Lotnisko bez połączeń

Lotnisko bez połączeń
08/06/2011 23:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
usuniety 2011-06-15 17:52   
usuniety - Profil usuniety
A terminal co teraz jest powinni przekształcić w krajowy. Wtedy linie same będą otwierały połączenia. Zdaje mi się, że Easy Jet powinien otworzyć kilka połączeń, a nie W6, gdyż ostatnio nie jest to low-cost. Ale żeby EZY i W6 wogóle się zgłosili do przetargu.
usuniety 2011-06-15 15:54   
usuniety - Profil usuniety
na wiki przeczytałem o lotach czarterowych z Bzg na Wyspy Kanaryjskie. (link)
zobacz link
usuniety 2011-06-15 15:40   
usuniety - Profil usuniety
kudak: Już rozumiem. Co do dróg masz rację. BZG chce na EURO 2012 otworzyć terminal - prowizorke na końcu pasa. Chyba jak obcokrajowcy przylecą do BZG to Polaków będą wytykać palcami. BZG moim zdaniem musi: wybudować nową płytę postojową na 9 większych samolotów(myślę o B757), zbudować terminal o przespustowości 1,5 mln rocznie pax. i naprawić drogi kołowania wraz z ich poszerzeniem do 2013 roku. Jak się nie wezmą do roboty to w 2013 Świdnik, Gdynia będą obsługiwały więcej pax. Oby WIZZAR otworzył jakieś połączenia. Proszę!!!!!
kudak 2011-06-10 09:31   
kudak - Profil kudak
kubab: chodziło mi o różnych prywaciarzy, biznesmenów itp. Mogą przylecieć na BZG (myślę tu o prywatnych i wynajętych biznesjetach) i odrazu są w mieście, a polskie drogi jeszcze dłuugo będą rozkopane.
usuniety 2011-06-09 20:19   
usuniety - Profil usuniety
3 km od centrum jest do lotniska. Z centrum łatwy dojazd. Tylko, że nawet jak lotnisko jest blisko centrum to nie ma połączeń.
kudak 2011-06-09 20:10   
kudak - Profil kudak
Miejmy nadzieję że jednak tak się nie stanie, jeśli ELO zyska więcej samolotów to nie będzie już miejmy nadzieję odwołań, a atutem lotniska jest bliskość miasta. IEG jest położone w szczerym polu. Ponadto jednak podstawa FR czyli to co jest teraz z BZG ma dosyć dobry LF, Heraklion też wypalił, był chyba komplet (na stronie bzg podają 176 pax, a SP-ENA ma 168 max :-) ) Tak więc sprawę chyba zawaliło województwo nie płacąc FR, który się nie rozwija, a co gorsza zamknął LPL i BRS. Ciekawe jak by się sprzedawało np. GRO sezonowo z BZG 2 loty/tyg. :)
usuniety 2011-06-09 19:04   
usuniety - Profil usuniety
Z BZG stanie się tak jak z IEG. Odwołują czartery. Nie zanosi się na nowe połączenia regularne. ŻAL!!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy