Kraków: 10 proc. wzrostu w lutym

Kraków: 10 proc. wzrostu w lutym - Wzrosty w dwóch pierwszych miesiącach roku są dobrą prognozą przed uruchomieniem nowych kierunków w sezonie letnim - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. - Tylko w tym miesiącu obsłużyliśmy ponad 24 tysiące pasażerów więcej niż rok temu. Styczeń i luty to dodatkowo ponad 52,5 tysiąca. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia w tym roku 4 milionów...
02/03/2015 14:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
Qantasktw 2015-03-11 11:47   
Qantasktw - Profil Qantasktw
pede; wyluzuj przecież dobrze wiesz, że pełno na tym forum jest złośliwości więc i twoja ironia jest tu zbyteczna. GDN mocno poszedł do przodu ale to tylko dlatego że: nie ma konkurencji z innych portów, swoją bazę mają tam dwie duże linie LCC, o ile wejście BA do GDN może być możliwe o tyle KLM czy AF już będzie bardzo ciężko (KLM ostro negocjowało z KRK i zaważyło niewiele więc do GDN będzie ciężko). Poczekaj aż się KRK rozbuduje to znowu odskoczy GDN. My na południu mamy obok siebie dwa duże porty KRK i KTW, które razem odprawiają 7mln. pax-ów więc gdzie GDN do nas? Poza tym od jesieni kolejny tradycyjny przewoźnik w KRK i FR powiększa bazę w KRK i z zapowiedzi szykuje się wysyp nowych kierunków. Osobiście uważam, że po tym jak powstanie w KRK nowa DS 3200m (a z tego co wiem to powstanie) to do KRK wrócą transatlantyki. Tak więc spokojnie (nie musisz brać leków :P ). Życzę GDN jak najlepiej i cieszę się że się rozwija jednak do południa PL ma jeszcze daleko :)
gość_2fb52 2015-03-11 08:28   
gość_2fb52 - Profil gość_2fb52
Albo post kolegi Pede jest po prostu totalnym zbytem, albo ktos wlamal sie na jego konto bo nie wierze, ze cos takiego mozna pisac na serio. Gdansk i Krakow to dwa najwieksze lotniska po WAW i beda sie dalej rozwijac i isc do przodu. Teraz Finnair wrocil go Rebiechowa bo Gdansk to glowna brama na Skandynawie w Polsce. Na pewno wroci tez BA, moze pojawi sie KL lub AF. Pewniakiem tez jest zwiekszenie czestotliwosci lotow przez AB bo loty na Tegel sa swietnie oblozone. Dystans miedzy KRK a GDN sie zmniejszy, ale czy to powod do dramatu? Raczej trzeba sie cieszyc, ze na polskim niebie sie cos dzieje.
Kelo 2015-03-11 00:26   
Kelo - Profil Kelo
Pede; To już jest rżnięcie głupa lub (co przypuszczam) konto zhakowane przez trolla jakiegoś. Tak czy inaczej wzmianka o terapeucie zabawna ^^ Finnair, BA, KLM w najbliższym czasie w GDN jak najbardziej możliwe, tego im życzę i innym lotniskom regionalnym również. Przynajmniej statystyki ruchu lotniczego w PL będą lepiej wyglądać, prawie jak w cywilizowanym świecie :P Mam nadzieję, że ostra konkurencja w statystykach o miano największych portów przyczyni się do mobilizacji zarządów lotnisk, na pozyskiwanie nowych przewoźników czy tras. Wtedy najlepiej wyjdą na tym pasażerowie. Miłośnicy i lokalne ambicje również będą mogli się cieszyć z "prestiżowych" przewoźników nie tylko lowcost.
pede 2015-03-10 23:24   
pede - Profil pede
Gościu, akurat nie jesteś w stanie sprzedać mi bzdur o BA w S15 i o tym że GDN w lipcu prześcignie KRK.
gość_290c6 2015-03-10 23:06   
gość_290c6 - Profil gość_290c6
pede: muszę Ciebie jeszcze bardziej dobić. W GDN jeszcze pojawi się na S15 BA. :-)
Na miesiące letnie oferowanie linii regularnych w GDN i KRK jest na tym samym poziomie, ale za to GDN ma większą ofertę czarterową. Pepe przygotuj sobie zawczasu zapasowe leki i zarezerwuj kozetkę u swojego terapeuty. W lipcu GDN obsłuży więcej paxów od KRK. Dla uspokojenia Twoich skołatanych nerwów dodam, że za cały 2015 to KRK zdecydowanie przekroczy 4 bańki, a GDN trochę zabraknie.
pede 2015-03-10 22:21   
pede - Profil pede
Żaden "karniak" @dareck. Zaraz mnie szlag jasny trafi, teraz jeszcze Finnair uruchomi loty do Gdańska... @gość: dzięki mojemu terapeucie i dzięki lekom udało mi się wyjść z załamania, kilka tygodni temu leki odstawiłem bo było wszystko dobrze, myślałem że już mi wszystko przeszło, a to dlatego, że byłem PEWIEN że luty w Gdańsku będzie na minusie. No byłem pewien! Jak zobaczyłem wiadomość o ich wyniku to nogi i ręce zaczęły mi się trząść, żebym mógł powrócić do stanu używalności to trzeba ok. tydzień regularnego zażywania lekarstw. Ale Gdańsk ma to gdzieś, Finnair ma to gdzieś, przecież Finnair lata też do Krakowa i co, nie zależy im na potencjalnym pasażerze? Mają po prostu gdzieś to że przez to co oni robią ludzie nie mogą normalnie funkcjonować! Port w Gdańsku powinien być z góry ograniczany tak, aby rozwijał się maksymalnie w takim tempie co Kraków tak, żeby różnica procentowo była cały czas bardzo podobna i tak, aby nigdy Gdańsk Krakowa nie dogonił. Ostatnio słyszałem w telewizji że jest wielki wzrost ostatnio w liczbie samobójstw - czy tak o nie trudno?
dareck 2015-03-10 07:24   
dareck - Profil dareck
Oho, chyba pede dostał "karniaka"... Albo naprawdę Go tracimy ;)
gość_d9e1a 2015-03-10 06:23   
gość_d9e1a - Profil gość_d9e1a
Pede, poniewaz GDN bedzie mial sie coraz lepiej proponuje zaopatrzyc sie w dobre tabletki i regularne wizyty u psychiatry. Inaczej ciezko to bedzie strawic.
pede 2015-03-09 23:48   
pede - Profil pede
Ja długo tak już nie wytrzymam. Miałem teraz parę tygodni spokoju, bo byłem pewien ze wynik GDN będzie na minusie. Odstawiłam leki bo czułem się dobrze. A dziś co, dziś wszystko szlag trafił, musiałem nawet do domu wcześniej przyjść bo ciągle roztrzęsiony chodziłem. Śmiejcie się ale przez GDN ludzie dostają szału i się wykanczają.
pede 2015-03-09 23:43   
pede - Profil pede
Szczerze? Okropnie mierzi mnie to, że Rębiechowo ma tak dobre wyniki. Mierzi mnie to, że za 4-5 lat mogą dogonić Kraków. Mierzi mnie to, bardzo źle się czuje z ich wynikami, pogadam przez to w depresję, bez powodu się kłócę z ludźmi. Ciągle myślę o wynikach GDN. Nie wiem co ze sobą zrobić...
gość_93b6e 2015-03-09 22:41   
gość_93b6e - Profil gość_93b6e
pede: dlaczego uważasz że wynik został zafaszowany?
dareck 2015-03-09 20:54   
dareck - Profil dareck
pede: Może następnym razem postaraj się zatem pamiętać o dodaniu zwrotu typu "wydaje mi się", jeśli jedyną podstawą twierdzenia o fałszerstwie są Twoje prywatne wątpliwości, a nie faktyczna wiedza... no chyba, że nie zależy Ci na opinii wiarygodnego dyskutanta!
gość_d9e1a 2015-03-09 20:01   
gość_d9e1a - Profil gość_d9e1a
Wyniki GDN sa jak najbardziej realne, kolego pede nie pisz bzdur jak nie masz pojecia.
gość_747dc 2015-03-09 19:27   
gość_747dc - Profil gość_747dc
Ano na przykład dodanie 5 samolotu co nastąpiło w czerwcu i nadal trwa oraz 1 samolot Francy :)
pede 2015-03-09 19:23   
pede - Profil pede
dareck: no a jak wytłumaczyć tak dziwnie wysoki wynik?
dareck 2015-03-09 18:37   
dareck - Profil dareck
pede: Fajnie. Masz jakieś szczegóły tego fałszerstwa?
pede 2015-03-09 17:46   
pede - Profil pede
@gufi_gda: ten wynik został zafałszowany.
gufi_gda 2015-03-09 17:38   
gufi_gda - Profil gufi_gda
I gdzie są eksperci od ilości paxów w lutym w GDN? Lipa i słaby wynik?
Ogółem 224103 pax co stanowi wzrost o 22,7% w stosunku do ubiegłego roku.
Oby tak dalej :)
gość_67568 2015-03-04 09:36   
gość_67568 - Profil gość_67568
Wynik Gdańska faktycznie taki słaby ?
misiok 2015-03-04 07:02   
misiok - Profil misiok
gość_76889 - skoro jest na plusie to się rozwija. Może i nie będzie kilkunastoprocentowych wzrostów, choć i to nie jest pewne, ale Gdańsk długo utrzyma miejsce na pudle.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy