LOT: Plan do zrealizowania w 2008

LOT: Plan do zrealizowania w 2008 Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił wyzwania jakie przewoźnik ma do zrealizowania jeszcze w tym roku. Najważniejsze to przygotowania do wprowadzenia spółki na giełdę oraz porozumienie ze związkami zawodowymi. Aktywność biznesowa zakłada zwiększenie efektywności działalności handlowej, uatrakcyjnienie oferty i poprawę niezawodności operacyjnej, co wiąże się...
19/06/2008 15:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
nidia 2008-07-03 13:06   
nidia - Profil nidia
Dzieki za rady, rzeczywiscie wszystko zalezy od czlowieka. Bede probowac!
humbak 2008-07-01 13:46   
humbak - Profil humbak
szot, gregory: Tak, cezary o tym mowil, a takze ja mowilem, ze jak kiedys spoznilem sie na rejs krajowy, to dostalem stand by na kolejny tego dnia bez zadnych doplat taryfowych czy oplaty za zmiane. :o) Pomogla mi moja zlota karta Senatora, wiec nidio, jak najbardziej oplaca sie byc stalym klientem.
szot 2008-07-01 11:47   
szot - Profil szot
gregory: a tak, masz rację. No, czyli widać jak na dłoni, że zależy od osoby...
gregory 2008-07-01 11:44   
gregory - Profil gregory
Chyba nawet Cezary mówił na spotkaniu że też mu zmienili godzinę wylotu na krajówce bo trafił na fajną babkę w Call Center - mimo że taryfa była najtańsza.
szot 2008-07-01 11:29   
szot - Profil szot
nidia: musisz wiedzieć, że to czy zapłacisz za zmianę rezerwacji także w LOT jest zależne od tego na kogo natrafisz w Call Centre! Wiem, że to brzmi kuriozalnie ale tak jest. Ja przeważnie kupuję bilety w LOT w najtańszych taryfach i kilka razy dokonywałem zmiany rezerwacji bez dopłaty-różnicy między taryfami a jedynie opłata 50 złotych za zmianę rejsu i dnia... Więc mój wypróbowany i polecany sposób to dzwonić po kilka razy bo każdy konsultant w LOT (tak jak na błękitnej linii 9393 tp) mówi co innego!!!!!
hamburg 2008-07-01 11:06   
hamburg - Profil hamburg
nidia: Ale bys stalym klietem nie znaczy ze masz zmiany lotow za darmo. Po prostu jakos staly klient dostajesz mile za kazdy lot i pozniej mozesz sobie wymienic na darmowe loty lub Upgrady lub jeszcze inne premie. Nastepnym razem, jak nie bedziesz pewna czy bedziesz mogla leciec w danym terminie to kup w taryfie Economy Flex. Bilet jest droszy ale mozesz zadarmo zmienic date wylotu lub godzine. No i zato jeszcze wiecej mil dostajesz jako staly klient w Miles&More. :-)
nidia 2008-07-01 11:01   
nidia - Profil nidia
Ciekawe jak zamierzaja uatrakcyjnic program lojalnosciowy. Jestem (z koniecznosci) stala klientka LOTu. Ostatnio o jeden dzien chcialam zmienic date wylotu. Zadzwonilam do biura obslugi i dowiedzialam sie ze moj bilet jest w "najnizszej klasie biletowej"??? poniewaz ... kupilam go wczesnie i w zwiazku z tym musialabym doplacic - uwaga - 320 Euro aby o jeden dzien !!! zmienic wylot na trasie GDN-WAW-AMS czyli zaplacic za bilet jeszcze raz. I gdzie tu jest jakakolwiek nagroda za lojalnosc. Na moje stwierdzenie ze jestem stala klientka pan odpowiedzial ze to nic nie znaczy i ze musialabym doplacic wlasnie tyle. Zero elastycznosci niestety. Poza tym prosze o polaczenie Gdansk-Amsterdam na ktore czekam, wraz z rzesza znajomych, juz od lat!
wojtek 2008-06-20 17:52   
wojtek - Profil wojtek
Orientuje sie ktos czy LOT zwraca oplaty lotniskowe za niewykorzystane loty?
cezary 2008-06-20 17:39   
cezary - Profil cezary
LOT przy podawaniu wyceny lotu nic nie wspomina o cenie wystawienia biletu. To się okazuje po kolejnym kliknięciu. Nigdy nie zrozumiem czemu etix kosztuje cokolwiek ??!!!!

Przecież sam go sobie drukuję !
I to jest koszt mojego tuszu w drukarce i kartki papieru.
Nawet sam dowód lub paszport przy odprawie wystarcza. Po nazwisku Pani/Pan w checkin nawet kartki z wydrukiem nie ogląda. Więc za co ta dodatkowa opłata ? Zrozumiałbym że płacę jeśli jest to stary bilet papierowy.
hamburg 2008-06-20 14:25   
hamburg - Profil hamburg
ordos: No ale w LH jest zaraz calkowita cena ktora sie nie zmienia jak sie kliknie dalej :-) Racja, wo LOcie pokazuja w tym kalendarz nisza cene a jak sie dalej kliknie....niespodzianka. Do tej pory najprzezyste taryfy z ktorych kozystalem to ma LX, SK, AY, OS, BA.
ordos 2008-06-20 14:21   
ordos - Profil ordos
stenus wyjales mi to z ust. Dlaczego nie ma przejrzystych taryf jak w AF, KL, BA. LH nie jest juz taka przejrzysta. LO ma oczywiscie czasami dobre taryfy i nie generalizuje. Lece np. LO w sierpniu to TLV ale karygodne juz jest to ze od kilku tygodni wyszukiwarka na stronie LOT wyswietla cene biletu za ktora pozniej nie mozna kupic biletu bo rzeczywista jest juz dwa razy wieksza. Po co to wprowadzanie w blad? Ja oczywiscie chetniej bym latal lotem ale tylko dlatego mam doplacac 1000zl od osoby zeby leciec dwie godziny krocej w jedna i druga strone? Jakby to bylo 100zl to rozumiem. Za 1000zl to ja mam auto na 3 tygodnie pobytu w usa. Inna sprawa ktora poruszyl pozpiotr to niestety calkiem niezla siatka po europie ale zalosna poza nia. Lot moi drodzy zostal sprzedany jako linia dowozaca dla LH i LX. Przykra i bolesna prawda. Jesli dodamy do tego kto zasiada w firmie czyli roznej masci spadochroniarze polityczni to juz wiemy ze bez wejscia firmy na gielde i wpuszczenia wiatru wolnego rynku linia skazana jest na marginalizacje
humbak 2008-06-20 13:06   
humbak - Profil humbak
Wlasnie jestem w Porto i na kazdym kroku strzelaja w oczy reklamy TAP Portugal z nowa oferta taryfowa (5 produktow cenowych od tap executive po tap discount). Prosto, czytelnie i latwe w obsludze. Czy LOT nie moze w koncu zrobic czegos takiego?
pozpiotr 2008-06-20 09:59   
pozpiotr - Profil pozpiotr
A może zamiast zajmować się giełdą, zaczęliby od uatrakcyjnienia cen i dorzucenia paru kierunków do swojej siatki???
olo 2008-06-20 09:25   
olo - Profil olo
kwestia cen jest dyskusyjna, lot daje wieksza cene z Polski bo ma w tej chwili monopol na rejsy non stop za ocean, tak samo z punktu widzenia Polski lufthansa ma tanszy bilet stad niz np z Frankfurtu, bo wielu asazerow woli troche doplacic i leciec non stop. W wielu miejscach Lot ma dobre stawki i atrakcyjne taryfy, zakladanie z gory ze lot jest drogi i zly bo byl drozszy od klm, chyba nie jest najlepszą drogą
ordos 2008-06-20 00:37   
ordos - Profil ordos
zle mi sie wszystko wpisalo w poscie i nie moglem go edytowac a przydalo by sie. Mialo byc 1000 razy dwa w kieszeni a zona ma sie dobrze i odpoczywa z przyjaciolka na rodos, jak sadze jeszcze w jednym kawalku. Nie wiem, moze powinienem ale nie chce sie uzewnetrzniac bardzo na temat linii lotniczych. Singapore Airlines jest najlepszy bezapelacyjnie, reszta ma bardzo duzy dystans do nadrobienia. Mam nadzieje ze skusza sie naszym malym rynkiem lotniczym i wejda z bezposrednim polaczeniem do SIN. Tylko w tym roku wykonalem juz 50 lotow a co najmniej drugie tyle przede mna a spedzam w samolotach naprawde duzo czasu, jutro wracam z Miami do Warszawy. Ale a propos Lotu do ktorego staram sie nie byc uprzedzony ale dam ci przyklad w nastepnym poscie ktory umieszcze celowo w ocenie linii lotniczych jesli pozwolisz i tam cie zapraszam do lektury
cezary 2008-06-19 22:46   
cezary - Profil cezary
ordos: z jednym się nie zgodzę z Tobą. Obsługa lotniskowa i pokładowa LOT jest profesjonalna i bardzo miła. Poza tym Twój post bardziej nadaje sie do rubryki "Oceniaj linie lotnicze" a nie tu.//
Tak mam pytanie. Napisałeś że lecisz z zona w kieszeni. Porąbałes ją na kawałki czy zmieliłes na mielone, że w kieszeni się zmieściła ? hi hi hi
ordos 2008-06-19 22:39   
ordos - Profil ordos
Niech mi ktos wytlumaczy dobre samopoczucie wlodarzy Lot-u? Od 3 lat intensywnie latam po calym swiecie i raz mialem okazje leciec lotem tylko jako dolot do LHR a potem do SYD i z AKL via HKG z CX. Lot jest drogi, ma wiekszosc starych samolotow i kiepska obsluge. Z tego powodu latam wszystkimi liniami tylko nie lotem. Poza tym zeby gdziekolwiek doleciec dalej trzeba sie zawsze przesiasc bo z nawet z PRG i BUD da sie doleciec bezposrednio do Chin lub Tajlandii ale nie od nas. Przeraza mnie kompletny brak perspektywnego myslenia w locie. Ostatnio kupowalem bilet na trase WAW - ORD. Zgadnijcie jaka linia wyszla z najdrozszym biletem? Tak tak, oczywiscie LOT. 2900zl a w KLM zaplacilem 1900zl. Mam 1000zl razy bo bo lece z zona w kieszeni. Jeszcze jakies pytania?
szot 2008-06-19 19:45   
szot - Profil szot
"LOT chce aby Warszawa stała się portem tranzytowym sojuszu Star Alliance" - hmmm, aby tak się stało to m.in. musi współpracować bardzo intensywnie w PPL i wynegocjować lepsze warunki (mniejsze opłaty) bo LOT jest ich największym Klienten, ale jak Okęcie będzie zafoliowane to już widzę ten hub - to będzie wprost nowa jakość za wysoką cenę!
szot 2008-06-19 19:40   
szot - Profil szot
tomekk: ja też mam kilka razy w tym roku na krajowy naliczone 500 mil a płaciłem 58 + opłaty jak Ty
tomekk 2008-06-19 18:47   
tomekk - Profil tomekk
Cezary: ostatnio płaciłem za lot krajowy (KRK - WAW - KRK) najniższą możliwą stawkę (58 PLN + TAX) i dostałem 500 mil za każdy odcinek. Sam byłem zdziwiony - może już uatrakcyjnili ? :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy