Piróg: Lotniska marnotrawią pieniądze

Piróg: Lotniska marnotrawią pieniądze
07/05/2012 22:23   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_e0596 2012-05-08 21:14   
gosc_e0596 - Profil gosc_e0596
Pan Piróg rzeczywiście ma słabą pamięć, a sprzedaż spółek, które były własnością PLL LOT Agencji Rozwoju Przemysłu,to jest de facto dofinansowanie przez nasz rząd Lotu na wiele milionów złotych, ależ hipokryzja ze strony Pana Prezesa!!! Gdyby nie tego typu dofinasowania to już dawno Lotu by nie było.Pll Lot podaje informacje ,że strata maleje,żart.W 2011 PLL LOT sprzedał spółki, dzięki którym miał stratę w wysokości 145 mln, gdyby nie doszło do sprzedaży to strata wynosiłaby 450 mln. Podstawowy wniosek to taki,że z działalności podstawowej spółka generuje ogromną stratę, a Pan Piróg wciska kit, że strata maleje.
gosc_2a4de 2012-05-08 10:33   
gosc_2a4de - Profil gosc_2a4de
Pan Prezes udowodnił swoją mową, że raczej niewiele rozumie z ekonomii rynkowej. Jak dotować LOT, to jest OK, a jak Ryana, to już jest be. Oj coś mi się widzi że z tak zawężonymi horyzontami, to nie stanie się on zbawicielem dla LOTu. Musimy chyba poczekać na kolejnego...
gosc_c76a7 2012-05-08 07:44   
gosc_c76a7 - Profil gosc_c76a7
gdyby ktoś się pokusił o uczciwe przeliczenie czy ten marketing/dotowanie wychodzi na plus dla portu/miasta/regionu.... jako pasażer mogę się tylko cieszyć z mnogości połączeń p2p z regionów:) a LOT niech się postara poprawić ofertę zamiast biadolić. w GDN była pustka do zapełnienia... i LOT przespał szansę :) nie pierwszą i nie ostatnią.
b747400er 2012-05-08 00:17   
b747400er - Profil b747400er
kasjanek: Wielce szacowny BA z portow regionalnych w UK lata tylko do LON, rownie szacowna IB wozi ze swoich regionow do MAD, a AF do hubu w CDG i LYS. LH dowozi do swoich hubow i focus cities, AZ podobnie. I to jakos nikomu nie przeszkadza, a w PL mimo, ze mamy o wiele mniejszy rynek ciagle slyszy się wielkie niezadowolenie, ze LO dowozi do WAW. W ten sposob przewoznicy tradycyjni buduja/zbudowali swoja siatke. MOim zdaniem LO powinien rozwijac sie w oparciu o WAW i KRK, gdzie moglby sie znalezc focus city. Ale w KRK musi najpierw powstac infrastruktura ku temu. WRO, GDN i POZ LO powinien co najwyzej laczyc z wybranymi europejskimi hubami swoich partnerow aliansowych oraz miastami, gdzie istnieje duzy potencjal w ruchu OD, tak by obslugiwac dwa rejsy dziennie (rano i wieczorem).
gosc_a5a42 2012-05-07 23:16   
gosc_a5a42 - Profil gosc_a5a42
dzięki 4tech: dokładnie to chciałem napisać!
gosc_47a70 2012-05-07 23:00   
gosc_47a70 - Profil gosc_47a70
Ojej... Pan Piróg chyba zapomniał, że LOT również dostaję kasę za latanie do Bydgoszczy...
4tech 2012-05-07 22:38   
4tech - Profil 4tech
Ups, LO chyba dobrze się tyłek pali jak już sam prezes mówi;) wiele razy pisałem że dotowanie jakielkowiek linii lotniczej jest "be" ale pan prezes krytykując FR i RZE staję sie mimowolnie hipokrytą a to dlatego że LO dostaje za " promowanie" kujaw i pomorza również kasę... przygadał kocioł garnkowi:)
usuniety 2012-05-07 22:35   
usuniety - Profil usuniety
Mi również nie podoba się dotowanie Ryanaira, ale z drugiej strony wkurza mnie co mówi prezes LOTu, bo z tego wynika że lepiej by było, gdyby do portów regionalnych latał jedynie wielce szanowny LOT i nikt więcej. LOT od lat olewa regiony, uznaje je jedynie za źródła do feedowania WAW (oraz kanibalizowania własnej siatki podrzucając paxów LH). Na tym ma polegać rola regionów wg LOT?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy