trwa w KRK. Nie będzie stale przybywało w nieograniczonej ilości lotów i destynacji, a stretegie i sytuacja ekonomiczna przewoźników już działających też nie są niezmienne, o czym przekonały sie boleśnie poprzednie zarządy Balic. A sytuacja KTW jest bardzo podobna do KRK sprzed roku czy dwóch lat - cała machina wzwyżki opiera się na 1 przewoźniku i aktualnym boomie przewozów czarterowych.
katowiczan 2008-08-13 12:55   
katowiczan - Profil katowiczan
Wiem, ze sie czepiam, ale KTW, a nie KAT... (przepraszam za brak polskich liter)
mobilek 2008-08-13 11:24   
mobilek - Profil mobilek
Takie tezy i plany jakie ten człowiek snuje przed lotniskiem to każdy z nas tutaj mógłby powiedzieć. Ci co go znają i zagłębią się w jego CV to zobaczą że nie ma żadnych osiągnięć, a na stołku prezesa znalazł się tylko przez polityczne wsparcie, o czym już niżej zostało wspomniane. Widać również że najlepszą obroną jest atak, atak na GTL który sobie radzi w okresie spowolnienia rynku lotniczego. Kraków taki ładny, i biznesowy, a lotnisko stoi lub się nawet cofa w rozwoju. Smutne, ale taka jest rzeczywistość.
marecki 2008-08-13 09:01   
marecki - Profil marecki
Bo to zupełnie oczywista oczywistość jest.
gral 2008-08-12 21:29   
gral - Profil gral
mnm: literówka powiadasz.... aaaa zresztą, nic więcej nie napiszę. szkoda klawiatury
marecki 2008-08-12 21:28   
marecki - Profil marecki
ynis: wiem, ale niektórzy komentatorzy z obu stron "autostrady" bardzo zżywają się z rolami...-)
aynis 2008-08-12 21:25   
aynis - Profil aynis
marecki: takie tylko koleżeńskie przepychanki, dla urozmaicenia ;)
mnm 2008-08-12 21:24   
mnm - Profil mnm
Przepraszam za literówkę w nazwisku pana prezesa.Niech ta pomyłka stanie się recenzją przyszłych poczynań p.prez.
marecki 2008-08-12 21:23   
marecki - Profil marecki
aynis: tylko co z tych rozgrywek wynika:-) ja ciągle obstaje na stanowisku, że wszystkim lotniskom regionalnym (w tym KRK i KAT) jeszcze bardzo daleko do osiągnięcia przyzwoitych standardów.
aynis 2008-08-12 21:20   
aynis - Profil aynis
Ja proponuje dla odmiany rozgrywkę Gdańsk kontra... Szczecin albo Bydgoszcz, bo to najbliżej ;)
mnm 2008-08-12 21:19   
mnm - Profil mnm
Pożyjemy , zobaczymy. Ja odnoszę sie do słów pana prezesa Fuły.
mnm 2008-08-12 21:18   
mnm - Profil mnm
pożyjemy , zobaczymy.
marecki 2008-08-12 21:15   
marecki - Profil marecki
mnm: coś mi się zdaje, że plan jest taki że i mecz i lotnisko w KRK, ale nie będę tu rzucał kamieniami, he he
marecki 2008-08-12 21:14   
marecki - Profil marecki
cezary: hotel będzie udogodnieniem dla załóg kilku nocujących samolotów w KRK (3 x LOT; 1 x LH, 1 x CSA...) i może dla jakiś klientów biznesowych odlatujących wczesnoporannymi rejsami; stąd kategoryzacja - to nie dla turystów, bo każdy przeciętny turysta wybierze hotel w centrum ze względu na rozrywki miasta. A PKP - cóż; sam jestem ciekawy, jak to będzie wyglądalo, bo na razie to cóś jeżdzi po polach i w pola.
humbak 2008-08-12 21:14   
humbak - Profil humbak
Boszsz, juz zaczynaja sie rozgrywki Krakow kontra Katowice na forum. Ludzie, czy Wy tylko tym zyjecie?!
mnm 2008-08-12 21:11   
mnm - Profil mnm
Stek bzdur i przy okazji splunąć na Śląsk -a co - przecież pan prezes z "magicznego" Krakowa.Odwiedź pan Pyrzowice i zobaczysz , że przewyższają Balice zarówno od strony operacyjnej jak i zewnętrznej. UEFA ocenia na zasadzie: panie Drzewiecki skreśl pan region a my znajdziemy paragraf. Mecze na Śląsku , a lotnisko i hotele w Krakowie - chyba musiałaby zapanować ogólna pomroczność.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy