Samolot Qatar Airways lądował w asyście wojska

Samolot Qatar Airways lądował w asyście wojska Samolot obsługiwał dziś (5.8) rejs z Dohy do Manchesteru o numerze QR 23. Po wejściu w brytyjską przestrzeń powietrzną pilot zgłosił, że na pokładzie znajduje się podejrzany pakunek. Zgodnie z pełną procedurą alarmową zadecydowano o kontynuowaniu rejsu do Manchesteru.Airbus A330-300 był jednak eskortowany przez samolot Eurofighter Typhoon należący do Królewskich Sił...
05/08/2014 16:38   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
wojtek 2014-08-07 17:48   
wojtek - Profil wojtek
Jacy wy jesteście naiwni... Naprawdę myślicie, że w przypadku uprowadzenia samolotu, kiedy nie do końca jasne są intencje porywających, rządzący będą spokojnie się temu przyglądać i czekać na wydarzenie na miarę World Trade Center? Jestem przekonany, że po 11 września rządy mają przygotowane instrukcje postępowania m.in na wypadek porwania. Proponowałbym odrobinę pomyśleć zanim się coś napisze...
gość_2ad46 2014-08-07 14:19   
gość_2ad46 - Profil gość_2ad46
Wojtek nie powtarzaj mitów o zestrzeleniu. Żaden rząd nie weźmie na siebie odpowiedzialności, nie pisząc już nawet o braku umocować prawnych.
gość_cc2dd 2014-08-05 22:08   
gość_cc2dd - Profil gość_cc2dd
Wojtek: Nie życzę sobie, żeby mnie zestrzelano.
wojtek 2014-08-05 20:06   
wojtek - Profil wojtek
Nigdy do końca nie są znane intencje osób, które decydują się na akt terroru. Asysta myśliwców jest konieczna, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie samolot np zostanie użyty do ataku terrorystycznego, do informowania na bieżąco sztabów o "zachowaniu" samolotu. W ostateczności taka asysta może zostać wykorzystana nawet do zestrzelenia takiego samolotu, aby zapobiec innym stratom na ziemi.
gość_9fc53 2014-08-05 17:58   
gość_9fc53 - Profil gość_9fc53
Przepraszam za ignorancje w tym temacie, ale prosze wyjasnic mi co daje eskorta samolotu w momencie kiedy na pokladzie podobno jest bomba. Jesli ona wybuchnie to i tak eskorta nic nie pomoze.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy