LOT prowadzi negocjacje z firmą Jet Air

LOT prowadzi negocjacje z firmą Jet Air Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. prowadzą negocjacje z operatorem lotniczym, firmą Jet Air. Kwestia kontynuacji połączeń z portami krajowymi pozostaje otwarta. W ubiegłym tygodniu LOT poinformował, że 29 października wygasa umowa z firmą Jet Air, na podstawie której samoloty Jetstream 32 były wykorzystywane na połączeniach z Katowic, Bydgoszczy, Łodzi i Zielonej Góry z...
19/10/2007 19:44   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
humbak 2007-10-24 10:48   
humbak - Profil humbak
szumny: Dopóki nie jesteśmy w Schengen, takie loty nie są możliwe. Jak wejdziemy, to powinny byc możliwe. Mówię "powinny", gdyż nie wiem, jak nasze "władze" do tego podejdą, przykładowo Straż Graniczna.
szot 2007-10-24 10:46   
szot - Profil szot
szumny: taka możliwość będzię po wstąpieniu PL do Schengen
szumny 2007-10-24 08:46   
szumny - Profil szumny
Cezary: Chyba geografia Polski jest rzeczywiście dość specyficzna. Jak patrzę na mapę Europy to wydaje mi się że wśród dużych powierzchniowo krajów Europy, na loty krajowe (zwłaszcza dużymi maszynami) nie ma warunków tylko w Polsce i Rumunii. Na pewno poważną alternatywą byłyby loty z międzylądowaniem - to co chciał zrobić Wizz na trasie KTW-GDN-chyba Skavsta. Na marginesie: czy ktoś się orientuje jak wygląda aktualny stan prawny? Czy takie loty są możliwe?
Cezary 2007-10-20 21:57   
Cezary - Profil Cezary
aguirre: jesteśmy chyba jedynym państwem w Europie tej wielkości w którym bezpośrednie loty krajowe się nie opłacają.
korrado 2007-10-20 21:47   
korrado - Profil korrado
stenus: dzięki, człowiek całe życie się uczy. zapamiętam ;-))).
humbak 2007-10-20 20:04   
humbak - Profil humbak
YoMaHa: NIe ma czegoś takiego jak "lista tematów". Znajdujesz odpowiedni artykuł, który chcesz skomentować i wpisujesz tam swój komentarz.
yomaha 2007-10-20 19:52   
yomaha - Profil yomaha
Wybaczcie - pierwszy raz jestem na forum, w jaki sposób mogę się dostać do "listy tematów" (bo moje pytanie bez wątpienia nie dotyczy Jetstreamów na IEG...)? Z góry dzięki i przepraszam za OT.
humbak 2007-10-20 19:26   
humbak - Profil humbak
korrado: ISP - Instytut Spraw Publicznych UJ, Internet Service Provider, ale zapewne w tym kontekście chodziło o # ISP (KISP) – Long Island MacArthur Airport – Islip, New York, United States. A MDW to Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, ale zapewne chodziło o # MDW (KMDW) – Midway International Airport – Chicago, Illinois, United States
korrado 2007-10-20 18:17   
korrado - Profil korrado
marius: a możesz wyjaśnić, co to jest ISP i MDW?
chris 2007-10-20 17:53   
chris - Profil chris
Ale totalne bzdury. Co dopiero LOT w swojej strategii pisal ze chce zlikwidowac polaczenia Jet stremami. I jak tu im w cokolwiek wierzyc ?
aguirre 2007-10-20 10:54   
aguirre - Profil aguirre
Cezary, loty z pominięciem Warszawy się nie opłacają (patrz Direct Fly). Po prostu nie latają nimi urzędnicy, któzy płacą z naszych podatków więc im nie zależy na korzystnych cenach biletów. Np. połączenie do IEG było w ogóle tylko zachcianką urzędników.
marius 2007-10-20 06:36   
marius - Profil marius
loty krajowe IEG-WAW-IEG sa tak wazne jak ISP-MDW-ISP . Szkoda ze te drugie sa tansze. Jet Air robi dobra robote, mam na dzieje ze renegocjuja kontrakt i osiagna kompromis dobry dla dwojga stron.TRZYMAM KCIUKI
krisg 2007-10-20 00:41   
krisg - Profil krisg
Aha, ja osobiście się cieszę, że renegocjują tą umowę. Najczęsciej latam z KTW gdzie LOT miał tendencję to anulowania lotów krajowych, i to nawet do 50% przypadków. Wole lecieć 19 miejscowym Jet Streamem ale dolecieć na miejsce niż dowiedzieć sie pare godzin przed wylotem, że mam zmiane rezerwacji...
krisg 2007-10-20 00:37   
krisg - Profil krisg
Spokojnie - kiedyś się doczekamy :). Na razie po prostu Polacy wola jeździć po kraju sprowadzonymi z Niemiec samochodami, przerobionymi w kraju na gaz. Póki mentalność się nie zmieni (i nie wzrośnie poziom zamożności) to loty krajowe są skazane na taką częstotliwość i takie właśnie samoloty.
Cezary 2007-10-19 22:07   
Cezary - Profil Cezary
Lufthansa miedzy Berlinem a Frankfurtem lata co godzinę. Szkoda że Polska nie jest tak zamożnym krajem żeby loty krajowe miały podobną częstotliwość. No i oczywiście największy brak to loty bezpośrednie między polskimi miastami z pominieciem WAW. Chyba nie doczekamy tego nigdy.
szot 2007-10-19 21:51   
szot - Profil szot
tos: bez przesady, linie tango mają znośne taryfy a same Air Canada także mają ofertę dla każdej kieszeni i coś co lubię w Kanadzie, to to że po pierwsze między największymi miastami mozna polatać sobie duuuużymi samolotami o wysokiej częstotliwości rejsów nawet co pół godziny między Toronto a Vancouver - sorry za OT
Cezary 2007-10-19 21:17   
Cezary - Profil Cezary
Raz jeden leciałem Jet Air. Ciasnota gorsza niż w tramwaju. Na dodatek było piekielnie gorąco w samolociku bo coś "air condition był słabowaty". Mimo wad szkoda takich połaczeń jak Łódź-Warszawa.
tos 2007-10-19 21:05   
tos - Profil tos
W Kanadzie jest jeszcze gorzej z lotami na trasach krajowych: czesto sa drozsze niz polaczenia transatlantyckie, np. do Londynu. To moze dopiero doprowadzac do szalenstwa (chociaz kazdy powod dobry).
szot 2007-10-19 20:48   
szot - Profil szot
no nie ja nie wytrzymam z tą linią - no sami przyznali największą wadę samolotów Jet Air a mianowicie ciasne samoloty i głośność a teraz negocjują? i co teraz my wszyscy mamy dopłacać do nieopłacalnych rejsów i/lub tras!? no nie chyba trzeba pomysleć o emigracji z tego kraju bo oszaleję - kierunek Kanada o i już
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy