Kraków: Rekordowy czerwiec

Kraków: Rekordowy czerwiec Wynik ubiegłego miesiąca był lepszy od czerwca 2014 roku o 10 proc. i wyniósł dokładnie 406,8 tys.Od stycznia w małopolskim porcie lotniczym gościło już ponad 1,97 mln osób.Ponadto, w dniu dzisiejszym (1.7) w Krakowie obsłużony został 10-milionowy pasażer Ryanaira. Była nim pani Anna Soja, która z córką podróżowała do Pafos na Cyprze.Fot. Krakow Airport
01/07/2015 19:46   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_bdce7 2015-07-07 10:50   
gość_bdce7 - Profil gość_bdce7
Dziś w KRK konferencja FR i zapowiada się ciekawie z nowościami.
piorun 2015-07-06 23:33   
piorun - Profil piorun
Jeżeli wielu uważa ,że w Krakowie jest tak nieciekawie to dlaczego najwięksi giganci lotnictwa w Europie ostatnio otworzyli połączenia do tego miasta, a nie do innych ciekawszych miast w Polsce, zapewne nie z sentymentu tylko rozsądku.
gość_a5329 2015-07-05 13:24   
gość_a5329 - Profil gość_a5329
ciekawe dlaczego british i np swiss nie wożą pasażerów na tanie piwo np; do poznania, przecież jest bliżej
gość_f2f21 2015-07-04 10:41   
gość_f2f21 - Profil gość_f2f21
Dobre żarty. Kraków jak Wieden czy Florencja :D 90% "gosci" w tym mieście to alkoturystyka i tylko z tego Kraków jest znany. Tanie piwo i inne rozrywki, tylko to ściąga tu ludzi z zagranicy. A jesli chodzi o atmosferę miasta czy zabytki to w Europie jest conajmniej kilkanaście miast, ktorym Kraków nie dorasta do piet. Aha prawie zapomniałem krakusy miga sie jeszcze pochwalić największy smogiem w Europie
pede 2015-07-02 19:33   
pede - Profil pede
@pablakiss ja raczej się do turystów w Krakowie nie zaliczam bo tu mieszkam ;)
smok1 2015-07-02 19:21   
smok1 - Profil smok1
Sporą część ruchu w Krakowie robi biznes. Fakt, że miasto wygrywa w różnych rankingach outsorsingowych nie pozostaje bez wpływu na ilość paxów. Outsorceing krakowski nie sprowadza się do ludzi w callcenter na śmieciówkach za 800 złotych, tylko do prac biurowych za kilka razy tyle. W przypadku IT (które jest akurat w KRK bardzo mocne) stawki są solidne, programistę zatrudnić jest bardzo ciężko - a mimo to firmy walą drzwiami i oknami do miasta.
pablakiss 2015-07-02 19:11   
pablakiss - Profil pablakiss
@pede- no ! ;)
@misiok - nie naśmiiewaj się z Górnego Slaska ;)
pede 2015-07-02 18:52   
pede - Profil pede
@pablakiss ale czy w Krakowie turysta? :)
misiok 2015-07-02 18:50   
misiok - Profil misiok
@pablakiss - też uważam, że na Śląsku jest na czym oko zawiesić. Nie mówię o Wałbrzychu czy Legnicy. :)
pablakiss 2015-07-02 18:46   
pablakiss - Profil pablakiss
@ pede - a Ty turysta jestes czy nie ?
@ moherowy - poczytalem
@ spotter10, mietek - w takim razie ,liczba turystów ewidentnie zanizona !!!
pablakiss 2015-07-02 18:44   
pablakiss - Profil pablakiss
To ze Krk i przepiekna Małopolska jest nr.1 w naszym pieknym kraju ,to nie podlega zadnej dyskusji . Walory Krk znane sa na całym świecie ,., wiec jakis pojedyncza opinia ,w ogóle nie rzutuje na opini wiekszosci czytelników . Jestem Dolnoslazakiem ( ale nie ur, sie w Polsce ) i wiem tez ze na Sląsku jest tez na czym oko zawiesic,.,Nie mówie o Ktw czy Chorzowie
pede 2015-07-02 18:22   
pede - Profil pede
@ortler bardzo dobrze pisze. A co do osób o niskim poziomie które się tutaj wypowiadają, to spokojnie wystarczy wam jeden dzień w Krakowie i już się będziecie nudzić. Pójść na Rynek, wypić piwko, przejść się koło Wawelu, przespacerować wzdłuż Wisły i wracamy. Po co marnować aż 2 dni? A, no i bym zapomniał! Przecież tak wysokiej inteligencji turyści jak wy musicie koniecznie odwiedzić Galerię Krakowską!!
Moim zdaniem w/w osoby nawet nie próbują się zagłębić w ofertę Krakowa. Byli w jakimś tam mieście, widzieli rynek, rzeczkę, może jakiś zamek, no to w Krakowie na pewno jest to samo i nic więcej. A potem wielcy niezadowoleni "turyści" Janusz z Grażyną wylewają swe smętne żale jakie to miasto nudne, przereklamowane, nie warte obejrzenia, bo jest tak jak wszędzie, a nie zastanowicie się co większość osób widzi w tym mieście, że je kocha i często odwiedza.
Ja zawsze gdy podróżuję do jakiegoś miasta, to robię sobie listę z jego ofertą kulturową, jak np. muzea. Najczęściej też robię konkretny plan dzień po dniu typu: Miejsce zakwaterowania -> Tramwaj X -> Muzeum A -> Autobus X -> Muzeum B itd. Dzięki temu nie przegapię czegoś wartego uwagi, jak i również nie będę miał jakiegoś problemu z przemieszczaniem się po mieście. Pozdrawiam prawdziwych turystów :)
misiok 2015-07-02 17:59   
misiok - Profil misiok
@ortler - mistrz to mało powiedziane. :)
Ja osobiście też Kraków kocham i dlatego między innymi irytują mnie te ciągłe przepychanki Kraków-Katowice.
W Krakowie byłem mnóstwo razy i sądzę, że i tak nie uda mi się go do końca poznać. A w dwa dni, to można się ewentualnie piwa napić na rynku a nie miasto zwiedzić.
gość_d0219 2015-07-02 17:24   
gość_d0219 - Profil gość_d0219
Nie kazdego interesuje sztuka czy muzea jej poswiecone.
Jak czytam takie komentarze z typowym krakowskim nabzdeciem to mnie to dodatkowo do tego miasta zniecheca.
Dla mnie to miasto jest totalnie przereklamowane, a podniecanie sie jakimis dyrdymalami wymyslonymi przez jankesow ze niby "niedocenione" uznaje za belkot i tyle.
Krakowske nadecie niech sie kisi we wlasnym sosie, ja pojade wydac moje pieniadze gdzie indziej. W pobliskie gory lub do niedalekiej Pragi gdzie nie tylko zainteresowani arcydzielami sztuki znajda cos dla siebie.
gość_5a0e4 2015-07-02 16:23   
gość_5a0e4 - Profil gość_5a0e4
Ortler-mistrz :)))))
mietek 2015-07-02 14:43   
mietek - Profil mietek
Możliwe, że biorą statystyki z hoteli, hosteli itp, bo za każdego płaci się podatek.
moherowy 2015-07-02 14:26   
moherowy - Profil moherowy
Tutaj powinna być odpowiedź na nurtujące pytanie:
zobacz link
spotter10 2015-07-02 14:15   
spotter10 - Profil spotter10
pablakiss, mają na to swoje sposoby. Też się nad tym zastanawiałem. Ale wydaje mi się, że liczbę turystów odwiedza się przez szacowanie na podstawie grupy badawczej. Nikt nie jest w stanie co do jednej osoby określić ile osób odwiedziło dane miasto, ale raczej jest to przybliżona wartość, oparta na szacunkach. Zapewne są też pewne wskaźniki, mierniki, które to ułatwiają.
ortler 2015-07-02 14:14   
ortler - Profil ortler
Ad gość_a30ab & Co.: Nudzić w Krakowie to może się jedynie prymityw, o estetyce na poziomie niesławnej pamięci Władysława Gomułki. Kraków to miasto sztuki, jedno z najwspanialszych na świcie. Jedyne miasto, w którym można spotkać pełny przekrój europejskiej architektury od sztuki przedromańskiej (Rotunda N.M.P. na Wawelu) aż do socrealizmu (nota bene wzorowanego w tym przypadku na bolońskim renesansie). Na samo staranne zwiedzenie Wawelu i wszystkich jego atrakcji potrzeba co najmniej 3 dni, w tym niedzieli, gdyż ceremoniał uroczystej mszy w katedrze należy do najwspanialszych na świecie (konkurentami w tej materii są jedynie Stift Melk w Austrii i msza gregoriańska w Eczmiadzynie z udziałem Patriarchy Wszystkich Ormian). Zwiedzanie najważniejszych krakowskich muzeów zajmie co najmniej tydzień. Tu można zobaczyć oryginały dzieł Rembrandta, Rubensa, Leonarda ... Leonardo namalował zaledwie kilkanaście obrazów -jeden z nich znajduje właśnie w Krakowie. Unikalna architektura Starego Miasta ze wszystkimi szczegółami to co najmniej kilka dni zwiedzania. A do tego jest przecież jeszcze Kazimierz ze swoim gotykiem, renesansem,barokiem oraz dzielnicą żydowską z siedmioma renesansowymi synagogami. Zostają jeszcze do zwiedzenia Oleandry, skąd wyruszała I Kadrowa, jedyne w Polsce Muzeum Lotnictwa z setkami eksponatów, cztery kopce na obrzeżach miasta i niezbyt odległa unikalna Wieliczka ze starożytną kopalnią z dziełami sztuki i elementami XVII-wiecznych górniczych maszynerii. Ponadto wspaniała, unikalna atmosfera wypełnionego tłumami turystów miasta, przypominająca nieco atmosferę Florencji, Wenecji, starego Wiednia czy Toledo - tego poza Krakowem nie znajdziecie nigdzie w Polsce. Trudno się więc tu nudzić, a raczej nudzić się może jedynie ten, którego zwiedzanie ogranicza się do knajp, a pojęcia sztuki, historii czy estetyki są mu zupełnie obce.
gość_07aa0 2015-07-02 14:12   
gość_07aa0 - Profil gość_07aa0
No nie!!! Komuś nie brakuje dobrego humoru...Jak można KRK porównywac turytycznie z Pragą??? To tak jakby za przeproszeniem wieś w lubelskim porównać do miasta na Śląsku!
Może marzenia się spełnią i za 30 lat KRK dorówna Pradze przynajmniej w czystości i kulturze osobistej mieszkańców! - bo z atrakcjami i zabytkami to jakoś tego nie widzę!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy