Internetowa rezerwacja biletów

Internetowa rezerwacja biletów
01/09/2011 13:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
tomojadresik 2011-09-05 10:35   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Jeżeli masz bilet kupione dla dorosłego, a leci dziecko to na 100% cię nie wpuszczą, więc lepie leć szybko na lotnisko albo dzwoń do Ryana i to zamieniaj, żeby nie było przykrej niespodzianki. Na karcie jest zaznaczone, że jest to dorosły/dziecko/infant
galamark 2011-09-04 17:55   
galamark - Profil galamark
Dzięki 4tech. Mam nadzieję, że się uda. Bilet mam wykupiony jak dla osoby dorosłej, więc powinno być ok. Reszta danych się zgadza. Pozdrawiam !
4tech 2011-09-04 17:28   
4tech - Profil 4tech
Nie będzie problemu z data urodzenia. Najważniejsze aby zgadzalo się nazwisko imię oraz nr. paszportu.
galamark 2011-09-04 17:20   
galamark - Profil galamark
Humbak, nie o Raynair. Zrobiłem odprawę i się pomyliłem z datą dziecka o miesiąc. Zamiast wrzesień wpisałem sierpień. Reszta się zgadza. Sprawdzą to czy uda się przejść przez Gate ?
humbak 2011-09-04 17:02   
humbak - Profil humbak
galamarku, ale chodzi Tobie o Wizza?
galamark 2011-09-04 13:56   
galamark - Profil galamark
Witam, nie wiem, czy to dobry temat, ale może wiecie, czy po odprawie zrobionej przez interenet sprawdzają daty urodzenia. Pewnie tak, ale w którym miejscu ? Przy odprawie paszportowej? Z góry dzięki za odpowiedz.
nederland 2011-09-03 14:17   
nederland - Profil nederland
Dokładnie. Trafnie określiłeś byt swoich komentarzy :D
tomojadresik 2011-09-03 14:00   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Nie komentuj bo nie ma czego
nederland 2011-09-03 13:56   
nederland - Profil nederland
tomodresiku. nie będę komentował :D
tomojadresik 2011-09-03 13:53   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Kolego jakże holenderski "debilem" określonym przez ciebie jest osoba która wypowiada się na wszystkie tematy a nie ma zielonego pojęcia o niczym, nie uczono cię w szkole, że krowa która najgłośniej ryczy najmniej mleka daje ? Nie masz pojęcia o specyfikacji w jakiej działa ten rynek więc nie nazywaj kogoś debilem, skoro kupując produkt daje pracę innym.
marqoos_pl 2011-09-03 10:50   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
*nederland* - wciaz sie z Toba nie zgodze do konca. Zalezy jaki bilet, na jaka trase i jakie opcje sa zaoferowane. Przy prostych trasach i biletach nie ma to dla mnie rowniez wielkiego sensu, ale przy niektorych trasach czy biletach dalekiego zasiegu czesto warto sie pofatygowac do agenta, ktory manualnie 'pozbiera' odpowiednie sektory, zbuduje taryfe i zaoferule lepsza cena. W PL nie jest to az tak popularne (wiekszosc dostepnych taryf to sa tzw. publikowane = dostepne dla wszystkich), ale np. w UK czy IE ta forma jest prawdopodobnie polowa sprzedazy. Czasami automatyczne systemy wyszukiwania (te, co sa uzywane na stronach internetowych) nie wyszukaja takich pojedynczych sektorow, a agent moze. I czasami taka cena moze byc kilkaset EUR/GBP nizsza od tej oferowanej on-line. Oczywiscie, systemy staja sie coraz bardziej zaawansowane i wrazliwe, wiec wyszukiwania ofert sa prostsze. Trzeba rowniez wziac pod uwage to, ze nie kazdy jest tak 'oblatany' jak my tutaj i czesto dla nas banalne pytania sa calkiem sporym problemem dla kogos. Wlasnie dlatego tez maja agenta, ktory bedzie im w stanie doradzic. *** To samo sie dzieje z podrozami luksusowymi (czesto bardzo drogimi i wartosciowymi) - wyspecjalizowani agenci sa glownym miejscem zakupu takich podrozy. Czesto klient moze liczyc na porade czy rekomendacje. Rowniez tutaj zalezy od agencji i poszczegolnego pracownika - sa lepsi i gorsi. Do niektorych zupelnie nie ma sensu chodzic, bo nie maja o niczym pojecia, a inni moga byc bardzo przydatni i moze sie po prostu oplacac zaplacic nieco wiecej (lub nie). Nie ma jednej reguly.
andrzejtoulon 2011-09-03 04:07   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Kiedy ide na zakupy do supermarketu tez musze sie nachodzic, potem czekac przy kasie i mimo ze wszystkie do ktorych chodze proponuja mi zamowienie przez internet i dostawe do domu gratis, to i tak z przyzwyczajenia chodze tam osobiscie...A moze ten student boi sie zakupow przez internet , podawac nr swojej karty bankowej albo po prostu woli kontakt z czlowiekiem? dlaczego zaraz musi byc debilem ?
nederland 2011-09-03 01:46   
nederland - Profil nederland
Do agenta trzeba się pofatygować. Stać w korku godzinę. W kolejce drugą. Opłacić stów 5 za wystawienie. To jest bez sensu. Kompletny bezsens. W agencji kupują, a nie wyszukuję bilety tak jak robimy to my. Dlatego, jak jakiś 22 letni student czegokolwiek, idzie i zamawia bilet u agenta, jest debilem.
andrzejtoulon 2011-09-03 00:34   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Tak prawie zawsze, (oprocz low costow)kupuje w govoyage bo bilety sa tansze niz u tradycyjnego przewoznika i do tego mam jeszcze znizke :) ale chyba nederland mial na mysli "fizyczne" biuro podrozy ale ten "online" to tez agent...
marqoos_pl 2011-09-03 00:05   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
*nederland* a Expedia, Ebookers czy inne platformy to co innego, jak nie agenci? Często oferują dużo lepsze taryfy niż linie lotnicze bezpośrednio. Jest tak dlatego, że będąc dużym "hurtownikiem" ma szanse na taryfy negocjowane, które nie są dostępne dla innych. A linia sama dla siebie nie będzie obniżała ceny. Mogę też oferować różne pakiety (np. lot wynajem samochodu) i nawet z ich prowizją cena może być do 40% niższa niż kupując osobno bezpośrednio w linii lotniczej czy firmie wynajmującej samochody.
tomojadresik 2011-09-02 16:57   
tomojadresik - Profil tomojadresik
Nie widzę, w tym nic dziwnego skoro takie podmioty działają to chyba właśnie po to aby obsługiwać ludzi, zapewne dowiesz się tak znacznie więcej i szybciej niż wertując strony każdego przewoźnika z osobna
nederland 2011-09-01 22:14   
nederland - Profil nederland
dokładnie, bez komentarza.
usuniety 2011-09-01 21:58   
usuniety - Profil usuniety
może to wydawać się dziwne ale są ludzie (młodzi, korzystający z internetu) którzy chodzą do biura podróży by rezerwować np. lot w wizzair........ bez komentarza.
nederland 2011-09-01 14:07   
nederland - Profil nederland
Czy ktokolwiek z pasażerów.com kupił bilet u agenta?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy